Звук і буква М
Автор: Magikyn • Ноябрь 24, 2018 • Лекция • 1,779 Слов (8 Страниц) • 552 Просмотры
Підготовча логопедична група.
Підгрупове заняття.
Тема:Звук і буква М.
Мета: Ознайомити дітей із звуком і буквою М. Розвивати фонематичний слух, слухову увагу та пам'ять, дрібну моторику пальців рук, удосконалювати правильну вимову звуків рідної мови.
Обладнання: предметні картинки, кубики Зайцева, розрізні букви, кросворд, малюнок дощової хмари з буквами, олівці,зошити.
Хід заняття
- Організаційний момент.
- Логопед запрошує сідати на заняття по порядку дітей, які визначили перший звук свого імені.
Гра «Виправи слово»:
Там, на клумбі росте бак,
Ой, не так, ой не так –
Там на клумбі росте … (мак).
В нірку враз сховалась тиша.
Та не тиша, може … (миша).
В морі плескається корж,
Все ж не корж, а швидше … (морж).
В лісі виросла Галина,
Не Галина , а … (малина).
На дивані кіт гуркочить.
Ні, неправда, він… (муркочить).
Муку меле старий тин
Ні, напевне, меле… (млин).
- За назвами і встановленими картинками – відгадками діти визначають спільний звук.
- Артикуляція звука (м).
- Запам’ятати і повторити слова із звуком (м):
Мавпенятко мовить: - мамо!
Масла,моркви, маку мвло!
Миска ,мамочко, мілка –
Мало містить молока.
- Знайомство із буквою м:
Два горба у верблюда,
Дві гори у степу.
Як погляну, то повсюди
Букву «ем» я знайду.
- Читання складів ма, мо, му, ми, ме по кубикові Зайцева.
Прочитати склад, придумати слово.
8 .Викладання і читання слова ма – ма.
Коло, риску, закарлючку на папері пише ручка. Все з’єдналось загадково і з’явилось перше слово. Здогадались, яке саме? Наймиліше слово : МАМА.
...