Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Методика ознайомлення учнів з алгоритмами та виконавцями

Автор:   •  Апрель 9, 2018  •  Лекция  •  2,583 Слов (11 Страниц)  •  1,015 Просмотры

Страница 1 из 11

Тема заняття: Методика ознайомлення учнів з алгоритмами та виконавцями.

Мета заняття: Узагальнити знання студентів з теми «Алгоритми та виконавці», формувати вміння аналізувати, робити висновки, добирати та складати задачі; розвивати логічне i алгоритмічне мислення, кмітливість, пам'ять, міжпредметні зв’язки; виховувати працездатність, пізнавальні інтереси, наполегливість, задатки педагогічної майстерності.

Тип заняття: Комбінований

Обладнання: Підручники інформатики для 2-4 класів; ПК, мультимедійні засоби, картки для індивідуальних завдань та роботи в парах, задачі.

Література:

1. Коршунова О. В. Методика викладання інформатики у 2-му класі. – Х.: ФОП Співак В. Л., 2013. – 112 с.

2. Морзе Н. В. Методика навчання інформатики: Навч. посіб.: У 3 ч. / За ред. М. І. Жалдака. - К.: Навчальна книга, 2004.

3. Пахомова Г. В. Інформатика. Вступ до програмування мовою ЛОГО. Навчальний посібник / – Шепетівка:, «Аспект», 2011 – 136 с.


Хід заняття

  1. Організація групи
  2. Актуалізація опорних знань
  1. Комбіноване опитування
  2. Усне індивідуальне опитування
  1. Перевірка домашнього завдання

3.1. Демонстрація презентацій фрагментів уроків

4. Повідомлення теми, мети, завдань заняття, мотивація навчальної діяльності

Багато хто вважає, що інформатика потрібна тільки для того, щоб навчитися працювати на комп’ютерах, але це не так. Кожна людина щодня зустрічається з безліччю задач від найпростіших і добре відомих до дуже складних. Для багатьох задач існують визначені правила (інструкції, команди), що пояснюють виконавцю, як розв’язувати дану проблему. Ці правила людина може вивчити чи заздалегідь сформулювати сама в процесі розв’язування задачі. Чим точніше описані правила, тим швидше людина опанує ними і буде ефективніше їх застосовувати. У нашому житті ми постійно складаємо опис деякої послідовності дій для досягнення бажаного результату. часто ми вживаємо замість поняття послідовність дій таке поняття як алгоритм.

Кожний з нас використовує сотні різних алгоритмів. Саме слово алгоритм походить від algorithmi – латинської форми написання імені великого математика ІХ ст. Аль-Хорезмі, який сформулював правила виконання арифметичних дій. Спочатку під алгоритмами і розуміли тільки правила виконання чотирьох арифметичних дій над багатоцифровими числами. В подальшому це поняття стали використовувати взагалі для позначення послідовності дій, які приводять до розв’язання задачі.

Отож тема нашого уроку «Методика вивчення

З поняттям алгоритм ми знайомилися ще на І курсу при вивченні Основ інформатики.

5.1. Підготовча робота (робота в групах)

(На двох аркушах записані деякі терміни, вам потрібно згадати якомога більше інформації

(Алгоритм, виконавець, система вказівок виконавця, середовище виконання алгоритму, властивості алгоритмів, структура алгоритмів, форма подачі алгоритмів)

Алгоритм — це запис скінченої послідовності вказівок, виконання яких призводить до розв’язання певної задачі.

Вказівка (алгоритму) — це спонукальне речення, що вказує, яку дію має виконати виконавець алгоритму.

Виконавець (алгоритму) — це жива істота (людина або тварина) або автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальна машина тощо), спроможна діяти відповідно з алгоритмом.

Система вказівок виконавця — це множина (сукупність) всіх вказівок, які може виконувати даний виконавець.

Середовище виконання алгоритму — об’єкти, з якими працює виконавець у процесі виконання алгоритму.

Розрізняють такі (логічні) структури (вказівок) в алгоритмах:

  • лінійна;
  • розгалужена;
  • з повторенням.

Алгоритми можна подати словесно або графічно.

Словесна форма подання алгоритму — запис алгоритму у вигляді послідовності команд, кожна з яких має свій порядковий номер і записана мовою людською спілкування, наприклад, українською. Допустимі вставки — математичні формули.

...

Скачать:   txt (30.4 Kb)   pdf (340.5 Kb)   docx (58 Kb)  
Продолжить читать еще 10 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club