Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Этнопедагогиканың зерттейтін мәселесі, мақсаты, міндеттері, әдіснамалық негіздері

Автор:   •  Октябрь 17, 2020  •  Лекция  •  6,031 Слов (25 Страниц)  •  1,799 Просмотры

Страница 1 из 25

Оқытушының аты жөні:

Оқытушы e-mail: gulim_1977@mail.ru

Бейсенбаева Г.Г.

Whatsapp: 87056688018

Күні:11.09.2020

Пән: этнопедагогика

Топ: М-41

Қатысқан:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Этнопедагогиканың басқа ғылымдармен байланысы

Сабақтың мақсаты:

Отаның, елін, жерін сүйетін жан – жақты жетілген саналы намысқор, патриот азамат тәрбиелеу.

Сабақтың нұсқаулық картасы

Сабақтың барысы

Нұсқаулық нұсқаулар

Оқытушыларға арналған нұсқаулықтар (графа только для преподавателя)

Ұйымдастыру кезеңі

Сабақ жоспары:

  1. 1. Практикалық тапсырмаларды орындау.
  2. 2. Эл.почтаға жіберу.

Бейнебайланыс арқылы сабақ басында шығу. Студенттермен байланыс жасау!!! Студенттердің қатысымын тексеру. Мектеп бөлімінің меңгерушісіне ескерту

Теориялық бөлім

  1. Презентациядағы дәрісті оқу.

Сөздік жұмыс

Этно –

Этнография -  

Ру –

Тайпа –

Этнос –  

Ұлттық тәрбие – 

Практикалық бөлім

Практикалық жоба:

Анықтама

Мысалдар

Дәйектеме

Тест жұмысы

  1. «Этнопедагогика» ұғымын ғылымға тұңғыш енгізген:
  1. Г.Н.Волков
  2. Е.Л. Христова
  3. М.И.Стельмахович
  4. С.Т.Виноградов
  5. С.Қалиев
  1. Этнопедагогика нысаны -
  1. Ұлттық сана
  2. Педагогикалық нысандар
  3. Ұлтсыздану үрдісі
  4. Ұлттық педагогика
  5. Педагогикалық үрдіс

  1. Этнопедагогика бастау бұлағы –
  1.  Ұлттық сана
  2. Педагогикалық нысандар
  3. Ұлтсыздану үрдісі
  4. Ұлттық педагогика
  5. Педагогикалық үрдіс

  1. Этнопедагогика пәні –
  1. Халықтың педагогикалық дәстүрлері
  2. Педагогикалық нысандар
  3. Ұлттық сана
  4. Ұлттық педагогика
  5. Ауыз әдебиеті
  1. Этнопедагогика нені зерттейді?
  1. Педагогикалық практиканы
  2. Басқа халықтармен байланысты
  3. Халық даналығын
  4. Әрбір ұлттың тәрбиесін
  5. Тәрбие үрдісін

Этнопедагогиканың зерттейтін мәселесі, мақсаты, міндеттері, әдіснамалық негіздері

  1. Этнопедагогика пәні, оның негізгі ұғымдары, мақсаты 

      ХХ ғасырдың 70 жылдары этнопедагогикалық ойтұжырымдардың күшеюіне себепші болған үдеріс кеңестік жүйенің басқа ұлттарды шеттетуі еді. КСРО-да 1930 жылдан бастап ұлттарды орыс тіліне оқыту талап етіле бастады. 1959 жылдан бастап ұлттық мектептер орыс тілді мектептерге көшірілді. «Этнопедагогика», «халықтық педагогика», «ұлттық білім жүйесі», «ұлттық мектеп» деп келетін атау-ұғымдар интеграция (әлемдік кірігу) туғызған ұлтсыздану үрдісіне қарсылық. Этникалық педагогиканың мәні-ұлттық педагогмкаларды бір-бірінен негізсіз көшіртпеу.

      Этнопедагогика педагогика ғылымын фольклормен, энтографиямен байланыстыратын сала. Оның нысаны- педагогикалық нысандар.

      Этнопедагогика ұғымының көптеген анықтамалары бар. Г. Н. Волковтың пікірінше, энтопедагогика ғылымының нысаны-ғылым болып есептелмейтін халықтық педагогика. Этностық тәрбие-отбасындағы, рудағы, тайпадағы тәрбие, дәрілек айтсақ табиғи, мектептен тыс, дәстүрлі, формальды емес халықтық жас ұрпақты тәрбиелеу тәжірибесін,педагогикалық көзқарасын зерттейтін ғылым болғандықтан, оны отбасы, ру, тайпа, ұлт педагогикасының теориясы және тарихи деп санайды. Автор энтопедагогика тарихи жағдайлардың ықпалымен қалыптасқан ұлттардың мінезін де зерттейді деп есептейді. Көріп отырғанымыздай, Г.Н.Волков «этностық» пен «халықтық» деген ұғымды синоним ретінде қолданады.

...

Скачать:   txt (77.6 Kb)   pdf (195.8 Kb)   docx (31.9 Kb)  
Продолжить читать еще 24 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club