Спостереження за багатозначністю слів – назв дій
Автор: VikaPastyk • Апрель 7, 2019 • Лекция • 529 Слов (3 Страниц) • 379 Просмотры
Тема: Спостереження за багатозначністю слів – назв дій.
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів за темою «Слова, які називають дії предметів»; закріпити вміння ставити питання до цих слів і вживати дієслова з урахуванням ситуації мовлення; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати шанобливе ставлення до рідної мови.
Обладнання: таблиця «Каліграфічна хвилинка»,
Хід уроку
- ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Доброго дня,мене звати Вікторія Русланівна,і сьогодні и будемо разом працювати.Тож,давайте зараз перевіримо чи у всіх є підручники і зошити на партах.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
— На які питання відповідають слова — назви дій? (що робив,що робити,що зробила?)
— Назвіть кілька слів — назв дій, близьких за значенням. (робити,працювати,виконувати)
— Назвіть кілька пар слів — назв дій, протилежних за значенням. (купувати-продавати,будувати-руйнувати)
IІI. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 137, вправа 359)
Зараз ми з вами перевіримо чи правильно ви виконали домашнє завдання.
— Прочитайте пари слів, протилежних за значенням.
- Давайте далі ми з вами прочитаємо речення,які ви склали(вибірково читаємо екілька речень).
IV. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
— Відгадайте загадку.
Шия довга й ніжна, Пір’я білосніжне. | Їсть траву, комашок, Рибу й черепашок. (Лебідь) |
— Запишіть каліграфічно.
Ле бі дь лебідь
— Поділіть слово на склади,запишіть.. Складіть речення зі словом лебідь.
V ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
-. Сьогодні ми з вами продовжуємо роботу над багатозначністю слів-назв дій.
VІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота в групах
— З’єднайте, хто що робить. (на дошці )
Учитель | лікує. |
Продавець | вчить. |
Лікар | продає. |
Маляр | мурує. |
Муляр | малює. |
—Запам’ятайте.
Маляр малює, а муляр мурує.
Мурувати — від слова мур, стіна.
— Утворіть подібні речення за схемою:
|________, а ________ .
2. Виконання вправи 360 (с. 137)
— Прочитайте текст. Чітко вимовляйте звуки, позначені виділеними буквами.
— Доберіть заголовок. («Весняний спокій,», «Тихий весняний день»)
-Про що йде мова?
— Випишіть дієслова, усно поставте до них питання.(йдете(що робите?),нависли(що зробили?),перелетить(що зробить?),похитуються(що роблять?).)
3. Виконання вправи 361 (с. 137)
...