Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Кіріктірілген сабақ

Автор:   •  Май 23, 2018  •  Лабораторная работа  •  913 Слов (4 Страниц)  •  1,148 Просмотры

Страница 1 из 4

Мектеп:                                                      «№23 ЖББОМ» КММ                                    

Мұғалімнің аты-жөні:                             Жагай А.

Сынып:         8А                                             Қатысқандар:    19                     Қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы

For оператор

Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулерді алгоритмдік тілде жазу және программасын  құру, математикалық тілде жазбаша шешімін табу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:квадрат, биквадрат теңдеудің анықтамасын біледі,түбір табу формулаларын біледі, шығару алгоритмін біледі, есептерді алгоритмдік тілде жаза біледі, программа құра біледі.

Оқушылардың көпшілігі : формулаға салып теңдеу түбірлерін

есептей алады, квадрат теңдеуге берілген есептерді алгоритмдік тілге ауыстара алады..

Кейбір оқушылар: Талдап түсіндіре алады

Бағалау критерийі

Алгоритмдік тілде жаза отырып,программа құра біледі,  теңдеу түбірін формула арқылы таба алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Программа элементтерін, операторлардың жазылуын тұжырымдап айта алады. Биквадрат теңдеудің анықтамасын  және түбір табу алгоритмін айта алады.

Пәндік лексика мен терминология: For, do терминдері, программа бөлімдері, sqrt(түбір асты),sqr(квадрат), биквадрат, дискриминант,жаңа айнымалы енгізу, түбірлер

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы:Берілген Биквадрат теңдеуді шешу үшін ..................

Программа құру үшін................................

Құндылықтарға

баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият

Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың  пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.

Пән аралық байланыс

Информатика, математика, алгебра

Алдыңғы білім

Repeat Until операторы, жалпы жазылуы. Квадрат теңдеулердің түрлері.

Көрнекіліктер

Компьютер, оқулық, интерактивті тақта, Паскаль программасы

Сабақ   барысы

Сабақтың  жоспарланған  кезеңдері

Сабақтағы  жоспарланған   іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың  басы

Оқушы зейінін шоғырландыру.

 

Ұйымдастыру кезеңі

  • Амандасу
  • Түгелдеу

Психологиялық ахуал

«Жақсы істердің бастауы- жақсы сөзден басталады»

Топтар бір-бірлеріне сәттілік тілейді

«Бой сергіту»  сұрақтар

Үй тапсырмасы кезеңі

  1. Информатика пәнінен сұрақтар кою арқылы өткен сабақты еске түсіру
  • Программа бөлімдері?
  • Программа басы мен соңы?
  • Repeаt  операторы?
  • UNTIL қызметші сөзіне не жазылады?
  • Айнымалы типтерін ата

Математика пәнінен :

1-топ: «Квадрат теңдеу»

2-топ: «Биквадрат теңдеу»

3-топ: «Келтірілген квадрат теңдеу»

      4-топ:  «Толымсыз квадрат теңдеулер»  тақырыптарында  постер қорғайды.

слайд

Маркер, постер

Жаңа сабақ

FOR – DO  циклдік  операторы  қайталау саны  алдын ала  белгілі болған жағдайда  қолданылады.  Бұл оператор екі  түрлі беріледі.  

Егер қадам +1 ге тең болса, онда операторда TO, алқадам - 1 – ге тең болса, онда DOWNTO сөзі қолданылады..

Жалпы жазылуы:

for  <айнымалы> :=  to  do   <оператор>;  

for  <айнымалы> :=  downto    do   <оператор>; 

Мысалы: 1-ден 7 ге дейінгі сандардың көбейтіндісінің программасын құру.

Program san1;

Var  x,s: integer;

Begin x:=1;

For s:=1 no 7 do

S:=x*7;

Writiln (S);

End.

Слайд, Паскаль программасы

«Ой дамыту»

«Ескісіз жаңа болмайды, есепсіз дана болмайды»

Информатика.

1-тапсырма: Теңдеуді программалық тілде жаз

 [pic 1]

 [pic 2]

 [pic 3]

 [pic 4]

Жауаптары: Программалық тілде

[pic 5]

     2)D:=*sqr(x)+36[pic 6]

    3)[pic 7]

   4) A:=*sqr(x)-32[pic 8]

Информатика.

2- тапсырма: Математикалық теңдеуге программа құр

[pic 9]

[pic 10]

Program tendeu1;

Var c: real;

       X:integer;

Begin

Write (‘x’);

Readln (x);

C:= sqr (x)-10*x+16;

Writeln (C);

End.

Нәтижесі: х=2      x=8

                    0           0

Program tendeu2;

Var A: real;

       X:integer;

Begin

Write (‘x’);

Readln (x);

A:= sqr (x) – x - 42;

Writeln (A);

End.

Нәтижесі: х=7      x= - 6

                    0           0

Математика

3- тапсырма: Теңдеулерді шеш

 [pic 11]

 [pic 12]

 [pic 13]

 [pic 14]

Жауаптары:

[pic 15]

[pic 16]

a2 -11а +30=0

D=112-4*30= 121-120=1

а1=[pic 17]

а2=5

[pic 18]

2х=6+7

2х=13

Х=6,5

2х-7=5

2х=12

Х=6

Жауабы: 6,5; 6

2.[pic 19]

      D=102 -4*16=100-64=36

X 1=[pic 20]

X 2=[pic 21]

Жауабы: 8;2

3. [pic 22]

D =1+168=169

X1/2 =[pic 23]

X1=7

X2 = -6

Жауабы: 7;-6

  1. [pic 24]

[pic 25]

a2-23a+126=0

D=232-4*126=529-504=25

a1=[pic 26]

a2 =[pic 27]

  [pic 28]

         [pic 29]

     

D=121+112=233

Z1/2 =[pic 30]

[pic 31]

[pic 32]

D=121+72=193

Z1/2 =[pic 33]

Жауабы: Z1/2 =;  Z3/4 =[pic 34][pic 35]

Үлестірмелі қағаз

слайд

интерактивті тақта

Pascal ABC

интерактивті тақта

Сергіту сәті

Көзге арналған жаттығу

Слайд

интерактивті тақта

Сабақты бекіту

Информатика

4- тапсырма.

P=1*10  сандарының көбейтінісін For операторында программа түрінде жаз

1-ден 100-ге дейінгі  бүтін   сандарды For операторының көмегімен программа түрінде жаз

Program san;

Var

       A,P : integer;

Begin

P:=1;

For A:= 1 to 10 do

Begin

P:=P*a;

Writeln (‘P=’,P);

End;

End.

Program butin;

Var

       i : integer;

Begin

Writeln (‘1 den 100-ge deingi butin san’);

Writeln;

For i:= 1 to 100 do

Write (i:4);

End.

...

Скачать:   txt (9.5 Kb)   pdf (357.8 Kb)   docx (40 Kb)  
Продолжить читать еще 3 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club