Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Узагальнення та закріплення знань з теми «Клітина»

Автор:   •  Май 20, 2018  •  Лекция  •  1,135 Слов (5 Страниц)  •  518 Просмотры

Страница 1 из 5

Тема: Узагальнення та закріплення знань з теми «Клітина» (історія вивчення та методи дослідження клітини, загальний план будови клітин еу- та прокаріотів, структура та функції органел і клітинних включень).

Мета уроку: 

навчальна- узагальнити знання про клітину як основну структурно-функціональну одиницю організмів; перевірити засвоєння основних понять з даної теми;

розвиваюча- розвивати логічне та критичне мислення, творчі здібності учнів, розвинути вміння правильно формулювати та висловлювати власну думку та робити висновки; розвинути навички колективної співпраці;

виховна-  посилити гуманні взаємостосунки вчитель-учень, учень-учень; добитись, щоб на уроці процес пізнання захопив усіх; викликати зацікавленість вивченням біології.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Методи навчання: словесні (бесіда, розповідь), наочні методи навчання (робота зі схемами, малюнками, презентація), контроль знань - онлайн-тестування.

Обладнання: схеми, малюнки, зошит, презентація, додаток «Socrative Student».

Очікувані результати: учні успішно засвоїли та відтворюють попередні теми уроків; беруть активну участь в грі; чітко формулюють визначення та пояснення; підходять до розв’язання поставлених задач творчо та креативно; в класі панує жива атмосфера допитливості.

Література:

  1. Біологія. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 7–11 класи. – К.: Ірпінь, 2005. – 85 с.
  2.  Біологія: (профіл. Рівень): підруч. Для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл. \ С. В. Межжерін, Я. О. Межжеріна, Т. В. Коршевнюк. – К.: Планета книжок, 2010. – 336 с.: іл.
  3. Кучеренко М.Є., Вервес Ю.Г., Балан П.Г., Войціцький В.М. (2004). Загальна біологія: підручник для 10 кл. загальноосвітніх навчальних закладів. Київ: Генеза.

Хід уроку

I. Організаційний етап уроку (1 хв).

Привітання вчителя з учнями і навпаки. Перевірка присутніх учнів та готовності їх до уроку. Створення позитивної психологічної атмосфери.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів (2 хв).

Вчитель: «Жива клітина неймовірно складна. Біолог Френсіс Крік намагався якомога простіше пояснити її діяльність, але  врешті решт  зрозумів, що це можливо лише до певної межі.

Щоб дати уявлення про життєдіяльність клітини можна скористатися наступним поясненням: “Кожна  зі ста трильйонів клітин, що складають живі організми, функціонує як оточене стіною місто. Електростанції виробляють для клітини енергію. Фабрики утворюють білки – необхідні для хімічного товарообміну продукти. Складні транспортні системи перевозять певні хімікалії всередині клітини від одного місця до іншого, також за її межі. На прикордонних пунктах стражі перевіряють експорт та імпорт, контролюючи зовнішній світ відносно ознак небезпеки. Дисципліновані біологічні збройні сили стоять напоготові, щоб прийняти необхідні заходи проти загарбників. Центральний генетичний уряд підтримує порядок.”»

III. Повідомлення теми і мети, завдань уроку (1 хв).

Отож сьогодні пропоную вам здійснити захоплюючу мандрівку країною-містом, що має назву «Клітина».

ІV. Відтворення і корекція опорних знань (14 хв).

А зараз пряме включення з міста Клітина, де відбувається щорічний з’їзд вчених, які свого часу доклали зусиль для розбудови і розквіту цього міста (додаток 1).

Вчитель розподіляє між учнями ролі:

  • Роберт Гук
  • Антоні ван Левенгук
  • Ян Пуркіньє
  • Теодор Шванн
  • Рудольф Вірхов
  • Карл Бер
  • Мерія міста
  • Робітничий квартал
  • Цитомагістраль
  • Працівники митниці
  • Працівники  фабрики і складових приміщень Камілло Гольджі
  • Стражі чистоти та порядку
  • Працівники архітектурного бюро
  • Працівники  електростанції
  • Будівельно-транспортна компанія (має безліч філій).

Вирушаємо!

Репортер бере інтерв’ю у науковців: у

  • Роберта Гука (вперше помітив, що тканина живого організму складається з маленьких комірок),
  • Антоні ван Левенгука (спостерігав живі клітини, зокрема одноклітинні водорості і найпростіших із ставкової води, бактерії, людські еритроцити),
  • Яна Пуркіньє (відкрив ядро в тваринній клітині),
  • Теодора Шванна (встановив, що рослинні та тваринні клітини гомологічні, один з основоположників клітинної теорії),
  • Рудольфа Вірхова (довів, що всі клітини утворюються із інших клітин шляхом поділу)
  • та Карла Бера (встановив, що організми починають свій розвиток з однієї клітини – заплідненого яйця).

Потім репортер проводить екскурсію містом, під час якої спілкується з жителями та мешканцями міста:

...

Скачать:   txt (15.3 Kb)   pdf (681.4 Kb)   docx (3.3 Mb)  
Продолжить читать еще 4 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club