Сандармен амалдар орындау
Автор: bayanbais1969 • Ноябрь 3, 2018 • Реферат • 1,001 Слов (5 Страниц) • 1,246 Просмотры
Пәні: математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2С бөлім - Кестеден тыс көбейту және бөлу.
Ауызша көбейту және бөлу
Ортақ тақырып: «Уақыт», «Сәулет»
Күні:
Сынып: 3 Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні: Байсеркина Баян
Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы 1.2 Сандармен амалдар орындау
5.1 Есептер және математикалық модель (10-ға, 100-ге көбейту және бөлу)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) 3.1.2.12 нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту/бөлу тәсілін қолдану
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: нөлмен аяқталатын санды ауызша көбейту және бөлу жағдайларын есептеулерде қолдану, есептер шығару.
Көптеген оқушылар:салыстыру, қорытынды жасау, пропорцияға берілген есептерді шығаруда көбейту және бөлу жағдайларын қолдану;
Кейбір оқушылар:Сабақтың тақырыбы бойынша тапсырмалар мен сұрақтар құрастыру.
Бағалау критерийлері - нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту/бөлу тәсілін қолданады
- шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады
Тілдік мақсаттар Оқытудың тілдік мақсаттары:оқушылардың көбейту және бөлу амалдарына қатысты сөздік қорын байыту.
Пәндік лексика мен терминология:жүздік, ондық, дөңгелек сан
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
-Санды онға көбейткенде санның соңынан бір 0-ді қосамыз, ал бөлгенде керісінше бір нөлді сызып тастаймыз.
Санға 100-ді көбейткенде екі нөлді қосамыз, бөлгенде екі нөлді сызып тастаймыз.
Құндылықтарды дарыту «Зайырлы қоғам» құндылығын дәріптеу
Пәнаралық байланыс
Ортақ тақырыптар аясында байланыс орнайды
Ресурстар Сызғыш, оқулық, тақта, бор, қима қағаздар, маркер, флипчарт, стикер, ноутбук,
Бастапқы білім Көбейту мен бөлу амалдарының қасиеттерін және көбейту кестесін біледі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушыныңіс-әректі Бағалау әдістері Саралау тәсілдер
Сабақтың басы
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Жылулық шеңбері.
Соғылды күткен қоңырау,
Сабақты біз бастаймыз.
Дұрыс жауап беруге,
Асығамыз бәріміз.
2. Өткен білімді өзектендіру.
а) «Сәйкестендіру» Мақсат:
есептеу дағдыларын тексеру.
тас ағаш
(27+15):6+8•5 (82-74): 2•7+7•4
(91-83)•3:4 кірпіш
ә)-Бөлуді қалай тексеруге болады?
- Бөлу мен көбейту қандай амалдар?
Осы суреттер арқылы шағын топтарға бөлінеді.
(Ш.Т) «Ортадағы қалам» әдісі. Мақсат: жаңа тақырып мен мақсатты анықтау
Суреттегі жазбаларға қарап, не айтар едіңдер?
-Санды 10-ға көбейткенде қалай өзгереді?
-Осыған кері амал орындауға бола ма? Онда сан қалай өзгереді?
-Бүгін қандай тақырыппен танысамыз? Алдымызға қандай мақсат қоямыз?
Өлең жолдарын хормен айтып шығады.
Бір – біріне сәттілік тілеу.
Оқушылар белгілі уақыт ішінде берілген ескерткіштердің мәніне тең болатын өрнектерді тауып,
...