Конспект пошуково – дослідницької діяльності з дітьми старшого дошкільного віку «Космічна лабораторія»
Автор: anastasiia39 • Ноябрь 25, 2021 • Творческая работа • 1,248 Слов (5 Страниц) • 292 Просмотры
[pic 1]Управління освіти Бахмутської міської ради
Міський методичний кабінет
Конспект пошуково – дослідницької діяльності з дітьми старшого дошкільного віку
«Космічна лабораторія»
в рамках проведення міського конкурсу
для педагогів закладів дошкільної освіти
«Формуємо ключові компетентності -
орієнтуємось на Нову українську школу»
Автор: вихователь
дошкільного навчального закладу
компенсуючого типу, ясел-садка № 55 «Ведмежатко»
Лиманська Наталя Олександрівна
м. Бахмут, 2019 р.
Мета: Формування пізнавальної компетентності старших дошкільників засобами пошуково – дослідницької діяльності.
Програмовий зміст:
Навчальні завдання Узагальнити знання дітей про космос. Познайомити з космічним явищем як метеорит, з його формою, властивостями, рухом. Вчити за допомогою магніту визначати матеріал метеориту (кам’яний чи залізний). Продовжувати з дітьми опрацьовувати речення та утворювати дієслова з префіксом –про- , -пере-, -об-, -за-, -до-, -від-; конкретизувати вміння дитини довільно керувати пізнавальними процесами. Формувати вміння дітей діяти за правилами.
Розвивальні завдання Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, довільну пам'ять, увагу, дрібну моторику, формувати уміння доводити розпочату справу до кінця. Збагачувати чуттєвий досвід, розвивати пізнавальні здібності засобами пошуково – дослідницької діяльності, уміння аналізувати, узагальнювати, робити елементарні висновки, обґрунтовувати власну думку.
Виховні завдання. Виховувати самостійність, дисциплінованість, бажання пізнавати нове, виховувати інтерес до дослідництва, експериментування, дотримуватися правил безпечної поведінки.
Словниковий запас: метеорит, кратери, метеоритний дощ.
Матеріал: Метеорит (пазли), «Дошка досліджень» (предметно-схематичні моделі Т.А Ткаченко), для досліду ««Невидиме чорнило» ( аркуш паперу з намальованою молоком геометричною формою (коло, циліндр, незрозуміла форма, пензлики, йод, склянка з водою), для дидактичної вправи «Визнач рух метеориту» (аркуш паперу, олівці); ящик з піском, бейджикі, магніти, тарілки, камінці, шматочки заліза, борошно, спецодяг (фартушки та нарукавники), відеофільми: «Падіння метеориту», «Метеоритний дощ», «Фізхвилинка «Кукутіки»
Попередня робота: обговорення теми «Метеорити», перегляд ілюстрацій.
Хід діяльності:
- Організаційна частина
- Малята, рада вас бачити! З яким настроєм ви прийшли сьогодні? На нас чекає багато цікавих справ, тож налаштуємося на працю та привітаємося один з одним.
Привітання
Доброго ранку, рідний наш дім
Доброго ранку, дітям усім
Доброго ранку сонечко ясне
Доброго ранку, садочок прекрасний
Погляньте-оберниться
Один –одному всміхниться
2. Мотиваційна частина
- Діти сьогодні я вам пропоную продовжити роботу в нашій «Космічній лабораторії» для дослідження дуже цікавого космічного предмета. Але спочатку згадаємо правила поводження в лабораторії!
- А хто може нагадати правила роботи в лабораторії?
Робота зі схемами - асоціаціями (діти повторюють правила за допомогою малюнка)
[pic 2]
Бесіда - розмірковування
- В чому ми будемо працювати в лабораторії?
- Як ви вважаєте чому саме в спеціальному одязі потрібно працювати в лабораторії?
Пропоную одягнути спеціальний одяг! (діти одягають фартушки і нарукавники)
Проблемна ситуація
- Шановні лаборанти, я підготувала для роботи дуже цікавий предмет. Зверніть увагу на мольберт! Дивно, об’єкт зник! Що залишилося? На скільки частин розсипався наш предмет? Ці шматочки знаходяться у нашій лабораторії. Їх треба відшукати та прикріпити на місце. Тільки тоді ми дізнаємося, що будемо досліджувати
...