Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Утворення числа шість

Автор:   •  Июнь 24, 2018  •  Статья  •  1,589 Слов (7 Страниц)  •  451 Просмотры

Страница 1 из 7

Тема: Утворення числа шість.

Мета: формувати у дітей уявлення про утворенням числа 6 на основі порівняння двох суміжних множин яка позначається цифрою «6», шляхом додавання одиниці до попереднього числа; удосконалювати навички лічби від 1 до 6; продовжити вчити дітей працювати з лічильними паличками; вправлятись у порівнянні предметів між собою за величиною; Виховувати у дітей любов до казок, бажання працювати в колективі.

Матеріали: (д) м’яка іграшка Ведмідь і лялька марійка із мультфільму «Марійка та Ведмідь», два кошики, картки із зображенням малини і суниці, набірне полотно, картка із зображенням цифри 6, 5 цифр шість з різного матеріалу, ілюстрацій цифри шість із цікавими для дітей образами; (р) конвертики із цифрою 6, набір лічильних паличок, олівці,  картка із цифрою 6 для за штрихування.

Хід заняття

Організаційний момент.                                                                                                                                                        Ігровий момент.                                                                                                                                                                           Звучить музика із мультфільму «Марійка та Ведмідь».

  • Що це за музика?
  • З якого мультфільму ця музика?

Поява героїв Марійки та Ведмедя.

  • Ой погляньте, хто це до нас прийшов?
  • Звідки вони до нас прийшли?
  • З якого вони мультфільму?

У Марійки та Ведмедя у руках є корзинки.

  • Діти , а що це у Маші?
  • А що у Ведмедика?
  • Малята а вам цікаво що там в них у корзинках? Давайте поцікавимося в них, що там.

Діти разом із вихователем заглядають у корзинку. У корзинках діти знаходять картинки ягід: малини та суниці. У першій корзинці діти бачать картки із зображенням малини, у другій – суниці.

  • Отже що ви побачили у корзинках?
  • Які ягоди лежать у першій корзині?
  • Які ягоди лежать у другій корзині?
  • Малята, а що можна зробити із ягід?
  • Як ви думаєте, що зроблять з ягід Марійка та Ведмідь?

Мотивація діяльності.

  • Дітки, а давайте з’ясуємо, хто зібрав ягід більше Марійка чи Ведмідь?

Запропонувати дітям порівняти суміжні множини способом прикладання на набірному полотні, де кожен елемент знаходиться в окремій клітинці.

У верхньому ряду викладаємо п’ять малинок, у нижньому чотири сунички.

  • Чого більше малини чи суниці?
  • Як ви про це дізналися?
  • Малини п’ять, а суниці чотири.
  • Скажіть, більше ять малинок чи чотири сунички?
  • Отже число «п’ять»  більше числа «чотири.»
  • Наскільки число «п’ять» більше числа «чотири»?
  • Наскільки число «чотири» менше числа «п’ять»?
  • Що потрібно зробити для того, щоб кількість малини та суниці стала рівною? (Зробити так, щоб Марійка знайшла ще одну суничку, або з’їсти одну малинку.)
  • Ось подивіться у Марійки є ще одна суниця!
  • Як про це можна сказати?
  • Суниці стало стільки скільки малини.

Подача нового матеріалу.

  • Погляньте Ведмедик знайшов ще одну малинку (виставити на фланеграфі).
  • Подивіться на них уважно, зараз я їх полічу.
  • Одна малина, дві малини, три малини, чотири малини, п’ять малин,шість малин.
  • Дітки, ми дізналися з вами про нове число «шість». Повторимо усі разом – шість.
  • Як утворилося число «шість»?
  • Число «шість» більше «п’яти», на скільки?
  • Як зробити так, щоб суниці стало порівно з шістьма малинами?
  • Давайте їх полічимо.
  • Одна суничка, дві суниці, три суниці, чотири суниці, п’ять суниць,шість суниць.
  • Отже

Ознайомлення із цифрою 6. 

  • Малята , а  з чого можна ще приготувати варення?
  • Виберіть із нашого кошика шість яблук.
  • Дітки погляньте число шість позначається цифрою – шість.

Демонстрація картки із зображенням цифри шість.

Закріплення знань про цифру 6.

На фланеграфі виставлено п’ять шістьорок.

  • Діти що ви бачите?Що це?
  • Чим вони відрізняються?
  • Яка по порядку жовта цифра 6, якщо рахувати зліва на право?
  • Яка по порядку резинова цифра6, якщо рахувати справа на ліво від вас?
  • Яка вона по порядку, якщо рахувати зліва на право від вас?
  • Отже незалежно від розміру, кольору, структури – це все цифри «шість».

Фізкультхвилинка.

Розгляд ілюстрацій цифри шість із цікавими для дітей образами.

  • Давайте ще раз розглянемо цифру 6.

Цифра 6 немов замок:                                                                                                              Знизу – круг, вгорі – гачок.                                                                                                                                  Цифра шість, як бегемотик,                                                                                                         Має кругленький животик.                                                                                                                  Ну, а шийка, як дуга,                                                                                                                                         Вліво зігнута вона.

...

Скачать:   txt (9 Kb)   pdf (93.8 Kb)   docx (15.2 Kb)  
Продолжить читать еще 6 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club