Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Осінні диво-кольори

Автор:   •  Июнь 11, 2020  •  Лекция  •  738 Слов (3 Страниц)  •  349 Просмотры

Страница 1 из 3

Конспект заняття для дітей старшого віку  на тему:

«Осінні диво-кольори»

Мета: закріпити і уточнити знання дітей про осінні місяці та про осінню пору року;  узагальнюючі поняття овочі та фрукти; назви кольорів (жовтий, червоний, жовтогарячий, зелений); узгодження іменника з прикметником; збагачувати словниковий запас дітей; формувати вміння будувати відповідь до поставленого запитання, спонукати до вживання повних речень; розвивати зорову та слухову уяву, допитливість, мовленнєву ініціативність, швидкість реакції; виховувати у дітей любов до природи, бережливе ставлення до неї.

Обладнання: іграшка ведмедика, білочки, лист, листя з дуба, берези, клена, розрізні пазли, горіхи, предметні картинки, мішечок.

Хід заняття

  1. Вступна частина

Доброго ранку діти! У нас сьогодні присутні гості, давайте з ними привітаємося (Доброго ранку!). Привітаємося пальчиками.

Дітки, коли я сьогодні йшла до вас, по дорозі зустріла ведмедика. Ми з ним поговорили і я далі пішла до вас, а він все йде, і йде за мною.  Я в нього запитую чому ти йдеш за мною? А він мені відповідає, що він дуже поспішає в дитячий садок, йому потрібно передати листа дітям. Щоб дізнатися хто його написав відгадайте загадку:

У садах, лісах блукає,

В жовті шати одягає,

Золотисту стелить постіль –

Жде сестрицю білу в гості.

(Осінь)

Правильно – це осінь! Вона передала запитання:

Пригадайте, як називаються осінні місяці (вересень, жовтень, листопад). Який зараз місяць осені? (жовтень). Як ви гадаєте, чому місяць називається жовтень? (жовтіє листя, трава). А який місяць буде наступним? Подумайте, чому він має назву листопад? (З дерев опадає усе листя). Якого кольору стає листя восени? (жовте, зелене, червоне, жовтогаряче). І справді, листя буває різнокольоровим.

  • «Знайди і виправ помилку»

Діти уважно прослуховують речення, знаходять у них невідповідності і за допомогою вихователя коригують їх зміст.

Ведмедик підготував нам речення, подумайте, чи правильно він говорить.

Почався другий осінній місяць – листопад. (Жовтень).

Листячко на деревах різнобарвне: чорне, біле, синє. (Жовте, червоне, оранжеве).

У цю пору листочки на деревах починають виростати. (Опадати).

Із кожним днем стає все тепліше. (Холодніше).

Услід за осінньою порою прийде суворе та морозяне літо. (Зима).

Молодці, діти! У нас зараз золота, чарівна пора, яка називається – осінь.

  1. Основна частина

Давайте подивимося що ж осінь ще нам передала? Що це? (листочок), З якого він дерева? (з клену), Якщо він з клену, то він який? (кленовий).

  • Гра «Склади листочки»

Педагог роздає кожній дитині пазли  листочків і пояснює їм завдання.

Осінь-художниця зробила листочки барвистими, гарними. Але пустотливий вітерець — відомий бешкетник. Ось він і порозривав усі листочки. І тепер вам, діти, слід листочки поскладати.

Кожна дитина говорить який в неї листочок і якого він кольору (у мене березовий листочок, він жовтого кольору.)

Молодці, діти, всі справилися з завданням.

...

Скачать:   txt (9.2 Kb)   pdf (117.7 Kb)   docx (12.1 Kb)  
Продолжить читать еще 2 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club