Газталдауыштарды пайдалану
Автор: 8-708-7561197 • Май 29, 2022 • Реферат • 683 Слов (3 Страниц) • 179 Просмотры
АҚТӨБЕ ЖОҒАРЫ ПОЛИТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Модуль атауы: КМ 05 «Бақылау және автоматика құралдарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету»
Тақырыбы: Газталдауыштарды пайдалану
Дайындаған: Дауылбаева К.С
Келісілді:
«Автоматтандыру және басқару» ЦӘБ төрағасы _______________ Шаңбаев Д.Т
«__» 2022ж.
Пәні | «Бақылау және автоматика құралдарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету» | |||
Мерзімі |
| |||
Курсы, тобы | ||||
Сабақ нөмірі, тақырыбы | №3 Газталдауыштарды пайдалану | |||
Сабақ мақсаты | Газталдауыштарды пайдалану. | |||
Сабақ міндеттері | оқыту | дамытушылығы | тәрбиелігі | |
Өндірістегі электр жетегі жіктелуі туралы және қолдану орыны туралы оқып білу. Электр жетегі стендімен зертханалық жұмыс жүргізу | Студенттердің сөйлеу және ойлау қабілеттерін дамыту. Пәнге деген қызығушылығын арттырып, алған білімдерін жүйелеу | Студенттерді бір-бірін сыйлауға, көмектесуге, тыңдауға тәрбиелеу. Топпен жұмыс жасауға дағдыландыру. | ||
Сабақтың түрі | Аралас сабақ | |||
Оқыту әдістері, әдістемелік шаралар, педагогикалық техникалар, педагогикалық технологиялар | Көрнекіліктермен жұмыс жасау, сұрақ – жауаптар. | |||
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер (стендтер, плакаттар, кестелер, сызбалар, үлестірме материалдары) | Сызбалар, слайд, дербес компьютер | |||
Сабақта қолданылатын электронды білім ресурстары | Презентация, бейнематериал, интернет желісі | |||
Жабдықтар және бағдарламамен қамтамасыз ету қажеттілігі | Компьютер, проектор | |||
Интернеттегі білім ресурстары | http://dic.academic.ru/dic.nsf/bse/98099/ | |||
Қолданылған әдебиеттер тізімі | С.А.Ковчин, Ю.А.Сабинин. Теория электропривода. Учебник для вузов. Санкт-Петербург: Энергоатомиздат, 2000г. 2. Электр машиналары және электр жетегі бойынша зертханалық жұмыс Ғ.Ізімов К.Дауылбаева |
САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
Сабақ барысы | Уақыты (90мин) | Сабақтың мазмұны | Оқытушының қызметі | Студенттің қызметі |
Ұйымдастыру кезеңі | 3 мин | Студенттер назарын сабаққа аударту. | Сәлемдесу. Студенттерді түгендеу. Сабақтың мақсаттарын қою. | Оқытушымен сәлемдесу. Сабақты тыңдауға психологиялық әзірлік. |
Үй тапсырмасын жан-жақты тексеру | 30 мин | Студенттердің білімін тереңдетіп,негіздеп, жүйелеу. Олардың тұлғалық сапасын қалыптастыру: бастысын бөліп, өзгелерді тындауға, сыйлауға тәрбиелеу. Бірін бірі тексеру.. | Студенттерді тыңдап, бақылап, өз қабілеттілікттеріне қарай түрлі тапсырмалар береді. Карточкалар үлестіріледі. | Әр студенттерді теориялық тұрғыдан өз білімдерін дәлелдейді. Сөйлеу қабілеті нашарлары арнайы тапсырмаларды орындайды. |
Жаңа тақырыпты хабарлау | 2 мин | Жаңа тақырыпты баяндау, жұмыстың мақсатын түсіндіру. | Жаңа тақырып атын тақтаға жазу, хабарлау. | Жаңа тақырыпты және жұмыс мақсатын дәптерлеріне жазады. Сабақты тыңдайды. |
Жаңа сабақты түсіндіру | 35 мин | Газ талдауыштарды пайдалану оқып білу | Газталдауыштарды пайдалану үйрету, түсіндіру. | Слайд бойынша конспект жасайды. Назар аударып тыңдалады. |
Бекіту | 10 мин | Жаңа тақырып бойынша тест сұрақтары | Тест сұрақтарын слайд түрінде беру. | Тестке жазбаша жауап беру. |
Сабақты қорытындылау | 5 мин | Түсіндірілген тақырыпқа байланысты бекіту сұрақтары қойылады. | Студенттерге сұрақ қойып және олардың сұрақтарына жауап беру. | Жаңа тақырыпты талқылау, түсінбеген жерін сұрау. |
Бағалау | 3 мин | Сабақ айтқан және қатысқан студенттерді бағалау. | Қойылған бағаларға түсініктеме беру. | Өзін-өзі бағалау. |
Үй тапсырмасының берілуі | 2 мин | Студенттерді өз бетінше жұмыс жасауға дағдылау | Әрбір студентке жеке тапсырма беру. | Тапсырманы жазып алу. |
...