Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Мистецтво та здоров’я

Автор:   •  Ноябрь 20, 2021  •  Лекция  •  1,417 Слов (6 Страниц)  •  304 Просмотры

Страница 1 из 6

Конспект уроку музичного мистецтва в 4 класі

Тема уроку: Мистецтво та здоров’я

Тип уроку: комбінований урок.

Мета: підвести до розуміння, що мистецтво може допомогти нам вести здоровий спосіб життя, бути здоровими, а щоб вміти гарно танцювати потрібно тренуватися.

Завдання

навчальні: ознайомити учнів з поняттями «гопак», «аркан»; розширити уявлення школярів про музичне мистецтво, про українські народні танці та їх значення для здоров’я людини;

розвивальні: розвивати вокально-хорові навички та виконавські здібності, мислення школярів, творчі здібності учнів;

виховні: виховання ціннісного ставлення до свого здоров’я, формувати інтерес до музики, бажання виконувати, слухати музику, збагачувати духовний світ учнів.

Музичний матеріал: Є. Адамцевича «Запорізький марш», НЗААТУ ім. П. Вірського «Гопак»;       О. Злотника, Л. Ямкового «Гопак», руханка «Гопак», музичне вітання «Урок музики почався».

Наочне обладнання: репродукції (підручник, С.20, презентація); наочність з ритмічними рисунками, партитурою, зображення танців, напис «Мистецтво та здоров’я».

Технічне обладнання: музичні інструменти (бубон, клавесин), мультимедійна техніка.

Хід уроку

ВСТУПНА ЧАСТИНА

  1. Організаційний момент. Вхід учнів до класу під «Запорізький марш» Є. Адамцевича. Музичне вітання «Урок музики почався» (на тему української народної пісні «Ой є в лісі калина»).

[pic 1]

2. Оголошення теми «Мистецтво та здоров’я». Актуалізація знань раніше вивченого матеріалу та знань про українські народні танці. Мотивація до заняття танцями і здорового способу життя.

(На дошці – ілюстрації із зображенням танців; напис «Мистецтво та здоров’я»).

Учитель: Сьогодні ми продовжуємо подорожувати країною Мистецтва і тема нашого уроку «Мистецтво та здоров’я».

Щоб бути здоровими, мешканці країни Мистецтва танцюють і співають. На дозвіллі вони полюбляють виконувати українські народні танці.

Пригадайте, які ви знаєте українські народні танці та яка музика за характером в цих танцях?

Учні: Козачок, гопак, метелиця… Енергійний, веселий, жвавий характер…

Учитель: Як ви вважаєте, чи можуть танці додати людині здоров’я?

Учні: Так. Танець змушує людину рухатися, бути активною, виконувати численні руху, що повторюються. А фізична активність людини несе тільки користь для здоров’я.

Учитель: А що ще треба робити, щоб зберегти та зміцнити наше здоров’я?

Учні: Займатись фізичною культурою, дотримуватися правильного режиму дня та харчування…

Учитель: Так. Це все правильно. Отже, музика і спорт пов’язані між собою, разом вони сприяють бадьорому стану, позитивному настрою, міцному здоров’ю. Тож співаймо, танцюймо, рухаймося!

ОСНОВНА ЧАСТИНА

3. Вокальна імпровізація-гра «Як тебе звуть?»

Учитель: І на уроках музики в школі ми з вами будемо вчитись бути гарними слухачами, виконавцями, і навіть спробуємо бути композиторами. Почну з себе. Мене звуть (співає) Пеканський Іван Петрович.

І ось зараз ви почули малесеньку мелодію на текст мого імені (співає Іван). Ми виконаємо це завдання для маленьких композиторів. Ви заспіваєте власні імена.

(Учитель співає-імпровізує на текст «Як тебе звуть?» і передає окремим учням «чарівну паличку». Учні відповідають-імпровізують власні імена.)

4. Бесіда та слухання музики В. А. Моцарт «Маленька нічна серенада» з імітацією гри на струнних інструментах та диригуванням

Учитель: А тепер ми спробуємо бути музикантами оркестру. Подивіться на ілюстрацію струнного оркестру на дошці. Які інструменти зображені?

Учні: Скрипки.

Учитель: А як музиканти грають на скрипках. Давайте уявимо і покажемо.

(Учні імітують гра на скрипках.)

...

Скачать:   txt (18.9 Kb)   pdf (369.1 Kb)   docx (236.6 Kb)  
Продолжить читать еще 5 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club