Ділові папери. План роботи. Складання плану роботи над проєктом
Автор: Ju19 • Декабрь 7, 2020 • Лекция • 1,134 Слов (5 Страниц) • 1,471 Просмотры
Тема уроку: Ділові папери. План роботи. Складання плану роботи над проєктом.
Мета уроку.
Навчальна: поглибити знання учнів про офіційно-діловий стиль мовлення, сфери його застосування, ділові папери; ознайомити учнів з поняттям «план роботи», навчити складати план роботи;
Розвивальна: розвивати мовленнєво-комунікативні вміння й навички користуватися офіційно-діловим стилем мовлення в житті; розвивати мислення, увагу, пам'ять; збагачувати словниковий запас;
Виховна: виховувати ділові якості, самостійність, уважність у правописі документів та навчити учнів організованості в повсякденному житті.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.
Методи та прийоми роботи на уроці: слово вчителя, метод вправ, прийом «Мозковий штурм», лінгвістична гра «Сам собі редактор», метод самостійної роботи з підручником, робота в групах, колективна робота, бесіда, таблиці.
Обладнання: Заболотний О.В., Заболотний В.В., Українська мова, 8 клас.- Киев: Генеза.- 2016.- 221 с., таблиці, словник.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Учитель: Добрий день, шановні учні. Я сподіваюся, у всіх гарний настрій і ви готові продовжувати мандрівку «островами» рідної мови та відшукувати нові мовні скарби. Тож налаштуємося на плідну працю та будемо починати.
Прошу чергового повідомити число та відсутніх. Будь ласка, перевірте, чи у всіх за робочим місцем є ручка, зошит, підручник та щоденник?
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель: Тема нашого уроку: «Ділові папери. План роботи. Складання плану роботи над проєктом». Людині в житті часто доводиться мати справу з різними документами й складати їх. Щоб правильно оформити документ, треба мати уявлення про особливості його написання, знати відповідну лексику. На уроці ми поглибимо відомості про особливість офіційно-ділового стилю, форму документів, навчимося складати план роботи.
Учитель: Відкриваємо зошити, записуємо число, класна робота та тему. У вас було домашнє завдання. Чи виникли у вас були якісь проблеми з його виконанням?
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Учитель: Любі діти, давайте згадаємо, що ми взагалі вже знаємо про стилі мовлення та ділові папери ?
Прийом «Мозковий штурм»
Які стилі мовлення вам відомі? (науковий, художній, офіційно-діловий, публіцистичний, розмовний, конфесійний, епістолярний).
Які стосунки між людьми регулює офіційно – діловий стиль? (ділові стосунки).
Назвіть основні особливості офіційно-ділового стилю. (точність, чіткість, ясність, стислість викладу, стандартні форми оформлення, використання реквізитів, спеціальні слова).
Що таке документ? (Документ – письмове свідоцтво, діловий папір, що підтверджує певний факт, засвідчує право на щось, служить доказом чогось.)
Що таке реквізити? (Реквізити – окремі елементи, з яких складається документ.)
Які документи вам відомі?
Хто такі адресат і адресант? (адресат – це людина, до якої звертаються; адресант – це людина, яка до когось звертається)
Завдання: Прочитати. У якому стилі складено текст статті. Довести, що вжито офіційно-діловий стиль. Назвати основні ознаки стилю.
Стаття 68. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. (З Конституції України).
Слово вчителя.
Кожній людині у своєму житті доводиться оформлювати ділові папери: заяву, договір, оголошення і т.п. Мабуть, кожен із вас робив план роботи, наприклад, план роботи на літніх канікулах і це поняття
...