Психологічне здоров'я вчителя. Профілактика стресу
Автор: toma26 • Январь 5, 2018 • Практическая работа • 1,752 Слов (8 Страниц) • 951 Просмотры
Тренінг для педагогів
«Психологічне здоров'я вчителя. Профілактика стресу»
Актуальність
Збереження психічного здоров'я – в наш час найактуальніша проблема. Професія вчителя в усі часи вважалася такою, яка має досить багато стресогенних факторів і ризиків втратити психічне здоров'я, розчаруватися в роботі, в собі, отримати психосоматичні захворювання. Для ефективної роботи, збереження психічного здоров'я вчителю важливо відновити свій психоенергетичний потенціал, позбутися страхів, розчарування, пом’якшити вплив стресових ситуацій. Даний тренінг розроблений спеціально для педагогічних працівників. Він допоможе зберегти психічне здоров'я вчителя та попередить несприятливі емоційні стани : стрес, депресію, тривожність.
Мета: зберегти психічне здоров’я педагогічних працівників в сучасних умовах.
Завдання:
- розширити знання вчителів про стрес, психічне здоров'я;
- з'ясувати позитивні та негативні аспекти стресу, психоемоційного напруження;
- розвивати вміння знаходити шляхи подолання стресових ситуацій та інших несприятливих емоційних станів;
- дати змогу зрозуміти цінність свого життя і здоров'я.
Учасники: вчителі.
Час проведення: 2 – 2,5 години.
Структура заняття. Заняття складається з трьох частин :
1. Організаційний етап (повідомлення мети та завдань тренінгу, ознайомлення учасників з правилами роботи, вправа на знайомство, гра - розминка, яка активізує учасників на плідну співпрацю, створює доброзичливу, довірливу атмосферу, підвищує згуртованість групи).
2. Основний етап (вправи відповідно до мети та завдань тренінгу).
3. Заключний етап (рефлексія : в кінці заняття потрібно залишати час, щоб учасники змогли виявити свої почуття, думки, поділитися враженнями та обговорити результати роботи, з'ясувати, чи реалізували вони свої очікування та заключна вправа).
Хід проведення
Організаційний етап
Вправа на знайомство «Мій би… про мене сказав би…»
Тренер просить учасників тренінгу по черзі продовжити фразу: «Мій би… про мене сказав би…». Тренер починає першим і так по колу.
Правила роботи в групі
Орієнтовані правила роботи в групі пропонує психолог :
- Спілкуватися за принципом «тут і тепер»;
- конфіденційність;
- мобільні на «вібро»;
- говорити від власного імені;
- активність;
- оцінювати факти, а не людину;
- щирість та чесність, відповідальність за свої слова та вчинки.
Очікування від тренінгу
Тренер пропонує учасникам сформулювати власні очікування від тренінгу, починаючи словами: «Від заняття я очікую…», а потім записати їх на різнокольорових папірцях у вигляді квітів і розмістити у нижній частині плаката. Якщо очікування справдяться, то можна буде зробити в кінці заняття «букет»».
Вправа для емоційного «розігріву» «Руханка»
Учасникам пропонується виконувати за тренером рухи, які він показує.
Тренер кажу учаснику, котрий сидить праворуч чи ліворуч від нього :
- Спитай у мене : «Де ти був? Що купив?»
- Де ти був?
- У магазині.
- Що купив?
- Віяло (тренер лівою рукою «дмухає на себе. І так по колу, одне в одного запитують це та повторюють рух»).
- Де ти був?
- У магазині.
- Що купив?
- Велосипед.
Основний етап
Вступне слово. Для кожного з нас найважливішим в житті є здоров’я. Його збереження наша з вами робота. В діяльності педагогічних працівників багато різноманітних факторів, які можуть призвести до стресу, тривожності, синдрому вигорання. Доведено, що психічне здоров’я може серйозно вплинути на фізичний стан нашого організму і призвести до тяжких хвороб. Тож, дуже важливо попередити негативні емоційні стани, зберегти психоенергетичний баланс і навчитися регулювати свої емоції і поведінку. На тренінгу ми навчимося прийомам, які допоможуть зберегти ваше здоров'я.
...