Індивідуальні особливості поведінки людини
Автор: Julia Schetinskaya • Октябрь 31, 2018 • Лекция • 832 Слов (4 Страниц) • 652 Просмотры
ПЛАН – КОНСПЕКТ УРОКУ З ПСИХОЛОГІЇ
Клас: 9
Тема. Індивідуальні особливості поведінки людини.
Практична робота “Визначення типу темпераменту”.
Цілі:
а) навчальні
Продовжити формувати знання учнів про психологічні основи поведінки людини; розкрити поняття «темперамент»; ознайомити із властивостями нервової системи людини та різними типами темпераментів.
б)розвивальні
Розвивати уміння порівнювати різні типи темпераментів та їхнє значення для формування поведінки людини в суспільстві; розвивати увагу, пам’ять, уяву, логічне мислення та уміння робити відповідні висновки.
в)виховні Виховувати бережливе ставлення до власного організму та оточуючих людей, не завдаючи їм психічних неприємностей
Тип уроку Засвоєння нових знань.
Методи інформаційно- рецептивний, репродуктивний,
проблемно – пошуковий, візуальний, сугестивний, релаксопедичний
Обладнання схеми, малюнки, таблиці, м\медійна дошка
Основні поняття та терміни: індивідуальні особливості поведінки, темперамент, холерик, сангвінік, меланхолік, флегматик, характер.
Хід уроку
І.Організація класу 1. Привітання
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий, день!»
ІІ. Мотивація діяльності учнів 1. Слово вчителя
Протягом уроку ми повинні з’ясувати питання про те, чому різні люди у одній і тій же ситуації можуть проявляти або спокій, або злість?
Ми повинні охарактеризувати індивідуальні особливості людей.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Тестова перевірка про першу та другу сигнальні системи у вигляді однослівної відповіді «так» чи «ні».
Повідомлення теми та мети уроку
1. Відгадування анаграми
(ТЕМПЕРАМЕНТ)
Отже темою нашого уроку буде ТЕМПЕРАМЕНТ
Темперамент – сукупність індивідуальних психічних властивостей людини, які характеризують ступінь її збудливості й виявляються в її ставленні до навколишнього світу, у силі почуттів, поведінці.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Вступна розповідь з елементами бесіди
Згадаємо деякі сторінки розвитку біології:
а) Стародавній лікар Гіппократ вважав, що оптимальне співвідношення чотирьох «соків тіла» :
крові,
лімфи,
жовчі
«чорної жовчі»
Вважав, що ці речовини визначають здоров’я людини, тоді як порушення їх пропорційного розподілу стає причиною різних захворювань.
- Які чотири «соків тіла» визначив Гіппократ?
- Що, на думку вченого визначають ці речовини?
- До чого зможе призвести не пропорційний розподіл речовин?
б) Виходячи із цього вчення про «соки тіла», Клавдій Гален розробив першу класифікацію темпераментів.
Ці чотири рідини Гален сприймав відповідно до космологічної теорії, за якою вогонь, земля, повітря і вода є спільною основою всіх речей.
Він визначив 9 темпераментів, але випробування часом пройшли тільки 4. На думку Галена, якщо в організмі переважає :
«гаряча кров» (sanguis), то в поведінці людини яскраво виявляються риси сангвінічного темпераменту: енергія, впевненість, рішучість.
Якщо ж цю гарячу кров охолоджує «надлишковий слиз» (Phlegma), то це призводить до появи флегматичного темпераменту,
...