Властивості множення і ділення на 100. Розв’язування задач
Автор: val_st • Апрель 2, 2018 • Лекция • 1,201 Слов (5 Страниц) • 1,027 Просмотры
План-конспект уроку
Математика 3 клас
Підручник: М. В. Богданович, Г. П. Лишенко
Тема: Властивості множення і ділення на 100. Розв’язування задач.
Мета: вчити учнів застосовувати в обчисленнях правило множення та ділення на 100; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; математичне мовлення; виховувати моральні якості.
Хід уроку:
I. КОНТРОЛЬ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
- Організаційний момент
1.2 Творча перевірка д/з
Учні звіряються один з одним, потім хтось з дітей коментує відповіді на завдання. Обговорюють. Якщо є помилки – виправляють, пояснюючи.
1.3 Усні обчислення (с.118 № 748)
10 · 7 : 1 = 70 8 · 10 – 1 = 79 90 : 10 · 0 = 0
60 : 10 · 1 = 6 10 · 4 + 54 = 94 (32 + 49) · 10 = 810
II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
2.1. Підготовка до вивчення нового матеріалу[pic 1]
1) Колективна робота (с. 118, №749)
Учні знаходять добутки, користуючись зразком:
100 · 2 = 200 100 · 5 = 500 100 · 7 + 200 = 900
1 сот. · 2 = 2 сот. 1 сот. · 5 = 5 сот. 1 сот. · 7 + 2 сот. = 9 сот.
100 · 9 – 300 = 600
1 сот. · 9 – 3 сот. = 6 сот.
– Як помножити число на 10?
- Щоб помножити число на 10, треба до нього справа приписати один нуль.
– Як поділити число на 10?
- Щоб поділити число на 10, яке закінчується нулем, треба в ньому справа закрити один нуль.
2.2 Пояснення нового матеріалу
- Робота в парах (с.119, № 750)
– У кожній рівності порівняйте перший множник і добуток та зробіть висновок.
3 · 100 = 300 7 · 100 = 700
5 · 100 = 500 9 · 100 = 900
Висновок. Щоб помножити число на 100, треба до нього справа приписати два нулі.
2) Робота в парах. Складання рівностей (с. 119, № 751)
– З добутків складіть рівності з діленням на 100 та зробіть висновок.
4 · 100 = 400 6 · 100 = [ ] 8 · 100 = [ ]
400 : 100 = 4 600 : 100 = [ ] [ ] : 100 = [ ]
Висновок. Щоб поділити на 100 число, яке закінчується нулями, треба в ньому справа закрити два нулі.
3) Фізкультхвилинка
2.3 Первинне закріплення
- Коментоване розв'язування прикладів (с. 119, № 752)
80 · 10 : 100 = 8 100 · 5 : 10 = 50 60 – 100 : 100 = 59
900 : 10 : 10 = 9 100 · 7 : 10 = 70 1 · 1 · 1 + 100 = 101
2) Робота над задачею (с. 779, № 753)
...