Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Гидравликалық қысым. Қатынас ыдыстар. Қатынас ыдыстардың өмірде пайдаланылуы

Автор:   •  Октябрь 18, 2021  •  Реферат  •  323 Слов (2 Страниц)  •  444 Просмотры

Страница 1 из 2

Пәні: «Смарт физика» факультативтік сабағы

Оқыту тілі: қазақ

Тақырыбы: Гидравликалық қысым. Қатынас ыдыстар. Қатынас ыдыстардың өмірде пайдаланылуы.

Пән мұғалімі: Жумабекова Гульден Сансызбаевна

Мектеп: Павлодар облысы, Май ауданы, Малайсары ауылы, «Малайсары жалпы орта білімберу мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекеме

Сынып: 8

     

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Бөлім:

Қысым

Педагoгтің аты-жөні

Жумабекoва Гульден Сансызбаевна

 Күні:


 Сынып: 8а

 Қатысушылар саны:  10

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

Гидравликалық қысым. Қатынас ыдыстар. Қатынас ыдыстардың өмірде пайдаланылуы.

Oқу бағдарламасына сәйкес oқыту мақсаттары

8.2.А-Гидравликалық қысым, қатынас ыдыстарды білу, олардың өмірде қолдану.

8.1 – Қауіпсіздік шараларын сақтау

Сабақтың мақсаты

Қатынас ыдыстар мен гидравликалық қысым жайлы білімдерін кеңейтіп, күнделікті өмірде пайдалануға бағыттау.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, химия

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагoгтің әрекеті

Oқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

/0-3 мин/

 

Сәлемдесу

Жағымды психологиялық ахуал тудыру

Суреттер көмегімен екі топқа бөлу

Сәлемдесу

Екі топқа бөлінеді

Шапалақтау [pic 1]

[pic 2] [pic 3]

Сабақтың oртасы

/6-35 мин/

  • Бүгінгі сабағымызда 7-сыныпта өткен тақырып, гидравликалық қысым, қатынас ыдыстар тақырыбын еске аламыз.
  • Қатынас ыдыстарға мысал келтіре аласыздар ма?

 Қатынас ыдыстарға мысалдар келтіреді. Шайнек, су құбыры, су құйғыштар т.б.

Дескриптор:

  • Мысалдар келтіреді

Бас бармақ әдісі

[pic 4]

  • Осы кабинеттегі стендтардың деңгейін қалай бағалауға болады?

Дескриптор:

  • Система шлангілерінің көмегімен гидроуровень жасайды
  • Стендтардың деңейін өлшейді

Гидроуровень жасап тексереді[pic 5]

Бас бармақ

[pic 6]

Система шлангілерінен гидроуровень

жасап стендтердің деңгейлерін өлшейді.

  • Келесі кезекте гидравликалық қысымға көңіл бөлейік.

Дескриптор

-анықтамасын айтады

Гидравликалық қысым дегеніміз сұйықтықтарда пайда болатын қысым.

Мадақтау

  • Сіздерді экскаватор және субұрқақ топтарына отырғызуым тегін емес, әр топта топта отырып, сіздер аттарыңа сай болып отырған бұйымды жасап шығуларыңыз керек. Алдымен гидроцилиндрді ашып көрейік.

Цилиндрді шашып, жинайды.

Дескриптор:

  • Цилинрді бөлшектейді
  • Әрбір бөлшегін атайды
  • Цилиндрді қайта жинайды

Шапалақтау

Roqed Science бағдарламасы

  • Ал, енді сабағымыздың практикалық бөліміне өтер уақыт келді.

Нетбукта видео нұсқаулық

Дескриптор:

  • Қауіпсіздік шараларын сақтайды
  • Тиісті тапсырмасын орындайды

Топтасып жобаларын жасайды. Топта отырған кезде бір оқушының орындығында стикер болады, стикері бар оқушы жобаның сипаттамалық нұсқаулығын үш тілде жазады.

Жапондық әдіс бойынша бірін-бірі бағалау [pic 7]

Пластикалық бөтелке, ыстық желім, шприцтар, шлангілер, балмұздақ таяқшалары, трубочкалар,  қатырма қағаз. Экскаватор, субұрқақ

Сабақтың сoңы

/38-40мин/

Бүгінгі сабағымызды қорытындылау үшін, әр топ негізгі деп санайтын үш түйінді ой айтсаңыздар.

Түсінді ойларын айтады.

Бас бармақ [pic 8]

...

Скачать:   txt (6.1 Kb)   pdf (215.3 Kb)   docx (148.9 Kb)  
Продолжить читать еще 1 страницу »
Доступно только на Essays.club