Microsoft Exsel туралы жалпы мәліметтер
Автор: kizbolgan-1991 • Ноябрь 6, 2020 • Лекция • 453 Слов (2 Страниц) • 460 Просмотры
Қысқа мерзімді жоспар
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | Қожанова Қызболған | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 8 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Microsoft Exsel туралы жалпы мәліметтер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары: | Exsel кестелік процессор туралы біледі, кестелік процессордың терезе интерфейсімен,құрылымымен таныстыру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Exsel кестелік процессор туралы біледі, кестелік процессордың терезе интерфейсімен,құрылымымен танысады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат: | Exsel, баған, жол,ұяшық,диапазон | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: | Exsel кестелік процессорды іске қосуды,жұмыс кітабын құруды, сақтауды,элементтерді қосу және жоюды орындай алады Кестемен жұмыс істей алады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дамыту: | Ұйымшылдыққа,патриоттық тәрбиеге тәрбиелеу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар: | Ағылшын,орыс тілдері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары: | Компьютер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім: | Модельдеу кезеңдері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған Іс -әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Өткенді қайталау 10 минут | Ұйымдастыру. -Сәлемдесу -Оқушыларды түгелдеу [pic 1] Оқушыларды топқа төлу. Үшбұрыш және төртбұрыш қағаз қиындыларын таңдап тоқа бөлінеді. [pic 2] | Фигуралар | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Ортасы 15 минут [pic 3] Сергіту сәті Практикалық жұмыс 10 минут [pic 4] Сабақтың соңы 5минут | Үй тапсырмасына 2 топқа 2 сұрақ беремін. Оқушылар постер қорғайды. 1-топ: Модель дегеніміз не? Модель түрлері. 2-топ: Модельдеу. Модельдеу кезеңдері. [pic 5] [pic 6] [pic 7] [pic 8] [pic 9] [pic 10] Оқушылар постер қорғап болған соң.Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында екі топқа бірдей «Модель сыры» ойынын ойнатамын. Шарты:Модельдерді пәндік салаға топтау [pic 11] Оқушыларды ұшақғ көлік, велисипед арқылы жауап беру жылдамдықтарына байланысты тарқатып отырамын.
Ал енді сабағымызды бастамас бқрын кишкене видеоролик тамашалаңыздар.Bilimland.kz сайтынан Excel туралы видео корсету. «Миға шабуыл» Жаңа сабағымыздың тақырыбы: Microsoft Exsel туралы жалпы мәліметтер Сабағымызды «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы екі топта тапсырмалар беремін. 1-топ: Microsoft Exsel мүмкіндіктерін атаңыз. 2-топ: Microsoft Exsel терезесі элеметтерін атаңыз. Тарихи шолу 1979 жылы екі экономист студент Дэн Бриклин және Боб Френкстон үй тапсырмасын тез орындауға көмектесетін және уақытты үнемдейтін әдісті ойлап табуға ұйғарды. Олар тарихта бірінші рет кесте бағдарламасын жазып, оны Visible Calculator сөзінен қысқартып, VisiCalk (Көрсеткіш калькулятор) деп атады. Сондықтан электрондық кестелер бағдарламасы, оның ішінде Excel бағдарламасы Дэн мен Бобтың арқасында жүзеге асты. [pic 12] [pic 13] [pic 14] [pic 15] «Сөз тапқанға ойыны» Ақпарат сөзін мақал-мәтелмен айту. [pic 16] [pic 17] [pic 18][pic 19]
Оқушылар компьютерде деңгейлік тапсырмалр орындайды. Тапсырма №1 Қазақстан халықтарының ұлттық құрамы (%)
[pic 20] Оқушыларды бағалау. Ұшақ, көлік велисепед суреттерін санап оқушыларды бағалау. Ең көп ұшақ алған оқушыға «5» деген баға, көлік алғанға «4» деген баға, велисепед алғандарға «3» деген баға. Үй тапсырмасы: ⸹23 оқып келу |
постер Интернет ресустары, слайд, оқулық Компьютер, слайд Суреттер Компьютер, слайд Оқулық Компьютер, слайд Оқулық Компьютер, слайд Оқулық Компьютер, слайд Оқулық Компьютер, слайд оқулық |
Тексерілді:
...