Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуге есептер шығару
Автор: gulnaz1310 • Январь 11, 2019 • Практическая работа • 784 Слов (4 Страниц) • 1,586 Просмотры
ҰМЖ бойынша бөлімі: 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану | Мектеп: Жанқожа батыр атындағы №70 мектеп | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 29.11.2017 | Мұғалім аты-жөні: Абубакирова Г.С. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5А 5Б | Қатысқан оқушылар саны : | Қатыспаған оқушылар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуге есептер шығару | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: | 5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы жай бөлшектерді көбейте алады, жай бөлшектерді натурал санға көбейте алады; Оқушылардың басым көпшілігі аралас сандарды көбейте біледі, мәтінді есептерді жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуді қолданып шешеді; Кейбір оқушылар шығармашылық деңгейдегі тапсырмаларды орындайды; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар : Пәнге қатысты лексика мен терминалогия
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Бөлшектерді көбейту үшін... Аралас сандарды көбейту үшін... Бөлшекті қысқарту үшін... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейту амалын орындай білу біліктілігін қалыптастыру. Оқушыға бағытталған сұрақтар қою арқылы оқушыны өмір бойы білім алуға үйрету, сонымен қатар өзіне деген сенімділікті, ойын ашық жеткізуге мүмкіндік беру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыстар | Өмірмен байланысты | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд арқылы көрсетіп, интербелсенді тақтаны пайдалана отырып есептер шығарту арқылы оқушыларды АКТ қолдануды үйретемін. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Жай бөлшектерді қысқарту. Жай бөлшек пен аралас сандарды көбейту | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ жоспары | Оқыту ресурстары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі (1 мин) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру | Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушыларды сабаққа ынталандыру б)Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу в) Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарына жауап беру Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады . Тақырыпқа сай оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсатын ашу үшін сұрақтар қояды. Қайталау есептері беріледі. | Слайд 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топқа бөлу (2 мин) | Оқушыларды топқа бөліп алу үшін үлестірмелерді таратамын, сандар бойынша топқа бөлінеді. 1 топ– «дұрыс бөлшек» 2 топ – «бұрыс бөлшек» 3 топ – «аралас сан» 4 топ – «натурал сан» | Сандар жазылған үлестірме | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топтық жұмыс (10 мин) | Ширату: «Күн сәулесі» Әр топқа плакатқа бейнеленген күн суреті беріледі, күннің бетін бұлттар жауып тұрады. Күн шуағын сезіну үшін оқушылар бұлттардағы тапсырмаларды топ болып орындайды. [pic 1] [pic 2] | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жеке жұмыс (10 мин) | «Өмірдегі математика» Оқушыларға өмірде кездесетін іс әрекетке байланысты мәтінді есептер беріледі. 1-есеп. 1 кг кәмпиттің бағасы 350 тг. кг кәмпит неше теңге?[pic 3] 2-есеп. Велосипед доңғалағының сыртқы шеңберінің ұзындығы м. Велосипед доңғалағы 1 секундта айналым жасайды. Велосипед 5 минутта неше метр қашықтыққа барады?[pic 4][pic 5] 3-есеп. Тігінші бірнеше көйлектің әрқайсысына метрден есептеп, орам мата сатып алды. Ол орам матаны әр көйлекке жеке бөлу үшін 7 рет қиды. [pic 6]
Бағалау критерийлері:
| Оқулық Т.А.Алдамұратова «Атамұра» 2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жұптық жұмыс (5 мин) | Оқу материалдарын бекіту мақсатында оқушылар төмендегі тапсырмаларды жұппен орындайды: [pic 7] | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
ҚБ (10 мин) |
|