Иық белдеуі және бос орналасқан қол сүйектері
Автор: ulzhan9 • Сентябрь 22, 2021 • Контрольная работа • 587 Слов (3 Страниц) • 492 Просмотры
ҮЛГІЛЕР АЛЬБОМЫ КОДТЫҚ БЕЛГІЛЕНУІ: 05/03–14 АТАУЫ: САБАҚ ЖОСПАРЫ | БАСЫЛЫМ: 1 3 БЕТТIӉ 2 БЕТI МЕРЗІМІ:27.08.2021 |
[pic 1][pic 2][pic 3]
№2 сабақ жоспары
Пән: Анатомия және физиология
Топ | ФР 21 «Б» |
Сабақтың тақырыбы: «Иық белдеуі және бос орналасқан қол сүйектері».
Сабақтың түрі: Тәжірибелік дағдыны меңгеру
Уақыт: 5 сағат
Өткізу орны: 127 бөлме
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Білім алушыларға иық белдеуі сүйектерінің құрылысын, орналасуын. Қолдың еркін қозғалатын сүйектерінің түрлерін. Қолдың еркін қимылдайтын сүйектерінің құрылысын түсіндіру.
Тәрбиелік: Пәнге деген жауапкершілік сезімді арттыру, салауатты өмір салтын сақтауға, болашақ маман иелерін мейірімділікке, жауапкершілікке, ұқыптылыққа, этика, эстетикалык принциптерін сақтауға тәрбиелеу.
Дамыту: Білім алушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, ойлау қабілетін, есте сақтау, байқау қабілетін дамыту, өзін-өзі бағалау қасиеттерін дамыту, жалпы медицинаға деген қызығушылығын арттыру.
Білім алушы білу керек: Иық белдеуі құрылысын, орналасуын. Иық белдеуін құрайтын сүйектерін. Бос орналасқан қол сүйектерінің, құрылысын, қызметін. Жауырын, бұғана, тоқпан жілік, білек сүйектерімен қол басы сүйектері, құрылысын.
Білім алушы жасай білуі керек: Сүйектердің аттарын латынша атау, қол мен аяқ сүйектерін, олардың буындарын анықтау, құрылысын білу және қаңқадан көрсете білу, адам денесінің құрылысын, мүшелердің орналасуын анықтау, оларды тауып көрсету.
Пәннің пререквизиті:
№ | Пәні | Бөлімдер атауы ( тақырыбы) |
1 | Жаратылыстану | Жасуша; Ұлпа; Тін және т.б. |
2 | Биология | Жүйелер және т.б. |
3.2 Пәннің постреквизиті:
- Жалпы патология негіздері,
- Денсаулықты бағалау,
- Мейіргер ісі негіздері.
Материалды-техникалық жабдықталуы: презентация, бейнесабақ, слайдтар, тесттер.
Ресурстар: Ә. Күзенбаева «Адам анатомиясы»
Ж.К.Ермаханы «Тәнтану»
Ә. Күзенбаева «Адам анатомиясының атласы»
Құрылымдық-логикалық сызба және сабақтың хронокартасы
№ | Сабақ бөлімінің атауы | Бөлімдердің мазмұны мен сұрақтар, оқыту түрлері мен әдістері | Уақыт (мин) |
1 | Ұйымдастыру кезеңі | Топтың сабаққа дайындығын тексеру, келмеген білім алушыларды журналға белгілеу, сабақтың мақсаттары мен жоспарын хабарлау, тақырып бойынша білімнің осы мамандық үшін маңызыдылығын анықтау. 1. Қол сүйектері, құрылысы, орналасуы. | 5 |
2 | Тәжірибелік сабақтың тақырыбы бойынша білімді жаңарту | Білім алушылардың білімін ауызша сұрақ-жауап арқылы, берген жауаптары арқылы тексеру. 1.Иық белдеуі сүйектерінің орналасуы, құрылысы. 2. Еркін қозғалатын қол сүйектері, құрылысы, орналасуы. | 60 |
3 | Жаңа материалды түсіндіру | 1.Презентацияларды, слайдтарды, Плакаттарды, суреттерді, бейне сабақтарды қолдана отырып түсіндіру. Жоспар: 1.1Бұғана құрылысы, орналасуы. 1.2 Жауырын, құрылысы, орналасуы. 1.3 Тоқпан жілік, құрылысы, орналасуы. 1.4 Білек сүйектері, құрылысы, орналасуы. 1.5 Қол басы сүйектері, құрылысы, орналасуы. 2. Муляждардан көрсету. 3. Бейне материалды қолдана отырып тақырыпты толықтыру. | 20 |
4 | Білім алушылардың өз бетінше жұмысты орындау үшін әдістемелік нұсқау | Өз бетінше жұмысқа алынған нұсқаулықты білім алушыларға түсіндіру. 1. Тапсырмаларды бөліп беру. 2. Тапсырмаларды түсіндіру. | 10 |
5 | Білім алушылардың өз бетінше жұмысы | Білім алушылар берілген тапсырманы тәжірибелік дәптеріне орындауы тиіс. Әр тақырыптың бір-бірімен тығыз байланысын көрсете білу. | 100 |
6 | Өз бетінше жұмысты талдау | Білім алушылардың орындаған өзіндік жұмысын тексеру. Іс амалдарды орындау барысында қателіктерді айтып, олардың болдырмау жолдарын түсіндіру. | 30 |
7 | Сабақтың қорытындысын жасау, білім алушылардың білімін бағалау | Білім алушылардың жауаптарын талдап балдық рейтингтік жүйесі критерилерді ескере отырып қорытынды жасап бағалау. Бағаларды қою,, қойылған бағаға түсініктеме жазу. | 20 |
8 | Үй тапсырмасы | Әдебиет: Ә. Күзенбаева «Адам анатомиясы» 71-84 бет, Ж.К.Ермаханы «Тәнтану» 192-213 бет «Қол сүйектері» тақырыбын оқу, конспекті жазу.Тақырып бойынша интернет желісінен мәлімет жинау. | 5 |
...