Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Поняття про галогени та інертні гази

Автор:   •  Март 26, 2019  •  Лекция  •  1,305 Слов (6 Страниц)  •  648 Просмотры

Страница 1 из 6

План-конспект уроку

Тема уроку: «Поняття про галогени та інертні гази»

Мета: освітня :

1. Забезпечити в ході уроку засвоєння основних  хімічних понять: галогени та інертні гази.

2. Сформувати знання про фізичні й хімічні властивості елементів VII та VIII груп;

3. Сприяти виявленню взаємозв’язку хімічних елементів однієї природної родини.

розвиваюча:

1. Розвивати пізнавальний інтерес учнів включаючи в зміст уроку елементи нових знань та зв’язок їх з життям.

2. Продовжити формування прийомів мисленнєвої діяльності: аналізу, синтезу, узагальнення , порівняння, класифікації;

3. Розвивати самостійність учнів при виконанні завдання роботи з підручником;

          виховна:

1. Сприяти формуванню наукового світогляду в учнів, поглядів про різноманітність матеріального світу, причинно-наслідкових зв’язків;

2. Сприяти трудовому вихованню учнів при виконанні самостійного завдання;

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Методи: загальні:ПІ,  часткові: С, СН, СНП; конкретні: бесіда, розповідь, самостійна робота.

Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів Д.І.Менделеєва, підготовлені відеоматеріали, дидактичні картки.

Література:

1. Буринська Н.М. Хімія, 8 кл. Підруч. для загальноосвіт. навч.закл. – К.: Перун,2008. – ст.. 104-108

2. Буринська Н.М., Методика викладання хімії (теоретичні основи). – К.: Вища шк. Головне видавництво, 1987. – ст.. 31, ст. 41

ХІД УРОКУ

I. Організація класу. Перевірка чергових. Перевірка домашнього завдання.

ІI. Актуалізація опорних знань та вмінь.

Опитування.

1. На які дві великі групи можна поділити всі хімічні елементи? (металічні і неметалічні)

2. Яку природну хімічну  групу ми вивчили на минулому уроці?

3. Назвіть перелік лужних елементів?

4.Назвіть фізичні властивості лужних елементів?

5. Назвіть хімічні властивості лужних елементів?

III. Тема і завдання уроку.

Тема: Поняття про галогени та інертні гази

Завдання: Знати: поняття : галогени, інертні гази; фізичні і хімічні властивості галогенів та інертних газів;  представників цих природних родин.

Вміти: пояснювати за якими ознаками хімічні елементи об’єднують у природні родини.

IV.Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми розглянемо не менш важливі за лужних металів групи хімічних елементи, це  – галогени та інертні гази. Для того щоб зрозуміти наскільки важливими є ці хімічні елементи і яку роль вони відіграють в нашому повсякденному житті я пропоную відповісти вам на декілька питань.

1)Цей хімічний елемент входить до складу зубної емалі. Це? (Фтор)

2)Його використовують для знезараження води (так зване «хлорування»), у якості відбілювача, для дезінфекції різних поверхонь (використовується як у побуті так і в різних установах, наприклад – лікарні) його застосування супроводжується характерним запахом. Це? (Хлор)

3)Його розчин присутній майже в кожній аптечці, він використовується для зупинки кровотечі, знезараження, має характерний коричнюватий колір. Це?(Йод)

4) Він є наповнювачем повітряних кульок, при вдиху якого голос змінюється на кумедний. Це? (Гелій)

Ми вже всі зрозуміли що знайомі з цими хімічними елементами, але сьогодні ми розглянемо їх більш детально з хімічної точки зору, відкриючи для себе нові знання з вже начебто відомих нам понять.

V. Засвоєння нових знань і вмінь.

Отже, почнемо з розгляду такої природної родини як – галогени.

(Під запис) Галогени – це природна родина неметалічних хімічних елементів. Утворюють прості речовини – неметали галогени.

Представники : Хлор, Фтор, Йод, Бром, Астат (радіоактивний елемент).

Тепер розглянемо фізичні властивості галогенів.(Вчитель роздає картки  з таблицею фізичних властивостей галогенів)

...

Скачать:   txt (16.5 Kb)   pdf (317.3 Kb)   docx (908.2 Kb)  
Продолжить читать еще 5 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club