Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Емдік дене шынықтыру және массаж

Автор:   •  Ноябрь 4, 2020  •  Реферат  •  1,655 Слов (7 Страниц)  •  1,089 Просмотры

Страница 1 из 7

[pic 1]

ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫ ҚОҒАМДЫҚ ДЕНСАУЛЫҚ БАСҚАРМАСЫНЫҢ

«ЖЕТІСАЙ  ЖОҒАРЫ  МЕДИЦИНА КОЛЛЕДЖІ» ШЖҚ  МКК

САПА МЕНЕДЖМЕНТІ ЖҮЙЕСІ

БП-01/4ӘДІСТЕМЕЛІК ЖҰМЫСТАР ПРОЦЕСІН ҰЙЫМДАСТЫРУ

БП-01/4-ӘП11

Шығарылым:4, 2020ж.

Қайта қарау:3

Беттер  7-

                Тәжірибелік сабақтың әдістемелік әзірлемесі

Пән:  Емдік дене шынықтыру және массаж

Оқытушы:    Бейсенбаева Бәтес

Мамандық:  0302000 «МЕЙІРГЕР ІСІ» 

Курс:_____ІІІ_________________

Топ:_______________________

Күні:______________________

Сабақтың тақырыбы:№ 1. Емдік дене шынықтыру.Ішкі ағзалар және тірек-қимыл аппаратының созылмалы ауруларында қолданатын әдістер.

Сабақтың мақсаты:.

Білімділік:

  • ЕДШ кешенін пайдалану емдеу және қалыпқа келтіру туралы білім беру;
  • Білімдерін тереңдету.

Тәрбиелік:

  • Өз бетімен жұмыс істеуді қалыптастыру;
  • Тәжірибелік әрекет етуге тәрбиелеу, қызығушылығын ояту;
  • Оқушыларды ізеттілікке, мәдениеттілікке тәрбиелеу.

Дамытушылық

  • Қабілеттіліктерін дамыту;
  • Әр түрлі жағдайларда білімін қолдану арқылы оқушылардың өзіндік ойлау деңгейін тексеру;

Сабақтың түрі: Тәжірибелік сабақ

Сабақты жүргізу әдісі:SAQ, MCQ, SGL, SAS

Сабақтың уақыты:

Сабақты өткізу орны:

Пән ішілік байланыс:  Электр тогымен емдеу, жарықпен емдеу, сумен, жылумен емдеу.

Пән аралық байланыс:  Терапия, гинекология, неврология

Сабаққа керекті құрал-жабдықтар:

  • Материалдық: теориялық сабақтың әдістемелік әзірлемесі, тесттер;
  • Техникалық-программалық: СД диск, флешка;

Пайдаланылған әдебиеттер:

Негізгі әдебиеттер: Молдағалиева Ш.Б. Алматы 2017

                                 Икиманова Г.Қ. Алматы 2014

Қосымша: Саколова Н.Г, Саколова Т.Б   Алматы

Пасынков Е.И, Клячкин М.К

Оқушы білуі тиіс:

  • Бөлмені ұйымдастыру;
  • ЕДШ бөлмесімен танысу;
  • Қан қысымын, тамыр соғуын анықтау;
  • Этика эстетиканы ұстану;  
  • Бойын, салмағын өлшеу;

Оқушы істей білуі тиіс:

  • Бөлмеде қауіпсіздік ережесін сақтау;
  • Жаттығулар құрастыру;
  • Ем шаралардың ағзаға әсерін дұрыс түсіндіру.

Сабақтың хронокартасы және құрылымдық-логикалық сызбасы

І  Ұйымдастыру кезеңі – 3 мин

ІІ   Теориялық білімін тексеру – 15-20 мин

ІІІ  Іс-әрекеттерді демонстрациялау– 35-40 мин

ІҮ Өзіндік жұмысқа әдістемелік нұсқаулық– 5 мин

V    Оқушылардың өзіндік жұмысы – 90 мин

VI Сабақты бекіту – 10-15 мин

VII Қорытындылау-5 мин

VIІ Үйге тапсырма – 2 мин

Сабақтың барысы

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Оқу бөлмесінің тазалығына, оқушылардың киіміне назар аудару. Оқушылардың сабаққа қатысуымен дайындығын тексеріп, оларды сабақтың бағдарламасы және мақсатымен таныстыру.

Емдік гимнастиканың физиологиялық әсері.

Дене жаттығулары - емдік гимнастиканаың басты құралы болып есептеледi. Ағза біртұтас дүние екендiгiн барлығымыз бiлемiз, iшкi ағзалар мен сыртқы бұлшықеттер тығыз байланыста болса жоғары нерв жүйесi (миқыртысы) бәрін қадағалап бiр жобаға салып отырады. Сондықтан қимыл - қозғалыстын тапшылығы (гиподинамия) әртурлі аурудьң пайда болуына алып келедi. Қазгрі ғылыми-техника жетiстiгi адамдардың ауыр жұмыстан, қарапайым үй тiршiлiгiндегi қимыл қозталыстан (шөп шабу, отын жару, жер қазу) қол үздiрiп отыр. Күнделiктi өмiрде транспорттың көбеюi, лифт, теледидар алдында ұзақ уақыт қозғалыссыз отыру ағзага зианды әсер етедi. Адамньң аз қимылдары бұлшық еттердің дәрменсіз қалуы, қанайнылымның нашарлауы, iшкi ағзалардың қызметі төмендеп, зат алмасуы бұзылады, жүйке тамырға жүрекке күш түседi.

...

Скачать:   txt (22.1 Kb)   pdf (135.4 Kb)   docx (142.4 Kb)  
Продолжить читать еще 6 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club