Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Музика і гра. Гра з темпом

Автор:   •  Апрель 20, 2019  •  Лекция  •  1,668 Слов (7 Страниц)  •  485 Просмотры

Страница 1 из 7

Костюк Вікторія Валентинівна

Спеціалізована школа №15 м.Рівне

КОНСПЕКТ УРОКУ МУЗИКИ В ТРЕТЬОМУ КЛАСІ

(2 семестр, 3 тема, 5 урок)

Тема: Музика і гра. Гра з темпом.

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Мета: засвоєння значення понять темп, швидкість, вміти грати з темпом.

Завдання

навчальні: знайомство з музичним приладом метрономом, повторення нотної грамоти, визначення різниці між швидким, повільним та помірним темпами;

розвиваючі: розвиток навичок хорового співу в різних темпах, розвиток навичок музикування в різних темпах, розвиток навичок читання нотного запису, вміння аналізувати своє та чуже вокально-хорове виконання, розвиток творчих навичок.;

виховні: формування потреби сприймати та виконувати музику.

Наочні посібники: картки з темою уроку, тексти пісні Я.Степового «Зима і Весна», мелодія пісні на дошці, ілюстрації пісні, портрети Я. Степового та Л. в Бетховена, комплекти карток з позначенням темпів.

ТЗН: метроном, мікрофон, магнітофон.

Хід уроку:

1. Організаційний момент. Вхід до класу під звуки пісні Л.Левицької «Музика». Музичне вітання:

[pic 1]

2. Оголошення теми уроку.

Вчит.: Діти, сьогодні ми продовжуємо працювати над темою, яку вивчали на попередніх уроках. Давайте уявимо себе кореспондентами, скористуємося мікрофоном і дамо відповіді на запитання.

Гра «Кореспонденти»: вчитель ставить запитання учню, той відповідає, а далі передає мікрофон іншому за своїм бажанням. Якщо відповіді немає, інші учні можуть відповісти на запитання.

Вчит.: Яка ж тема наших уроків?

Учн.: Музика і гра.

Вчит.: Що може означати слово «гра»?

Учн.: Гра на інструментах, дитяча розвага, акторська гра в театрі та кіно.

Вчит.: 3 якими придворними принцеси Музики ми вже грались на попередніх уроках?

Учн.: З Метром, Ритмом, Звуком, Динамікою, Тембром.

Вчит.: Молодці, у вас чудова пам'ять. Може й ігри пригадаєте?

Учн.: «Живий рояль», «Крокують звукоряди», «Гості гірського короля», «Зламаний телеграф».

Вчит.: Чудово. Сьогодні ми познайомимось з іще одним вельмишановним і дуже важливим придворним принцеси Музики. Саме з ним ми сьогодні гратимемось. Про кого ж річ? А ось послухайте вірш, бо в ньому є підказка:

Черепахи та орли сперечалися колись:

Хто із них піднятись зможе у гірську туманну вись?

Черепаха крок за кроком мандрувала більше року!

А орел вже за хвилину до гірських висот долинув.

Судді думали-гадали: хто ж отримає медалі?

Бо обидва на вершині в різний час, та побували!

І нарешті визнав кожний: «тут немає переможців!

Тільки скажемо сміливо: швидкість руху - річ важлива!»

Яке слово основна підказка?

Учн.: Швидкість.

Дійсно, швидкість мають тварини, люди, річки, вітер. Швидкість має й музика. Хто з вас знає, як називається швидкість руху музики?

Учн.: Темп.

Вчит.: Так, саме з придворним Темпом ми зустрічаємося на кожному уроці музики і під час співу, і підчас слухання, і під час музикування. Отже, сьогодні головним героєм на уроці буде Темп. (На дошці вивішуються картки з темою уроку)

3. Гра «Знайди гостя» з використанням елементарних музичних інструментів. Ознайомлення з метрономом.

Вчит.: Ще один незвичайний гість завітав до нас. Але щоб дізнатися, хто це, ми пограємо в гру «Знайди гостя». Послухайте правила гри: один учень виходить з класу, інші отримують шумові музичні інструменти (брязкальця, бубни, дзвіночки, маракаси, коло тушки тощо); під парту одного з учнів у класі кладеться “гість” (у даному випадку метроном; “шукач” повинен знайти його, учні швидкістю гри на елементарних інструментах підказують, де “гість” (якщо схованка близько, темп прискорюється, якщо далеко - уповільнюється). Хто хоче бути шукачем? (Учні грають в гру).

...

Скачать:   txt (20.2 Kb)   pdf (334.5 Kb)   docx (81.9 Kb)  
Продолжить читать еще 6 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club