Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Қара металл деген не?

Автор:   •  Июль 1, 2022  •  Практическая работа  •  857 Слов (4 Страниц)  •  673 Просмотры

Страница 1 из 4

Мектеп: №1 орта мектеп

Күні: 25. 02

Пән атауы/ сынып: Жаратылыстану,  4 «Ә» сынып

Мұғалім: Жолдас Альбина

Сабақтың тақырыбы:

Қара металл деген не?

Сабақтың оқу мақсаттары:

4. 3. 4. 2 Қазақстанның негізгі пайдалы қазбалары өндірілетін кен орындарын көрсету.

4. 1. 2. 2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақтың мақсаты:

Қазақстанның қара металлургия өнеркәсібі туралы мағлұмат беру.

Қара металлургия кәсіпорындарының орналастыру заңдылықтарын анықтай отыра, оқушылардың ой-өрсін дамыту.

Елбасымыз Н. Ә. Назарбаевтың қиын да қызықты металлургия саласында қызмет атқарғанын айтып өту.

Сабақтың барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс – әрекет

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

  • Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Көбелек» жаттығуы

Таңертең көбелек оянды, тартылды,

Қанаттарын бұлғап, терең тыныс алды,

Аз ғана айналып, барлығына жымиып,

Қайта келіп гүліне оралды.

Мұғалім өлең сөздерін оқушылармен бірге айта отырып, түрлі қимылдар жасайды.

  • Үй тапсырмасын пысықтау.

«Интервью» әдісі

Оқушылар сұрақ қояды, ортаға бір оқушы шығып жауап береді. Әр оқушыға 2-3 сұрақтан қойылады.

  • Жұмыс ережесін келісу
  • Сабақта бір-бірімізді  сыйлаймыз, тыңдаймыз!
  • Уақытты  үнемдейміз!
  • Нақты,дәл  жауап  береміз!
  • Сабақта  өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды  көрсетеміз!
  • Сабаққа  белсене  қатысып, жақсы  баға аламыз!

  • Оқушыларды топқа бөлу.

Қорапша ішіне мұнай, көмір, темір суреттері бейнеленген суреттер салынады.

  • Жаңа тақырыпты түсіндіру

  • «Бұл кім?» ойыны арқылы металлургия мамандығын таныстыру.

   Елбасымыз Н. Назарбаевтың ең алғаш болатты алғаны туралы видеоролик көрсету.

Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы мұғаліммен бірге орындау.

Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.

Оқушылар қорап ішінен қағаздарды таңдап алады. Бірдей топ суреттері  түскен оқушылар бірігіп отырады.

Жұмбақ мамандықты тауып, видеороликті тамашалайды

 

[pic 1]

ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау

Психологиялық ахуал.

Слайд

Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары.

Топ суреті бейнеленген қағаздар.

Слайд

«Теміртау» кинофильмінен үзінді

Ортасы

  • Картаны зертте

Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар картасынан темір өндірілетін жерлерді көрсету

  • Көр. Есте сақта. Тап.

Әр топқа ҚР картасы және мұнай, газ, көмір мен темірдің шартты белгілері беріледі. Картада пайдалы қазбалардың орынын тауып, шартты белгілерді жабыстырады.

  • Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.

  Зертте.

  • Ойын «Кім көбірек табады?»

  Әр топ санаулы минут ішінде өз араларынан  магнитке тартылатын заттарды көбірек табады.

Топпен бірігіп карта бетіне шартты белгілерді дұрыс жабыстырады.

Оқушы ортаға шығып берілген заттардың ішінен магнитке тартылатындарды табады. Және оның себебін түсіндіреді.

Топ ішінде магнитке тартылатын заттарды табу.

[pic 2]

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.

Топтық тапсырма.

Карта және шартты белгілер.

Магнит, қара металлдан жасалған бұйымдар және магнитке тартылмайтын бұйымдар.

Магнит

Аяқталуы

  • Оқулықпен жұмыс.

     Ойлан тапсырмасын топпен біріге ақылдасып, шешімін табу.

Кітапта берілген тапсырманы оқып, шешімін табады.

Оқылым тапсырмасы.

Кері байланыс

  • «Мұғалімге хабарлама»  кері байланыс.

[pic 3]

Сабақтан алған әсерлерін таратылған парақша жазып, бөлісу.

«Мұғалімге хабарлама»

Кері байланыс парақшалары.

[pic 4][pic 5][pic 6][pic 7][pic 8] [pic 9][pic 10][pic 11][pic 12][pic 13][pic 14][pic 15][pic 16][pic 17][pic 18][pic 19][pic 20][pic 21][pic 22][pic 23]

...

Скачать:   txt (12.1 Kb)   pdf (871.6 Kb)   docx (876.6 Kb)  
Продолжить читать еще 3 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club