Комбіноване заняття для старших дошкільників «Сміливий човник»
Автор: dasha1403 • Март 3, 2020 • Практическая работа • 3,442 Слов (14 Страниц) • 549 Просмотры
Комбіноване заняття для старших дошкільників
«Сміливий човник»
(конструювання з паперу, художня література)
(за мотивами вірша Т.Г.Шевченка «Вітер з гаєм розмовляє»)
Програмовий зміст
Вчити дітей робити паперовий човник шляхом складання паперу в різних напрямках, суміщаючи сторони й кути; чітко роблячи лінії згину з прямокутного аркуша паперу. Продовжувати знайомити дітей із творами Тараса Григоровича Шевченка; вправляти у вмінні виділяти головну думку вірша, висловлювати своє ставлення до прослуханого; збагачувати мовлення дітей за допомогою художнього слова. Розвивати пам’ять, увагу, дрібну моторику пальців рук, образну уяву, мислення, творчість. Формувати самостійність, акуратність під час роботи з папером. Виховувати любов до української поезії та української мови.
Матеріал: портрет Т.Г.Шевченка, коректурна таблиця з картками на тему «Творчість Т.Г.Шевченка», аудіозапис пісні «Вітер з гаєм розмовляє» на слова вірша Т.Г.Шевченка у виконанні етно-гурту «Ойкумена» (м. Львів), зразки човників, папір прямокутної форми для кожної дитини; фонограма весняних мелодій. Хід заняття
Організація дітей.
Вихователь організовує дітей навколо себе.
Бесіда (актуалізація знань дітей)
Орієнтовні запитання вихователя:
- Упродовж року ми познайомилися із багатьма жанрами художньої літератури. Які жанри ви знаєте?
- Хто складає вірші?
- Чи пам’ятаєте ви їхніх авторів? (Грицько Бойко, Наталя Забіла, Катерина Перелісна і т.д.)
Мотивація. Робота з коректурною таблицею
Вихователь:
- Сьогодні ми продовжимо знайомство з поезією Т.Г.Шевченка. Пригадаймо, які вірші Т.Г.Шевченка ви вже знаєте? ( «Зацвіла в долині червона калина», «Встала весна», «Тече вода з-під явора», «Садок вишневий коло хати»). Знайдіть їх на таблиці-чарівниці. ( Розгляд зображень до віршів).
- Знайдіть, яка картинка розміщена у нижньому рядку перша зліва? (човен)
- А чому вона тут, як ви гадаєте?
- Ви знаєте такий вірш Т.Г.Шевченка, де розповідається про човен?
Знайомство з художнім твором
Вихователь читає уривок вірша Т.Г.Шевченка «Вітер з гаєм розмовляє»:
Вітер з гаєм розмовляє,
Шепче з осокою,
Пливе човен по Дунаю
Один за водою.
Пливе човен, води повен,
Ніхто не спиняє,
Кому спинить — рибалоньки
На світі немає.
Поплив човен в синє море,
А воно заграло,
Погралися гори-хвилі —
І скіпок не стало.
Показ ілюстрацій до вірша, бесіда за його змістом
Орієнтовні запитання вихователя:
- Вам сподобався вірш?
- Яку картину ви собі уявили?
- З ким розмовляє вітер? Як зобразив поет у вірші човен? Куди пливе човен? Як описується море, хвилі? Як ви розумієте слово «заграло», «гори-хвилі», «скіпки»?
- Який настрій передав Кобзар у вірші?
- Справді цей вірш такий сумний, і в той же час красивий. Кобзар влучно описав силу бурі на морі.
- Що сталося з човном?
Слухання пісні «Вітер з гаєм розмовляє»
Мотивація до конструювання
Вихователь :
- Діти, а чи хочете ви відновити човен?
- Ми зможемо виготовити човника власноруч. Тільки наш човник буде паперовий.
- Як ми його назвемо? (ненав’язливо підводить до назви «Сміливий»). Розгляд зразка
Вихователь пропонує дітям розглянути зразки різнокольорових паперових човників, та читає вірш: Пливе, пливе річкою зовсім новий Саморобний човник мій паперовий. Я очей із човника не спускаю, Я іду по берегу і співаю: - Пливи, пливи, човнику, за водою, Подружи із хвилею голубою.
...