Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Силует. Створення силуетної композиції «Бережіть птахів!»

Автор:   •  Сентябрь 20, 2021  •  Контрольная работа  •  1,830 Слов (8 Страниц)  •  513 Просмотры

Страница 1 из 8

2 клас

Тема: Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Силует.   Створення силуетної композиції «Бережіть птахів!»

Мета:

навчальна: ознайомити учнів з анімалістичним жанром та його особливостями, елементарною будовою тварин, правилами зображення тварин; навчити відтворю¬вати характерні особливостей силуету птахів у русі;

розвивальна: розвивати навички у малюванні тварин (звірів, птахів, комах), уміння насолоджуватися творами художників-анімалістів, аналізувати їх; фор¬мувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;

виховна: прищеплювати любов до тварин та творів художників-анімалістів.

Матеріали та інструменти: альбом, будь-які графічні (олівці, куль¬кові ручки, фломастери та ін.)

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадки.

Довгі вуха, куций хвіст,

До мисливства в нього хист:

Все знаходить навмання

Це маленьке… (цуценя).

В хаті я мишей ганяю,

Вуса ще з дитинства маю,

Лапкою миюся щодня.

Я пухнасте… (кошеня).

В нас гуляє біля тину,‰

Має носик-намистину,

Сам він схож на будячок.

Це колючий… (їжачок).

Здивувалась дітвора:

«Це тварина чи гора?

Як же їсть він, як він п’є?»

А для цього хобот є! (Слон)

 

Маленька, чорненька, співає, щебече,

Під стріхою з глини зліпила гніздечко,

Роздвоєний хвостик, як ножички, має.

Що це за пташина? Хто пташку цю знає? (Ластівка)

Пташка невеличка, в неї білі щічки,

Сірі лапки, чорна шапка, фартушок

Жовтенький, голосок тоненький,

Ця пташка невеличка називається...(синичка).

Хто це у садку скрекоче,

Всі новини знати хоче?

Це хитренька, білобока,

З чорним хвостиком… (сорока).

—Ви правильно відгадали всі загадки.

— Про кого ми говоритимемо сьогодні на уроці? Правильно, про тварин.

IIІ. Актуалізація опорних знань

— Яких тварин ви знаєте?

— Які з них вам подобаються?

— Назвіть свійських та диких тварин.

IV. Викладання нового навчального матеріалу

1. Розповідь учителя

— Ми вже говорили, що художники зображують те, що їх хви¬лює, що їм подобається. Так, одні художники зображують пейзажі. Ми їх називаємо художниками -...(пейзажистами). Інших приваблює зображення людей. Таких художників називають художниками-… (портретистами).

А є художники, які захоплюються життям тварин. Їм подо¬бається спостерігати за тваринами і малювати їх. Саме про таких художників та їхні роботи ми сьогодні говоритимемо.

А називають таких художників художниками-анімалістами, тому що жанр образотворчого мистецтва, де йдеться про життя тварин, називають анімалістичним.

— Де б ми не були — на морському узбережжі, у лісі, у селі чи місті — нас завжди оточують пташині голоси. Які ж вони різні! Чи помічали ви, що, коли співає пташка, людина підводить голову, щоб побачити цього дивовижного співака. Пташка може бути зовсім маленькою, майже непомітною, але з сильним та красивим голосом. Як, наприклад, соловей.

Вони всі різняться і за формою, і за кольором! Світом птахів за¬хоплюються і художники. Один із них — це шотландський художник Арчибальд Торберн, якого зараз визнано одним з найкращих художників, які зображували птахів.(Учитель демонструє наочність.)

Мабуть, у вас уже виникало бажання намалювати свого улюбленого птаха? Сьогодні ознайомимось із правилами зображення птаха.

Це зробити зовсім не складно. Спочатку погляньте або пригадай¬те, який у птаха тулуб, голівка, хвостик, дзьобик, крильця. Тільки після цього ви зможете розпочати роботу. (слайди 6-15)

...

Скачать:   txt (22.6 Kb)   pdf (163.6 Kb)   docx (47.7 Kb)  
Продолжить читать еще 7 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club