Лялька «Україночка». Знайомство з національним вбранням українського народу
Автор: Анна Червак • Апрель 6, 2023 • Творческая работа • 1,557 Слов (7 Страниц) • 147 Просмотры
Управління освіти і науки
Миколаївської міської державної адміністрації
ПАЛАЦ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ
УРОК ІСТОРИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
ЛЯЛЬКА «УКРАЇНОЧКА»
«ЗНАЙОМСТВО З НАЦІОНАЛЬНИМ ВБРАННЯМ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»
Укладач:
Червак Олена Олексіївна
керівник гуртка
«Лялькова країна»
МИКОЛАЇВ, 2015 р.
УРОК ІСТОРИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Тема: Лялька «Україночка». Знайомство з національним вбранням українського народу
Мета:
- познайомити вихованців з історією виникнення вбрання;
- поглибити знання вихованців про традиційне жіноче вбрання, деякі народні обряди;
- сприяти планомірному розвитку практичних навичок і вмінь вихованців та їх світогляду;
- розвивати монологічне зв’язне мовлення, збагачувати й ускладнювати словниковий запас, розвивати зорово – слухове зосередження, просторове сприйняття, пам'ять, мислення;
- формувати у дітей уміння самостійно знаходити інформацію з різних джерел;
- розвивати естетичний смак, уяву, фантазію;
- формувати ціннісне ставлення до традицій українського народу, бажання їх зберігати й примножувати.
Методи:
Словесні – бесіда, пояснення.
Практичні – підготовка інформаційних повідомлень.
Методи виховання: переконання, емоційний вплив, стимулювання.
Тип заняття: застосування знань, умінь і навичок.
Вид заняття: урок історичного дослідження.
Обладнання: ілюстративний матеріал, колекція Лялька – українка», ляльки – українки в процесі роботи, бісер, клей, голки.
Завдання уроку:
- актуалізувати знання вихованців про традиційне українське жіноче вбрання, деякі народні обряди;
- розширити знання дітей з етнографії;
- сформувати позитивне емоційне ставлення до багатств матеріально – духовної культури українців;
- створити умови для залучення дітей до відродження національних традицій;
- навчити застосовувати набуті знання при розробці власної творчої ідеї;
- навчити виконувати ескіз вбрання ляльки;
- навчити презентувати результати власної роботи.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Я би для своєї милої вкраїни віночок би сплела.
В кожну квітку сили б додала, терпіння, мужності,
хоробрості тепла.
Та би цій віночок я дітям віддала.
Хай шанують милу й бережуть до скону
Нашу Україну від Дніпра до Дону.
І. Вступна частина.
Організаційний момент.
Перевірка готовності вихованців до заняття. Створення психологічної атмосфери, сприятливої для колективної роботи.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
Педагог:
Сьогодні у нас незвичайний урок. Це урок історичного дослідження. Наше історичне дослідження буде присвячено національному вбранню українського народу. Адже національне вбрання лежить в основі нашої роботи з лялькою. Ми вдягаємо ляльок в українські костюми з різних регіонів України.
У кожного народу є свої традиції та національний одяг. Український національний одяг завжди вирізнявся багатокольоровою гамою та красою.
Логічно буде і гуртку «Лялькова країна» навчитися виготовляти сувеніри, що свідчитимуть про наші знання та повагу до українських народних традицій.
ІІІ. Оголошення теми, мети та завдань заняття.
Сьогодні на занятті ми дізнаємось про таке:
- у що одягалися раніше жінки та дівчата України;
- чи відрізнявся одяг дівчат і жінок;
- чи відрізнялися елементи одягу в різних регіонах України;
- як використовувати набуті знання у власній творчій роботі;
- ми попрацюємо над одягом власної ляльки.
ІV. Формування нових знань.
Педагог: Допомагатимуть у сьогоднішній нашій розмові про традиційне жіноче вбрання вихованки нашого гуртка – знавці етнографії, мистецтвознавці, літературознавці, фольклористи. Вони мали випереджальне дослідницьке завдання і сьогодні повідомлять результати власних досліджень.
Словник: етнограф, фольклорист, мистецтвознавець, літературознавець.
Вони проведуть для нас своєрідну екскурсію.
...