Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Пестицидтердің жіктелуі

Автор:   •  Декабрь 20, 2023  •  Творческая работа  •  1,018 Слов (5 Страниц)  •  38 Просмотры

Страница 1 из 5

КМҚК «Шығыс Қазақстан ауылшаруашылық колледжі»

Бекітемін

Директордың оқу ісі жөніндегі

Орынбасары

_______________ Зайнулдина С.Н

Әдіскер __________Кабдуалиев А.С

«_____»______________2022 ж

Ашық сабақтың әдістемелік әзірлемесі

Пән: Өсімдікті қорғау

Тақырыбы: «Пестицидтердің  жіктелуі»

Механизация және агрономия пәндік кезеңдік

Комиссиясының отырысында қаралды

Хаттама №____ «_____»_________20___

Төрағасы_________ Қалиолдаев Д.Е

Оқытушы_______   Қалиолдаева Қ.М

Саратовка, 2022ж

Әдістемелік әзірлеменің мазмұны

1.Сабақтың әдістемелік әзірлемесі

2. Сабақ жоспары

3. Сабақтың кеңейтілген жоспары

4. Қолданылған әдебиеттер

Сабақтың әдістемелік негіздемесі

Қазіргі білім беру жүйесінің негізгі мақсаты -  бәсекеге қабілетті маман айындау. Жаңаша форматтағы  сабақтар өткізу арқылы  студенттердің сабаққа деген қызығушылықтарын одан әрі  дами түсетініне көз жеткізу. Жаға педагогикалық технологияның ерекшеліктері – өсіп келе жатқан жеке тұдғаны жан-жақты дамыту.  Инновациялық білімді дамыту, өзгеріс енгізу,  Жаңа педагогикалық  идеялар мен  жаңалықтарды  өмірге  әкелу Бұрынғы оқушы тек тыңдаушы, орындаушы болса, ал қазіргі оқушы – өздігінен білім іздейтін жеке тұлға екендігіне ерекше мән беруіміз керек.Үйрете отырып, үйренуге дағдылану, бағыт-бағдар беруде түрлі амал тәсілдерді қолдага білетін деңгейге жету.

        Студенттердің  өзіндік жұмысы – оқытушының қажетті нұсқаулары бойынша  студенттің  оқу жұмысының жеке дара жіне ұжымдық түрі. Өзіндік тапсырмаларды орындау барысында студенттерден белсенді ойлау талап етіледі.  Осының нәтижесінде студенттер өздігінен бақылауды үйренеді, олар да тапсыылған істі орындаудағы жауапкершілік сезім, еңбексүйгіштік,  табандылық, ұйымшылдық, бір-бірімен деген жолдастық көмек қалыптасады. Оқытушы сабақта әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып, студенттердің ұсыныс – пікірлерін еркін айтқызып,  ойларын ұштауға  және өздеріне  деген сенімін арттыруға мүмкіндік туғызып отыру қажет.Әіс-тәсілдер арқылы өткізген әрбір сабақ білім алушылардың  ойлануына және  қиялына негізделіп келеді, студенттердің тереңде жатқан ойын  дамытып,  сөйлетуге үйретеді.

Сабақ жоспары

Пәннің немесе модульдің атауы:

«Өсімдікті  қорғау»

Сабақтың тақырыбы:

Пестицидтердің  жіктелуі

Топ:

2 АКЗ

Аудитория:

415

Күні:

04.03.2021

Сабақтың мақсаттары:

1.Білімділік:

Пестицидтердің топтары мен жіктелуін зерттеу. Қоршаған ортаға тигізетін әсерін тусіндіру.

2. Дамытушылық:

Логикалық ойлауды дамытуға ықпал ету. Химиялық қорғау әдістерін  таңдаудың маңыздылығын түсіндіре білу.

3. Тәрбиелік:

Қоршаған ортаны қорғауға, табиғатты аялауға тәбиелеу. Алынған білімді практикада қолдану дағдыларын қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс:

«Жеміс – көкөніс шаруашылығы», «Топырақтану жер игеру негіздерімен», «Агрохимия»

Сабақтың типі

Аралас сабақ

Қолданатын әдістер мен технологиялар:

Әдістер: дәстүрлі, топтық жұмыс, постер әдісі, жекелей  жұмыс, интербелсенді тақта

Технология: АКТ-Kahoot, ойын технологиясы

Сабақтың оқу- әдістемелік жабдықталуы:

Өзіндік  жұмысты орындауға арналған  жеке тапсырмалар, дәптер, сызғыштар, қарандаштар, пректор, интерактивті тақта, ноутбук.

Қолданылатын әдебиеттер

Өсімдіктерді химиялық қорғау: оқу. / Н.И. Протасов [және т. б.]. Минск, 2004.

Ауылшаруашылық дақылдарын зиянкестерден қорғаудың химиялық және биологиялық құралдары: Оқу.- әдіс. оқу құралы / С. Н. Козлов [және т.б.]. , 2010.

Чернышев, В. Б. өсімдіктерді Экологиялық қорғау / В. Б. Чернышев /Өсімдіктерді қорғау. 1994. шығ. 8. Б.46-47.

Кезеңдер

Сабақтың барысы

Әдістер

І

 Ұйымдастыру кезеңі:Сәлемдесу, студенттердің сабаққа қатысымын тексеру.

Студенттерді топқа бөлу.

Астарлы әңгіме: «Ертеде барлығын білетін данышпан өмір сүріпті. Бір адам данышпанның барлығын білмейтіндігін дәлелдегісі келеді. Сөйтіп ол бір көбелекті алақанына қысып тұрып: «Айтыңызшы, данышпан, менің қолымда қандай көбелек бар: өлі ме, тірі ме?» - деп сұрады. Ал өзі ішінен : «Тірі деп айтса- өлтіремін, өлі десе - мен оны босатамын» деп ойлайды. Данышпан ойлана отырып: «Бәрі өз  қолыңда», - деп жауап берді. Сабақ барысында алған білімдеріңіз өмірде сізге пайдалы болатындай етіп, сабақ сіз үшін қызықты, өзара түсіністік пен сенім  атмосферасын құру үшін барлығы өз қолдарыңызда.

Сабаққа белсенді қатысуға ынталандыру

ІІ

 Үй  тапсырмасын сұрау

Kahoot.it  сайты арқылы, жекелей жұмыс, сұрақтар қою

ІІІ

Жаңа тақырып

 

  • Пестицид ұғымы
  • Пестицидтің жіктелуі
  • Пестецидтердің қолданыстағы түрлері
  • Пестицидтердің қолдану технологиясы және қауіпсіздік шаралары

Бейне жазба «Пестицидтердің қоршаған ортаға әсері»

ІV

Топпен жұмыс

  1. Пестицидтерді қолданудағы артықшылығы мен кемшілігін сипаттап жазып, постер арқылы қорғау

Постер қорғау

  1. «Пестицид» сөзіне құралған,  жаңа  тақырып  бойынша крассвордты шешу.

Крассворд

Сабақты қорытындылау:

«Пестицид» сөзіне акростих(акросөз) құрау

Акростих

VІІ

Сабақты бағалау

Бағалау парағы арқылы бағаланады

VІІІ

Рефлексия

Мен білдім...

Маған ұнады...

Менің көңіл-күйім.....

Үй тапсырмасы: «Пестицидтердің жіктелуі»  тақырыбына реферат жазу.

Сабақтың кеңейтілген жоспары

...

Скачать:   txt (18.1 Kb)   pdf (125.6 Kb)   docx (203.7 Kb)  
Продолжить читать еще 4 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club