Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Як змінюється життя комах і риб восени

Автор:   •  Ноябрь 17, 2018  •  Лекция  •  2,192 Слов (9 Страниц)  •  947 Просмотры

Страница 1 из 9

Дата: _____________                                                                           Клас:  2

Тема уроку: Як змінюється життя комах і риб восени?

Мета уроку: розширити й уточнити знання учнів про зміни в житті комах і риб від сонячного тепла, рослин; розвивати вміння спостерігати за тваринами, описувати зовнішній вигляд, формувати вміння порівнювати, групувати за середовищем існування, способом харчування; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до тварин; виховувати бережливе відношення до природи

Тип уроку: комбінований

Методи, прийоми та види роботи: словесні (розповідь), наочні (ілюстрації, наглядні моделі), практичні (вправи). 

Форми організації роботи:   фронтальна, індивідуальна, групова;

Інтерактивні технології навчання: «Робота в малих групах», «Мозковий штурм», «Мікрофон», «Незакінчені речення».

Обладнання: мікрофон; інтерактивна дошка або телевізор.

Засоби наочності:

Демонстраційний матеріал: таблиця «Тварини», малюнки комах і риб; ілюстрація із зображенням осені, лугу і річки.

Роздатковий матеріал: додатковий матеріал про бджолу, муху, колорадського жука, щуку, окуня і  сома; план для розповіді про тварин.

Рекомендована література:

  • Зошит «Природознавство» 2 клас Грущинська І.В.
  • Підручник «Природознавство» 2 клас Грущинська І.В.
  • Навчальна програма з природознавства (2 клас)

Перебіг уроку

  1. Організація початку уроку
  1. Привітання

Хочу побажати вам гарного уроку,

Щоб було цікаво всім нам працювати,

Щоб хотіли дуже всі відповідати.

Щоб  допомагало вам вміння міркувати

І дванадцять балів легко заробляти.

  1. Підготовка до уроку

    Подивіть, чи все у вас є на парті: зошит, підручник, олівець, ручка?

  1. Гігієнічні вимоги

    Поставте стільці правильно, сядьте рівненько, вирівняйте спини і правильно покладіть ручки на парту.

    Тепер можемо починати наш урок!

  1. Фенологічні спостереження

 Яка пора року за вікном?

 Який місяць? Яке число?

 Тепло чи холодно надворі?

 Яка температура повітря?

 Який стан неба?

 Чи є вітер?

 Чи були сьогодні опади?

   Які інші явища природи сьогодні ви спостерігали?

  1. Актуалізація опорних знань і дій учнів, необхідних для творчого рішення поставлених завдань
  1. Робота з таблицею «Тварини» 

Восени зміни відбуваються не тільки в неживій природі та житті рослин, але й у житті тварин. Пригадайте , на які групи діляться усі тварини?

    Розгадайте ребус!(Комахи)

   До якої групи належать ці тварини?

   Які істотні ознаки комах? (Тіло комах складається з 3 відділів: голова, груди, черевце; На голові є пара вусиків і фасеточні очі. На грудній частині часто є 3 пари ніг і 2 пари крил. Однак є комахи, які мають всього 1 пару крил, як мухи, і москіти. У деяких, як у вошей і бліх, крила поступово відмерли за непотрібністю.)

  Розгадайте ще один ребус!

 До якої групи належать ці тварини?

  Які істотні ознаки риб? (Тіло риб вкрите слизькою лускою; вони дихають киснем, розчиненим у воді, зябрами; тіло риб вкрите слизькою лускою.; пересуватися тільки у воді за допомогою хвоста і плавців; рухаються зграями (окрім китової акули); мешкають на різних глибинах)

  1. Мотивація навчальної діяльності
  1. Відгадування загадок  

(На дошці вчитель прикріплює зображення з відгадкою)

1)Є в лісі хата,

В ній кімнат багато.

Тут живе отара

Добрих санітарів.

Та цю хату не чіпай –

Санітарам спокій дай.(Мурахи)

...

Скачать:   txt (25.6 Kb)   pdf (298.5 Kb)   docx (26.6 Kb)  
Продолжить читать еще 8 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club