Утворення числа шість
Автор: SvetaKruchkova • Июнь 24, 2018 • Статья • 1,589 Слов (7 Страниц) • 532 Просмотры
Тема: Утворення числа шість.
Мета: формувати у дітей уявлення про утворенням числа 6 на основі порівняння двох суміжних множин яка позначається цифрою «6», шляхом додавання одиниці до попереднього числа; удосконалювати навички лічби від 1 до 6; продовжити вчити дітей працювати з лічильними паличками; вправлятись у порівнянні предметів між собою за величиною; Виховувати у дітей любов до казок, бажання працювати в колективі.
Матеріали: (д) м’яка іграшка Ведмідь і лялька марійка із мультфільму «Марійка та Ведмідь», два кошики, картки із зображенням малини і суниці, набірне полотно, картка із зображенням цифри 6, 5 цифр шість з різного матеріалу, ілюстрацій цифри шість із цікавими для дітей образами; (р) конвертики із цифрою 6, набір лічильних паличок, олівці, картка із цифрою 6 для за штрихування.
Хід заняття
Організаційний момент. Ігровий момент. Звучить музика із мультфільму «Марійка та Ведмідь».
- Що це за музика?
- З якого мультфільму ця музика?
Поява героїв Марійки та Ведмедя.
- Ой погляньте, хто це до нас прийшов?
- Звідки вони до нас прийшли?
- З якого вони мультфільму?
У Марійки та Ведмедя у руках є корзинки.
- Діти , а що це у Маші?
- А що у Ведмедика?
- Малята а вам цікаво що там в них у корзинках? Давайте поцікавимося в них, що там.
Діти разом із вихователем заглядають у корзинку. У корзинках діти знаходять картинки ягід: малини та суниці. У першій корзинці діти бачать картки із зображенням малини, у другій – суниці.
- Отже що ви побачили у корзинках?
- Які ягоди лежать у першій корзині?
- Які ягоди лежать у другій корзині?
- Малята, а що можна зробити із ягід?
- Як ви думаєте, що зроблять з ягід Марійка та Ведмідь?
Мотивація діяльності.
- Дітки, а давайте з’ясуємо, хто зібрав ягід більше Марійка чи Ведмідь?
Запропонувати дітям порівняти суміжні множини способом прикладання на набірному полотні, де кожен елемент знаходиться в окремій клітинці.
У верхньому ряду викладаємо п’ять малинок, у нижньому чотири сунички.
- Чого більше малини чи суниці?
- Як ви про це дізналися?
- Малини п’ять, а суниці чотири.
- Скажіть, більше ять малинок чи чотири сунички?
- Отже число «п’ять» більше числа «чотири.»
- Наскільки число «п’ять» більше числа «чотири»?
- Наскільки число «чотири» менше числа «п’ять»?
- Що потрібно зробити для того, щоб кількість малини та суниці стала рівною? (Зробити так, щоб Марійка знайшла ще одну суничку, або з’їсти одну малинку.)
- Ось подивіться у Марійки є ще одна суниця!
- Як про це можна сказати?
- Суниці стало стільки скільки малини.
Подача нового матеріалу.
- Погляньте Ведмедик знайшов ще одну малинку (виставити на фланеграфі).
- Подивіться на них уважно, зараз я їх полічу.
- Одна малина, дві малини, три малини, чотири малини, п’ять малин,шість малин.
- Дітки, ми дізналися з вами про нове число «шість». Повторимо усі разом – шість.
- Як утворилося число «шість»?
- Число «шість» більше «п’яти», на скільки?
- Як зробити так, щоб суниці стало порівно з шістьма малинами?
- Давайте їх полічимо.
- Одна суничка, дві суниці, три суниці, чотири суниці, п’ять суниць,шість суниць.
- Отже
Ознайомлення із цифрою 6.
- Малята , а з чого можна ще приготувати варення?
- Виберіть із нашого кошика шість яблук.
- Дітки погляньте число шість позначається цифрою – шість.
Демонстрація картки із зображенням цифри шість.
Закріплення знань про цифру 6.
На фланеграфі виставлено п’ять шістьорок.
- Діти що ви бачите?Що це?
- Чим вони відрізняються?
- Яка по порядку жовта цифра 6, якщо рахувати зліва на право?
- Яка по порядку резинова цифра6, якщо рахувати справа на ліво від вас?
- Яка вона по порядку, якщо рахувати зліва на право від вас?
- Отже незалежно від розміру, кольору, структури – це все цифри «шість».
Фізкультхвилинка.
Розгляд ілюстрацій цифри шість із цікавими для дітей образами.
- Давайте ще раз розглянемо цифру 6.
Цифра 6 немов замок: Знизу – круг, вгорі – гачок. Цифра шість, як бегемотик, Має кругленький животик. Ну, а шийка, як дуга, Вліво зігнута вона.
...