Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Борис Олійник "Крило"

Автор:   •  Ноябрь 23, 2018  •  Доклад  •  3,086 Слов (13 Страниц)  •  917 Просмотры

Страница 1 из 13

ТЕМА. Борис Олійник. Образне осмислення проблеми «людина і природа» в поемі «Крило». Протистояння чесного, доброго юнака жорстокій, бездуховній людині. Розкриття внутрішнього світу персонажа

МЕТА: знати основні факти життя й творчості митця, називати його збірки. Аналізувати поезії Б. Олійника, визначати її мотиви, характеризувати образи, пояснювати художні засоби.

Усвідомлення необхідності гармонійного зв’язку людини з природою.

Тип уроку: комбінований

        Обладнання: презентація до уроку,  твори Б. Олійника

Перебіг уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

    1. З’ясування емоційної готовності учнів до уроку.

Учитель. На сьогоднішню зустріч із вами я взяла з собою хороший настрій, любов до поезії і, звичайно ж, упевненість у …

  • А з чим прийшли на урок ви, шановні діти?

«Готуючись до уроку, я…

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Візуальна історія.  Розповідь учнів про Б. Олійника. Слайд 1
  • Читання напам’ять учнями вірша «Пісня про матір»  
  • Тим, хто вдома не зробив скрап-листівочки, пропоную зробити це зараз, слухаючи пісню у виконанні Міли Нітіч.
  • Слайд 2 Пісня

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів.

       Оголошення теми й мети уроку.

      Учитель. Потяглися журавлі вдалеч плавко.

                        Доганяв їх листопад за селом.

                        А один, як сирота, гірко плакав

                        З перебитим у лікті крилом.

Так розпочинається поема Б. Олійника «Крило».

  • Гра «Ключ до теми».    Слайд 3

? Як ви думаєте, що символізує крило?

 У вас на столі лежить по 1 крилу.

  • Запишіть свої асоціації на білому крилі. (прийом «Павутинка думок»)

  • На вашу думку, діти, яка тема може бути порушеною у даному творі?

ІУ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу.

  1.  Читання поеми «Крило».

  1. Робота з текстом твору «Крило».
  • Жанр твору. Поема –
  • Чому поема?
  1. Об’єднуємось у групи.

Ставимо питання – інша команда відповідає

       І група «Журавлі»                            

  • Як віддячив журавель хлопчику? (Став йому братом, крилом до нього приріс, навчив літати)
  • Як ви розумієте фразу «крилом я до тебе приріс»?

       ІІ група «Хлопчик»

  • Чому на очах старішали лице хлопчика? (Таким він його побачив у мертвому оці птаха. Убивши журавля, сусід убив віру хлопця в добро і справедливість)
  • Злочинець хотів сховатися у в’язниці. Суддя йому сказав: «Ти ж найсвятіше, дядьку, небо вбив».
  • Що мав на увазі суддя? (Що чоловік убив найсвятіше: віру людини у здатність літати, у дружбу, любов. Тому йому немає пробачення)

Учитель. 

  • Людина навчилася літати.
  • Що це значить? (Це людина, яка захистила пораненого птаха і зрозуміла, що необхідно любити усе живе)
  • Чи правильним є твердження: твір має притчевий характер?

  1. Перегляд фрагменту відеоролика «Журавлик».

  • Формулюємо проблему. (людина і природа; добро і зло, духовність і бездуховність)
  • Написання творчої роботи (есе).
  • Зачитування творчих робіт.

ІІІ. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання роботи учнів.

  • Чи змусила поема вас над чимось задуматись?

(-Чи не зробили ми колись такого злочину, за який нас довічно буде карати совість; - учить відповідати за кожний свій вчинок).

...

Скачать:   txt (36.1 Kb)   pdf (465.2 Kb)   docx (192.5 Kb)  
Продолжить читать еще 12 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club