Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Химия пәніне кіріспе

Автор:   •  Сентябрь 21, 2021  •  Практическая работа  •  788 Слов (4 Страниц)  •  612 Просмотры

Страница 1 из 4

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

7.1А Химия пәніне кіріспе. Таза заттар

 және қоспалар

Күні: 

  Мектеп: №10

 Мұғалімнің аты-жөні: Таучабаева Ж

Сынып:7

Қатысқандар:         Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Химия пәніне кіріспе. Практикалық жұмыс №1 «Қауіпсіздік техникасы ережелерімен танысу»

Осы сабақта қол жеткізілетін

 оқу мақсаттары

7.1.1.1 «Химия» ғылымының нені оқытатынын білу

7.1.1.2 химиялық лабораторияда және кабинетте жұмыс жүргізу кезіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін білеу және сақтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: «Химия» ғылымының нені оқытатынын біледі,

химиялық лабораторияда және кабинетте жұмыс жүргізу кезіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін біледі және сақтайды.

Оқушылардың басым бөлігі «Химия» ғылымының нені оқытатынын біледі, тұжырымын айтады.

Химиялық лабораторияда және кабинетте жұмыс жүргізу кезіндегі ҚТЕ біледі және сақтайды, айта алады.

Кейбір оқушылар:  Химиялық лабораторияда және кабинетте жұмыс жүргізу кезіндегі ҚТЕ түсіндіре алады.Лабораториялық құрал-жабдықтарды біліп, жұмыс жасай алады.

Бағалау критерийі

 Химияның ғылым  ретіндегі анықтамасын тұжырымдайды.

 Химия лабораториясында және кабинетте жұмыс  жүргізу кезіндегі

қауіпсіздік техникасының ережелерін түсіндіреді.

Қарапайым зертханалық құралдарды қолданады және ажыратады

Тілдік мақсаттар

Лексика/Терминология: Химия, қауіпсіздік ережесін сақтау, зат, дене, зертхана, лаборатория, қарапайым құралдардың атаулары.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Химия ......  оқытады.

Химия пәнінің мақсаты........ болып табылады.

Құндылықтарға баулу

-құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік

-өмір бойы оқуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс

жаратылыстану

Алдыңғы білім

Жаратылыстану пәнінен алған білім: зат, дене, құрал жабдықтар, қауіпсіздік ереже

Сабақ барыс

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы 10мин

1.Сәлемдесу.

1.«Менің тілегім» әдісі (Барлық сынып, жұппен)3-мин

Менің аты жөнім... және келесі оқушыға тілек айту керек.

2.Сыныптың 5 Т ережесін еске түсіру.

Тазалық Талап Тыныштық Татулық Табыс-1мин

3. 5т бойынша 5 топқа бөлу

1-топ Тазалық, 2-топ Талап, 3-топ Тыныштық, 4-топ Татулық, 5-топ Табыс-1мин

4.Сабақтың мақсатын айту.Оқулықтың 3-бетінде оқу. (Хормен оқу)

5  «Ассоциация» әдісі «Химия» дегенде қандай сөздер ойларыңа келеді?(дәптерге жаздыру)3мин жеке жұмысы.Ой бөлісеміз. 

Топтың аттары

Сабақтың ортасы 30мин

1. (3 мин.) Берілген сөздер жинағын қолдана отырып, «Химия» ұғымына анықтама құрастырыңыз.

ХИМИЯ, ТҮРЛЕНУІН, БАСҚА, АЙНАЛЫП, ЗАТТАРДЫ, ҚАРАСТЫРАДЫ, ОЛАРДЫҢ, ҚАСИЕТТЕРІН, ЗАТТАРҒА, ПӘНІ.

Дескриптор:  

1

Берілген сөздер жинағын дұрыс ретімен орналастыра отырып химияны ғылым ретінде сипаттама береді.

Қ.Б: Жарайсыңдар балалар! Шапалақ!

Сыныппен жұмыс-5мин

3.«Денотатты граф əдісі. оқулықтың 8-9  бетінде мәтінмен (топтық жұмыс)әр топ қорғайды.-5мин

1-топ химия

2-топ дене

3-топ зат

4-топ химияның міндеттері

5-топ химия ғылымының маңызы

1. Ақпараттағы негізгі ұғым түйінді сөз арқылы белгіленеді.

2. Түйінді сөзді жəне оның қасиеттерін, белгілерін, ерекшеліктерін сипаттайтын  етістіктер анықталады.

3. Бастапқы түйінді сөз тармақтарға жіктеледі.

4. Тармақтар мен түйінді сөз сəйкестендіріледі.

Қ. Б. «Маған мына жерден 3 нәрсені айтшы»

Біз бүгін 123 оқып білдік.( топ ішінде өздері оқыған мәтіннен оқып білген 3 затты айтады)

«Химиялық сергіту сәті» ойыны.

Мұғалім заттар мен физикалық денелерді атайды, көрсетеді. Егер заттар аталса тақ санды топтың(1,3.5топ)тұрады, егер денелер аталса жұп санды(2,4) топтар тұрады.-2мин

«Борт журналы»әдісі-7мин Оқулықтың 8-бетінде Химия лабораториясында және кабинетте жұмыс жүргізу кезіндегі қауіпсіздік техникасының ережелері мәтіні  берілген топ бойынша талдайды, әр топ қорғайды.

Тақырып бойынша оқушылар келесі мазмұнды кестені толтырады:

«Берілген тақырып бойынша бұрыннан білетінім»

«Мəтінді оқып жаңадан білгенім»

 «Болжамдар»

«Тың ақпараттар»

Қ.Б . «Серіктесті таңдаңыз!» (оқушыларға кері байланыс алу және ұсыну қолайлы болатын серіктес таңдауға рұқсат етіледі: Жақсы тұсы және дамытатын тұсы)

4-тапсырма жеке жұмыс (саралау)

 Сурет бойынша қауіпсіздік ережесін түсіндіру 7мин

А)Төменде берілген суреттен химия зертханасында жұмыс жасау барысында сақталатын қауіпсіздік техникасының ережелерін түсіндіріңіз.

А._______________________________________________________________

B._______________________________________________________________

C.______________________________________________________________

А. В. С.

[pic 1]

         А                                     В                                   С

Ә) Суретте қолданып тұрған құрал-жабдықты ата

Дескриптор

1)берілген суреттер бойынша химия зертханасында жұмыс жасау барысында сақталатын қауіпсіздік техникасының ережелерін түсіндіреді.

2)құрал-жабдықтарды атайды

Қ. Б. «Қатені анықтау!» әдісі бойынша жұп ішінде бір-бірін бағалайды.

Қағаз

маркер

Түсті карточкалар

Денелер, заттар

кесте

кесте

Сабақтың соңы

Рефлексия.«Бес саусақ» тәсілі.

Оқушылар параққа алақандарын қойып,оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп. Салынған саусақтарына жазады:

Бас бармақ-Басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

Балалы үйрек- бірлесу. Мен топта/ жұпта қалай жұмысжасадым?Кімге көмек бердім? Кімді риза жасадым?

Ортан терек  -ойлану.Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкентай бөбек –көңіл-күй ахуалы.Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?

Қағаз,

қалам

...

Скачать:   txt (12.6 Kb)   pdf (485.8 Kb)   docx (350.4 Kb)  
Продолжить читать еще 3 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club