Геометричні тіла та їх назви
Автор: tania1508 • Март 29, 2019 • Лекция • 884 Слов (4 Страниц) • 480 Просмотры
Урок математики (4 клас)
Тема: Геометричні тіла та їх назви.
Мета: ознайомити учнів з назвами геометричних тіл; навчити визначати форму кожного із них; знаходити та називати плоскі фігури: трикутник, квадрат, прямокутник, круг на геометричних тілах; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до математики.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник «Математика 4 клас» Ф.М. Ріквінд, Л.В. Оляницька (2015 рік); картки для усної лічби; таблиці «Геометричні тіла»; макети геометричних тіл.
План
I. Організаційний момент (08:30-08:33);
II. Актуалізація опорних знань (08:33-08:43):
1. Перевірка домашнього завдання;
2. Самостійна робота на картках;
III. Повідомлення теми і мети уроку (08:43-08:45);
IV. Вивчення нового матеріалу (08:45-09:00):
1. Підготовча вправа;
2. Ознайомлення з геометричними тілами. Робота з тілами (на столі вчителя);
3. Робота з підручником;
4. Фізкультхвилинка;
V. Узагальнення й систематизація знань (09:00-09:08):
1. Загадки;
VI. Підбиття підсумків (09:08-09:12):
1. Вправа «Закінчи речення»;
VII. Домашнє завдання(09:12-09:15).
Хід уроку:
I. Організація учнів до уроку. (08:30-08:33)
Вчитель: Доброго дня, дітки!
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо .
Роботу швидше починаймо.
Діяльність вчителя: | Налаштовую дітей на роботу. |
Діяльність учня: | Уважно слухає вчителя, виконуючи його вказівки. |
Діяльність класу: | Учні слухають вчителя, виконують його вказівки. |
II. Актуалізація опорних знань (08:33-08:43)
1. Перевірка домашнього завдання (с. 176, завдання 1142; 1144);
Мета: перевірити домашнє завдання учнів.
Форма організації: фронтальна.
Діяльність вчителя: | озвучую завдання та аналізую правильність відповідей. |
Діяльність учня: | відповідає через підняту руку. |
Діяльність класу: | відповідають на запитання вчителя, виправляють помилки учня якщо трапляються. |
2. Самостійна робота на картках;
Мета: перевірити засвоєння вивченого матеріалу.
Форма організації: індивідуальна.
Інструктивна картка:
• Назвати величини, що показані на картці, розповісти, як знайти цю величину.
[pic 1]
• Яку величину можна знайти за цією схемою?
[pic 2]
• Обчислити способом округлення.
26 + 29
378 + 98
416 + 59
49 - 16
365 - 189
825 - 346
• Заповнити таблицю.
[pic 3]
Діяльність вчителя: | зачитую завдання, паралельно з тим контролюю діяльність учнів; при потребі допомагаю учням. |
Діяльність учня: | виконує завдання на картках, при потребі просить допомоги вчителя. |
Діяльність класу: | виконує завдання на картках, слухають вчителя і виконують його вказівки. |
III. Повідомлення теми і мети уроку (08:43-08:45)
- Сьогодні на уроці, діти, ми будемо вивчати геометричні тіла, основою яких є геометричні фігури. Такими геометричними тілами є паралелепіпед, куб, піраміда, циліндр, конус, куля.
Діяльність вчителя: | повідомляю дітям тему уроку, мотивую на роботу. |
Діяльність учня: | уважно слухають вчителя. |
Діяльність класу: | уважно слухають вчителя, виконують його вказівки. |
IV. Вивчення нового матеріалу (08:45-09:00)
- Підготовча вправа:
Назвіть геометричні фігури, зображені на таблиці:
[pic 4]
Діяльність вчителя: | зачитую завдання, аналізую правильність відповідей учнів. |
Діяльність учня: | розглядає геометричні фігури на таблиці, якщо знає відповідь піднімає руку. |
Діяльність класу: | учні розглядають геометричні фігури на таблиці; уважно слухають вчителя; слідкують за відповіддю іншого учня; коментують помилки, якщо допускаються; відповідають через підняту руку. |
...