Құрлық сулары
Автор: asselyaskarovna • Сентябрь 26, 2019 • Реферат • 854 Слов (4 Страниц) • 1,121 Просмотры
Ашық сабақ
Тақырыбы: Құрлық сулары
Дайындаған: География пәнінің
оқытушысы
Карипжанов Н.А.
2018-2019 оқу жылы
Сабақ жоспары
Күні: 26.11.2018 жыл | Мұғалімнің аты-жөні:Карипжанов Н.А. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: Г -801 ГИ-801 | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Құрлық сулары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар :
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Группада диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тақырыптар: Өз ойларын ауызша және жазбаша жеткізе білуге, мәтіннің мазмұнын әңгімелеуге үйрету. Оқылым: Мәтінді оқи отырып, құрлық суларының түрлерін зерделейді. Тыңдалым: Шағын топтарда бір-бірінің пікірлерін тыңдайды. Негізгі терминдер мен ұғымдар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | «Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының құндылығы Өмір бойы білімдерін толықтырып, білім алуы; Құрмет –Сабақ барысында өзгенің пікірін құрметтеуге, тыңдауға үйренеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Геология-құрлық суларының шығу тегін анықтау үшін Қазақ әдебиеті – академиялық тілдерді дұрыс қолдану ғылыми негіздеп сөйлеуді ұсынады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кезеңдер | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5- минут |
Қайырлы күн достым, Қайырлы күн болсын! Дүйсенбінің күні Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
І топ: «Сарыағаш» тобы ІІ топ: «Ертіс» тобы ІІІ топ: «Каспий» тобы 4.АМАЗОНКА Өткен тарауды қорытындылауға «миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар беріледі: | Презентация, түрлі түсті стикерлер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (Білу, түсіну) 3 минут 1-минут 2+3=5 2*3=6 2+1-минут 1-минут 2-минут | Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін интербелсенді тақтаға суреттер беріледі. -Бұл суреттер сіздерге тақырып туралы қандай ой шақырады? -Дүние жүзінде және Қазақстандағ қандай өзен, көлдерді білесіздер? -Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыздар? Сұраққа жауап алғаннан кейін, сабақтың мақсаттарымен таныстырамын. «Бастағы қалпақ» әдісі арқылы топ басшысын сайлаймын.(Әуен қосылады, әр топтағы 1 білім алушының басына қалпақты кигізіп кетемін. Ол екінші оқушыға кигізіп, ары қарай жалғасады. Әуен тоқтап, қалпақ кімнің басында қалса сол топ басшысы болып сайланады) Топ басшысы топтық жұмыстарды ұйымдастырады. 1-тапсырма: Топтық жұмыс (Берілген мәтінді оқиды, постер жасайды, қорғайды) «Өзен» тобы: Жер асты сулары – топтастыру стратегиясы «Қөл» тобы: Өзен – жүзім шоқтары кластері «Теңіз» тобы: Көл – тірек-сызба 4. Мұздық тобы: Мұздықтар-постер Бағалау: Бас бармақ арқылы (ТБ) 2-тапсырма: 1 топ: Мына кескін картадан өзендердің бөліктерін анықтаңдар, көрсетіңдер: 1. Бастауын 2. Құяр сағасы 3. Негізгі өзенді 4. 1 – ретті өзен саласы 5. 2 - ретті өзен саласын 6. 3-ретті өзен саласын 7. Су жинау алабы 8. суайрық 2 топ: Мына кестені толтырыңдар:
3 топ: . Мына кестені толтырыңдар:
4-топ :
Сергіту сәті. " Бұзық телефон" әдісі Шарты; Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды,соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек,кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. 3-тапсырма: Жеке жұмыс «Бейнесіне қарап тап» Интербелсенді тақтадан көлдердің, өзендердің суреттері көрсетіледі. Сол суреттердің қандай географиялық нысан екенін тауып, бірінші жауапты тапқан білім алушы картадан көрсетеді, қалған білім алушылар кескін картаға түсіреді.
Бағалау: Мадақтау арқылы (МБ) | Презентация Әуен, кластерлер, тірек-сызбалар [pic 1] [pic 2] | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5минут |
[pic 3][pic 4]
| Түрлі түсті стикерлер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылар сабақтың орта кезеңінде тапсырмаларды орындау арқылы тақырып бойынша толық мәліметтер алады. | Өзара топтық бағалау, мадақтаулар арқылы бағаланады, мұғалімнің бағалауы | Сыныпта оқушылардың қабілеттерін ашу, шаршап-шалдығу мәселесін болдырмау үшін қолайлы эмоционалды-психологиялқ ортаны құру. Қауіпсіздік техникасы ережесін ескеру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
...