Топырақтың құрамы
Автор: justgirl • Октябрь 24, 2021 • Лекция • 531 Слов (3 Страниц) • 452 Просмотры
Пән: Жаратылыстану Сынып: 3 «Ә» | Мектеп: № 3 Мұғалім : Асқарова Г.И Қатысқандар саны: 22 Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||||||
Күні: 17.01.19 ж | ||||||||||||||||
Тақырыбы: | Топырақтың құрамы. | |||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 3.3.4.2 топырақтың негізгі құрамын зерттеу (құм, саз, өсімдіктер мен жануарлардың қалдықтары, су, ауа); 3.1.2.3 экспериментті жоспарлау және жүргізу;
| |||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушылар: Топырақ құрамымен танысады; Эксперимент жасай отырып, топырақ құрамындағы заттарды анықтайды; | |||||||||||||||
Бағалау критерийі | Эксперимент жоспарын құрады; Эксперимент жасап, нәтижесін шығарады. | |||||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Топырақ және оның құрамындағы заттар туралы өз ойларын айтады; Эксперимент барысындағы өзгерістер мен қорытындысын жазады; Өз шешімдеріне дәлелдемелер келтіреді. | |||||||||||||||
Пәндік терминология мен тірек сөздер: | ||||||||||||||||
Қарашірік, топырақ құрамы | ||||||||||||||||
Құндылықтар | Топырақты қорғау керектігін түсінеді | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу | |||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | презентация | |||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Топырақ не үшін қажет екенін біледі | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру. Кіріспе тапсырма. «Бұйырған сұрақ » әдісі. -Ортаға оқушылар екі шеңберге,яғни ішкі және сыртқы шеңбер құрап тұрады. Ішкі шеңбер оң жаққа , сыртқы шеңбер сол жаққа қозғалады. «Тоқта» деген кезде оқушылар лезде тоқтап алдыда тұрған балаға өткен сабақтан сұрақ қояды , ішкі шеңбердегі оқушы жауап беруі керек. -Топырақ деген не ? -Топырақта нелер тіршілік етеді ? Топырақты адамдар қалай пайдаланады ? -Осылай ойын жалғасады. -Ал енді әр оқушы өз түйсігімізге сүйеніп айтып көрейік , топырақтың қандай түрлері болады екен кім біледі ? Оқушылар өз пікірін айтады. -Жақсы олай болса мына жерден өздеріңге ұнаған суреттеріңді таңдап , тиісті топқа отырамыз. | Сурет | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| Топқа бөлу. 1-топ «Топырақ» 2-топ «Құм» 3-топ «Саз» 4-топ «Қарашірік» Ал енді алдарыңызда не көріп тұрмыз ? Топырақты не үшін қолданамыз ? Оқушылар өз пікірлерін айтады . Жақсы, үлкейткіш құралымызды алып, топырақтың ішінде нелер болады екен ? байқап көрейік. (Оқушылар зерттейді) . Қане кім не байқады ? [pic 1] [pic 2][pic 3][pic 4] [pic 5] Тірек схеманы топта орындау. Презентация ұйымдастыру. Екі суретті салыстыру. Ұялы телефонмен жұмыс. Көрнекілік Жер бейнесі . -Топырақтың үстіңгі қататында нелер бар ? -Топырақта нелер тіршілік етеді? Жақсы енді мына бейне баянға назар аударайық. (топырақ туралы бейне баян қарайды.) Кім не түсінді ? Бейне баяннан кім қандай жаңа ақпарат алды ? Ал енді топта зерттеу жұмысын жасайық.
...
Доступно только на Essays.club
|