Тренінг для учителів англійської мови
Автор: purposeful • Март 10, 2019 • Практическая работа • 1,189 Слов (5 Страниц) • 383 Просмотры
[pic 1]
Тренінг
для учителів англійської мови
Використання інтерактивних форм навчання на уроках англійської мови
Мета: - продемонструвати шляхи застосування інтерактивних форм
навчання на уроках іноземної мови;
- навчити різноманітних прийомів вербального та невербального спілкування;
- ознайомити з різними видами спілкування.
Обладнання: плакати, пам'ятка «Для успішного спілкування потрібно…», комп’ютер, проектор, екран, клейкий папір, маркери, олівці, ручки, папір (формат А1), опитувальник для вчителів «Чи готові Ви впроваджувати інтерактивні форми навчання?»
Я — особистість, ти — особистість.
Я — важлива людина і ти — важлива людина.
Я хочу, щоб мене вислухали і ти заслуговуєш на те,
щоб бути вислуханим.
Мартін Бубер
План роботи
І | Оголошення теми та мети тренінгу | 2 хв. |
ІІ | Правила роботи у групах | 4 хв. |
ІІІ | Очікування | 8 хв. |
IV | Гра-криголам | 12 хв. |
V | Інформаційне повідомлення тренера «Що таке інтерактивні технології?» | 10 хв. |
VI | Мозковий штурм «Яким чином мотивувати учнів до інтерактивних вправ?» | 10 хв. |
VII | Кава-брейк | 10 хв. |
VIII | Гра «Подарунок» | 5 хв. |
IX | Робота з теоретичним матеріалом. Інтерактивна технологія «Карусель» | 15 хв. |
X | Вправа «Як би Ви зробили?» | 25 хв. |
XI | Гра «Рукостискання» | 2 хв. |
XII | Вправа «Мої очікування» | 8 хв. |
XIII | Підсумки. Анкетування учасників | 10 хв. |
Хід заняття
- Оголошення теми і мети тренінгу
- Обговорення та оголошення правил роботи у групах (тренер може полегшити прийняття правил, якщо група не може самостійно їх виробити)
Запитання: «Для чого в нашому житті є різні правила?»
(Після відповідей учасників тренер пропонує прийняти правила роботи в групі, які записуються на плакаті «Правила роботи тренінгу»)
«Орієнтовні правила тренінгу»:
- Добровільна участь у виконанні завдань;
- Говорити тільки від себе, від свого «Я» ;
- Один каже – решта слухає;
- Обговорювати дію, а не особу;
- Бути активним;
- Посміхатися.
- Очікування: Кожен з учасників тренінгу оголошує свої сподівання щодо заняття і вивішує їх на «Дереві «Надії».
Тренер: Ми з Вами познайомилися ближче. І Ви, мабуть, ще не всі впоралися з хвилюванням. Когось наші незвичні вправи дивують. Спробуємо поділитися своїми думками. Для цього я роздам Вам аркуші клейкого паперу. Ви маєте 5 хвилин, щоб записати свої очікування від сьогоднішнього заняття. Далі треба вийти і, оголосивши, що Ви очікуєте, закріпити свої „очікування” на нашому дереві.
- Гра – криголам
Мета: активізувати учасників тренінгу, зняти психологічну напругу.
- Інформаційне повідомлення тренера «Що таке інтерактивні технології?»
(Пред’явлення презентації, стисле викладення матеріалу).
- Мозковий штурм «Яким чином мотивувати учнів до інтерактивних вправ?»
- Кава-брейк
- Гра «Подарунок»
Мета: зняття напруження, релаксація.
Вправа «Подарунок»
Тренер: Сядьте зручніше і закрийте очі. Три рази глибоко вдихніть і видихніть... Ви повертаєтеся додому. Зима... Йдучи, Ви милуєтеся засніженими деревами, прислухаєтеся, як рипить під ногами сніг. Та закінчується освітлена вулиця, Ви повертаєте в неосвітлений провулок... І все здається Вам таким знайомим і водночас незнайомим... Уважніше глянувши, Ви помічаєте маленьку крамничку, якої ніколи не було на вашій вулиці. Підходите ближче. Магазин відчинений, Вас охоплює сумнів, бажання зайти... Заходьте. На вітринах у цьому маленькому, на перший погляд, магазині є все... Низький на зріст продавець... Сивий... З довгою борідкою... Ніби герой якоїсь дитячої казки... Ви уважно та з цікавістю розглядаєте вітрини... Незвичні предмети, які на них лежать... Продавець підходить до Вас і пропонує Вам узяти річ, яка Вам сподобалася, на згадку... Вийшовши з незвичайного магазину і оглянувшись, Ви помічаєте, що ніякого магазину немає, все стало звичайним та знайомим. Гляньте, що саме Ви тримаєте в руках, який подарунок Ви взяли на згадку. Три рази глибоко вдихніть і видихніть... відкрийте очі. Ви заслужили подарунок який ви самі собі обрали.
...