Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Переставна властивість дії множення. Доповнення рівностей. Складання задачі на знаходження невідомого компонента

Автор:   •  Март 2, 2021  •  Практическая работа  •  837 Слов (4 Страниц)  •  200 Просмотры

Страница 1 из 4

Тема: Переставна властивість дії множення. Доповнення рівностей. Складання задачі на знаходження невідомого компонента.

Мета: систематизувати і перевірити обсяг і якість учнівських знань з тем «Таблиці множення і ділення чисел 8 і 9»; удосконалювати усні та письмові обчислювальні навички, навички різних прийомів обчислень, навички розв’язування задач із буквеними даними, складених задач; дати змогу учням пройти шлях пошуку істини, формувати випереджувальний логічний пошук; уточнити знання про геометричні фігури; розвивати грамотну математичну мову, оперативну пам'ять, вміння аналізувати; виховувати почуття взаємодопомоги, прагнення до знань, викликати радість пізнання.

Обладнання: презентація, підручник.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  • Сьогодні  у  нас  не  зовсім  звичайний  урок. У нас на уроці гості. Привітаємося  з  ними: (Слайд 1)

Ми  вам  раді, люди  добрі,

І  вітаєм  щиро  вас.

І  запрошуєм  ласкаво

На  урок  у  другий  клас.

  • Девізом нашого уроку буде…(читають  всі разом  із екрана) (Слайд 2)

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію  прояви!

Активним  і  уважним  будь,

І  про  кмітливість  не  забудь!

  1. Актуалізація опорних знань.
  • Каліграфічна хвилинка (Слайд 3).
  • Математична «доріжка». Встав пропущені числа (Слайд 4).
  • Виконай обчислення (Слайд 5).
  • Назвіть більший результат (Слайд 6).
  • Скільки дев’яток міститься в числі 63 (Слайд 7).
  • Робота з підручником с. 143, №965. (Слайд 8)

[pic 1]

  • Усне  розв’язування  задачі  з буквеними  даними. (Слайд 9-10).
  • Ліворуч – розв’язання, праворуч – запитання.
  • З’єднай  їх  відповідно – ось  твоє  завдання.
  • Задача «1 кг  слив  коштує  а грн., а  1 кг  персиків в грн.»
  • Розв’яжи зручним способом (Слайд 11, 12).
  • Математичний диктант (Слайд 13, 14).
  • Фронтальне опитування
  • Невідоме число зменшили у 7 разів і отримали 9. Назвіть невідоме число.
  • Скільки  метрів  у  20 дм?
  • Скільки  сантиметрів  у  4 дм?
  • Скільки  годин  у  двох добах? Як  знайшли?

  1. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.
  • Темою нашого уроку є «Переставна  властивість дії  множення. Доповнення рівностей. Складання задачі на знаходження невідомого компонента».
  • Як ви думаєте, чи можемо ми на уроці зробити власне відкриття?
  • Яким повинен бути наш урок? (продуктивним, творчим, цікавим, добрим)

  1. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
  • Розв’яжіть вирази (на дошці написані вирази із № 966 на с.143)
  • Який перший множник у першому виразі, який другий, який третій, а у другому виразі?
  • Який вийшов добуток в першому виразі? Який в другому?
  • Уважно подивіться на ці вирази. Що ви помітили? (Слайд 15)

[pic 2]

  • Які ще вирази на дію множення можна скласти з чисел 2, 3, 4? (Слайд 16) Який вийде результат?

Фізкультхвилинка

  1. Узагальнення і систематизація знань і вмінь.
  • Порівняйте вирази (Слайд 18)
  • Робота з підручником с. 143-144

[pic 3]

[pic 4]

  • Аналіз задачі, складання скороченого запису. (слайд №19)
  • Про що йдеться у задачі? Що потрібно знайти?
  • Скільки було паличок у хлопчика?
  • Скільки паличок залишилося?
  • Які фігури складав хлопчик? Скільки паличок потрібно для побудови  1 трикутника?
  • Чи відомо, скільки паличок хлопчик витратив на побудову цих фігур? Чи можемо ми знайти ці дані?
  • Що потрібно зробити щоб дізнатися скільки паличок хлопчик використав для побудови трикутників?
  • Коли ми знайшли скільки паличок використав хлопчик на побудову трикутників, що ми можемо знайти?
  • Якою дією ми будемо шукати кількість трикутників?

Дедуктивний спосіб

  • Що нам потрібно знайти? (скільки трикутників склав хлопчик)
  • Що для цього нам потрібно знати? (скільки він використав паличок для їх складання та скільки сторін у трикутника)
  • Що з цих даних нам відомо? (кількість сторін трикутника)
  • Що невідоме?(скільки паличок було використано для побудови трикутника)
  • Чи можемо ми знайти скільки паличок використав хлопчик для складання трикутників? (так)
  • Що для цього нам потрібно зробити? (Відняти від загальної кількості паличок ті що залишилися)
  • Що з цих даних нам відоме? (Загальна кількість і скільки залишилося)
  • То як визначити скільки було використано паличок? (від загальної кількості (20) відняти ті що залишилися (11)
  • Якщо відома кількість використаних паличок та скільки сторін у трикутника то що ми можемо знайти? (скільки трикутників склав хлопчик)
  • Як це зробити? (Кількість паличок (9) поділити на кількість сторін (3))
  • Запишемо розв’язання

Розв’язання

  1. 20-11=9(п.) – було використано для складання трикутників;
  2. 9:3=3 (тр.)

Відповідь: 3 трикутники склав хлопчик.

[pic 5]

[pic 6]

  • Про що йдеться у задачі
  • Що треба знайти у задачі? 
  • Чи  можемо відразу дати  відповідь на запитання задачі?
  • Що треба знати, щоб дати відповідь? (довжину дроту та кількість всіх сторін)
  • Яке з цих даних невідоме? (скільки всього сторін у двох фігурах) А чи можемо його знайти? (так) Що для цього відомо? (що трикутник має 2 сторони, а шестикутник 6) Якою дією? (+)
  • Що відомо тепер? (Довжина всього дроту і кількість сторін у двох фігурах)
  • Чи можемо знайти відповідь на запитання тепер? (так) Яким чином? (довжину всього дроту поділити на кількість сторін у двох фігурах)

Розв’язання:

  1. 3+6=9 (ст.) – разом у двох фігурах
  2. 54:9=6 (см)

Відповідь: 6 см довжина однієї сторони.

  1. Підсумок уроку.
  • «Незакінчені речення» (Слайд 20)
  • Яка була тема уроку?
  • Яке правило ми з вами вивчили?
  • Що нового відкрив для вас урок?
  • Домашнє завдання: с. 144 № 971, № 972. (Слайд 21)
  • Оцінювання.

...

Скачать:   txt (9.4 Kb)   pdf (548.8 Kb)   docx (1.2 Mb)  
Продолжить читать еще 3 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club