Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Химиялық реакциялар

Автор:   •  Сентябрь 22, 2021  •  Доклад  •  599 Слов (3 Страниц)  •  304 Просмотры

Страница 1 из 3

Сабақ жоспары

 

Қысқа мерзімді  сабақ жоспар:  

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:   Башчикулова Л

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Күні:

Сынып: 7

Пәні;

Сабақ тақырыбы

7.3AХимиялық реакциялар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары  

 7.3.4.4  металдар мен бейметалдардың оттекпен реакцияларын білу және металдар оксидтер негіздік, ал бейметалдар оксидтер қышқылдық болатынын түсіну

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар біледі: Металдар және бейметалдар туралы біледі

Көпшілік оқушылар: металдар мен бейметалдардың қасиеттерін салыстырады.

Кейбір оқушылар: Металдар мен бейметалдардың жануын біледі

Жетістік критерийлері

  1. Техникалық қауіпсіздік ережесін біледі.
  2. Металдар мен бейметалдардың оттекпен реакциясын біледі
  3. Болжамдар арқылы натиже көрсетеді

Тілдік  мақсаттар

  Оксид, жану, тотығу, техникалық қауіпсіздік

Құндылықтарды дарыту

 Оқушылар бір-бірімен өзара тілдік қатынасқа түсуді үйренеді. Болжамдар жасап түрлі идея жасайды. Заңдылықтарды үйренеді. 

Пәнаралық байланыстар

   Физика, Жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

http://www.phoenix-inst.com.au/The%20Combustion%20Process.htm

http://www.chemport.ru/data/chemipedia/article_5891.html

http://www.youtube.com/watch?v=02tRpSw8_-I

Бастапқы білім

 3.2 Заттардың жіктелуі

7.1В Зат күйінің өзгерісі

7.2В Ауа. Жану реакциясы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

 Сәлемдесу, Сыныптағы психологиялық ақуалды қалыптастыру.

Оқушылар бір-бәрәне жақсы тілек пен көңіл- күй сыйлайды.

«Ойлар ағыны» әдісі

Оқушылардан Неге? Неліктен? Қандай деген сұрақтарды пайдаланып, заттар, металдар, бейметалдар туралы сұрақ беру арқылы білімдері тексеріледі

  1. Заттарды неге металдар және бейметалдар деп бөлеміз?
  2. Металдар мен бейметалдар қасиеттері бойынша қалай ажыратылады.
  3. Заттарды сипаттау қандай қасиеттеріне негізделген?

Қ.Б   ойлануға бағыттау.

Сабақтың ортасы

 Оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын ашуға мынандай тапсырмалар беріледі.

1 - тапсырма

  1. Темір, магний, мырыш, алюминий......... жатады
  2. 2. Оттегі, күкірт, сутегі ........... жатады
  3. Көрсетілім

Магний, күкірттің жануын көрсету.

\Оқушылар осыдан кейін жаңа сабақтың тақырыбын ашады\

Оқушыларды топқа бөлу:    \химиялық элементтер арқылы\

І топ металдар

ІІ топ бейметалдар

 

 Аудио жазба тыңдау арқылы металдар мен бейметалдарға сипаттама беру

Постармен жұмыс  \топтық жұмыс\

Оқушы шолуы \постер қорғау\

Қ.Б  Қайта бағыттау

2 – тапсырма

Мұғалім шолуы:              Оксид    [pic 1][pic 2]

                            Негіздік              Қышқылдық

3 – тапсырма

І топ:  темір +оттегі

            Мыс + оттегі

ІІ топ    Көміртек + оттегі

              Күкір + оттегі

Нәтижесі дәптерге орындалады.

 Қ.Б  оқуға бағыттау, мадақтау  

Интербелсенді тақта

Көрсетілім 1

Вертуалды зертхана

Көрсетілім 2

Сабақтың соңы

«Ойлар ағыны» әдісі  4-тапсырма  Төменде медицина мен техникада кеңінен қолданылатын кейбір оксидтердің тарихи атаулары мен формулалары берілген:

 A)  «күлдіргіш» газ – N2O;

 B) қоңыр түсті газ – NO2;

 C) гематит – Fe2O3;

D) глинозём – Al2O3;

E) кварц, немесе кремнезём – SiO2;

 F) сөндірілмеген әк – CaO;

G) иіс газы – СО;

H) көмірқышқыл газы – СО2. Осы қосылыстарды кестеге «қышқылдық» және «негіздік» оксидтерге жіктеңіз:

ОКСИД қышқылдық негіздік   Жіктеуді қандай принцип бойынша жүзеге асырдыңыз?  Түсіндіріңіз.

 Дескриптор  Білім алушы

  - қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді;  

-  негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді;

 - өзінің пікірін түсіндіреді.

 «Дерексіз, бірақ керексіз емес...» тақырыбына шағын эссе жазу \50 сөз\

Бағалау: жетондар арқылы

Үйге тапсырма:

Рефлексия   Стикерге сабақтың нәтижелі жақтарын жазып, өзіне ұнаған смайликке жапсыру

[pic 3]

            [pic 4]

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

4-тапсырма бойынша оқушы тапсырма нәтижесін көрсетті. Оқушылардың кейбірі негіздік және қышқылдық оксидтерді жіктей алады. Металдар мен бейметалдардың оттекпен реакциясын жаза біледі.

Көрсетілімге қорытынды жасап айта алады.

Миға шабуыл,ойлар ағыны,оқушы шолушы,серпілмелі тәсіл

 

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекеттүрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

...

Скачать:   txt (7.9 Kb)   pdf (107.6 Kb)   docx (31 Kb)  
Продолжить читать еще 2 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club