Приготування страв з прiсного тiста: домашньоi локшини та галушок
Автор: batsevish • Апрель 17, 2018 • Лекция • 1,530 Слов (7 Страниц) • 1,605 Просмотры
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ТА ПІДВИЩЕНЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
ДНЗ «ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЦЕНТР ПТО СФЕРИ ПОСЛУГ»
майстер виробничого навчання
Бацевич С. А.
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ
ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
професія «кухар»;
тема уроку:
«ПРИГОТУВАННЯ СТРАВ З ПРІСНОГО ТІСТА:
ДОМАШНЬОЇ ЛОКШИНИ ТА ГАЛУШОК»
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ 2014
План уроку
Тема:
ПРИГОТУВАННЯ СТРАВ З ПРІСНОГО ТІСТА:
ДОМАШНЬОЇ ЛОКШИНИ ТА ГАЛУШОК
Мета уроку:
Навчальна : Навчити учнів професійних і умінь у, вдосконалити та закріпити набуті знання набуті знання та трудові прийоми при приготуванні локшини та галушок . В ході заняття відтворити типові ситуації, які виникають при приготування та подачі гарячих напоїв.
Дотримуватись правил санітарії та гігієни, правил безпеки праці під час виконання виробничих завдань.
Формувати відповідальність та дотримування дисципліни під час виконання виробничих завдань.
Виховувати культуру спілкування, вимогливість та навички підприємницької діяльності.
Виховна :Виховати творче ставлення до трудового процесу, активізувати пізнавальну діяльність під час уроку.
Розвиваюча: Розвити процес здорового сприйняття нового матеріалу, вміння працювати в колективі ,самостійно приймати рішення ,розвивати процес логічного мислення під час аналізу допущених помилок.
Матеріально- технічне забезпечення : стіл ,миски ,розробні дошки, ножі, сито, сировина, качалка, таця , каструля, шумівки.
Дидактичне забезпечення: інструкційно-технологічні картки ,інструкції з охорони праці .
Міжпредметні зв’язки: технологія приготування їжі, охорона праці.
Тип уроку: практичний ,засвоєння нових знань і навичок.
Місце проведення: лабораторія - кухарів «ДНЗ ХЦПТОСП»
Хід уроку
Організаційна частина (5хв.)
1.Перевірити явку учнів (рапорт бригадирів)
2.Готовність до уроку (сировина)
3.Відповідність організації робочого місця
4.Призначення чергових
Вступний інструктаж(40хв.)
1.Повідомити тему та мету уроку
2.Перевірити підготовленість учнів до сприйняття нового матеріалу з метою виявлення стану засвоєних знань і вмінь учнів для свідомого засвоєння теми:
а) вимоги до сировини ( борошна , води ,яєць)?
б) як приготувати прісне тісто на воді?
в) як приготувати прісне тісто (замішане на яйцях) ?
г) як приготувати прісне тісто (заварне )?
Пояснення нового матеріалу
Вироби з прісного тіста більш давні, ніж вироби з дріжджового тіста, і були більш поширені. Але поступово прісне тісто було витіснено дріжджовим. Хоча на відміну від дріжджового прісне тісто можна приготувати дуже швидко, що є безсумнівним достоїнством, особливо в наше стрімке століття.
Існує декілька різновидів прісного тіста, що відрізняються як рецептурою, так і технологією приготування. Як вважають історики та етнографи, найдавніше і саме просте з приготування тісто з'явилося в Єгипті. Воно складалося з борошна і води.
На Сході з такого тесту випікали прісні коржі, мацу, лаваш, в середній смузі - ломанци, на Півночі - хвіртки. З прісного тіста можна приготувати піцу, Баніца, баклаву, штруделі, святкові пироги зі всілякими начинками, закусочні пиріжки.
У Росії найбільш поширеним виробом з прісного здобного тіста є коровай, в різних областях званий по-різному: в Тамбовської - дівич-вечір, в Рязанській - прісним хлібом, в Новгородській і Симбірської - курник. Це обрядовий весільний пиріг з начинкою з курки.
В Україні зпрісного тіста готують галушки та домашню локшину.
...