Олесь Гончар «Модри Камень»
Автор: steffanio • Июнь 13, 2022 • Практическая работа • 597 Слов (3 Страниц) • 225 Просмотры
Конспект уроку з української літератури для учнів 11 класу
ТЕМА: Олесь Гончар «Модри Камень»
МЕТА:
ВИХОВНА: виховувати в учнів Людей, активну життєву та громадянську позицію, відчуття шани та поваги до минулого України
НАВЧАЛЬНА: розібрати разом з учнями життєвий та творчий шлях Олеся Гончара, проаналізувати романтичну ідею кохання, що перемагає смерть, образи українського бійця і юної словачки Терези, роль кольорової гами в новелі «Модри Камень» тощо
РОЗВИВАЛЬНА: розвивати логічне мислення, пам’ять, вміння формулювати та висловлювати власну думку, сприймати та аналізувати нову інформацію й робити самоаналіз
ТИП УРОКУ: Комбінований урок
ОБЛАДНАННЯ: Підручник, онлайн мережа, текст твору, портрет письменника, ілюстрації з твору
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Оружжя все більшає в розмірах, а люди щодалі меншають
Олесь Гончар
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. ПРИВІТАННЯ
Учитель: Вітаю вас, друзі, на нашому занятті з української літератури! Сьогодні ми з вами будемо систематизувати свої знання з життєвого та творчого шляху Олеся Гончара та проаналізуємо новелу під назвою «Модри Камень». Тому хочу побажати усім нам налаштованості на плідну роботу.
2. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учитель: Перед тим, як ми перейдемо до роботи над життєвим та творчим шляхом Олеся Гончара і його новелою «Модри Камень», давайте перевіримо домашнє завдання з минулого заняття. Хто нам нагадає, що потрібно було зробити?
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. «БІОГРАФІЧНІ ЦІКАВИНКИ»
Учитель: Ви вдома ознайомилися з життєвим та творчим шляхом Олеся Гончара. Можливо, щось для вас було уже відомо, можливо, ви дізналися багато чого нового. Тому давайте поділимось один з одним цікавими фактами з життя та творчості Олеся Гончара.
2. «КІБЕР-ЗНАВЕЦЬ ЛІТЕРАТУРИ»
Учитель: Добре! Почули дійсно багато цікавих фактів. Дякую! Працювали вдома ви й над новелою «Модри Камень». А для того, щоб перевірити, як добре ви засвоїли цей твір проведемо тестування. Я надіслав в нашу групу посилання. Прошу перейти та виконати завдання.
Учитель: Як ви впорались з тестами? Чи були вони складними для вас?
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
1. РОБОТА З ЕПІГРАФОМ
Учитель: Погляньте на епіграф сьогоднішнього заняття. Як ви розумієте цей вислів? Чи погоджуєтесь з ним?
* Учні дають відповіді на питання
...