Осінні диво-кольори
Автор: lena20092009 • Июнь 11, 2020 • Лекция • 738 Слов (3 Страниц) • 404 Просмотры
Конспект заняття для дітей старшого віку на тему:
«Осінні диво-кольори»
Мета: закріпити і уточнити знання дітей про осінні місяці та про осінню пору року; узагальнюючі поняття овочі та фрукти; назви кольорів (жовтий, червоний, жовтогарячий, зелений); узгодження іменника з прикметником; збагачувати словниковий запас дітей; формувати вміння будувати відповідь до поставленого запитання, спонукати до вживання повних речень; розвивати зорову та слухову уяву, допитливість, мовленнєву ініціативність, швидкість реакції; виховувати у дітей любов до природи, бережливе ставлення до неї.
Обладнання: іграшка ведмедика, білочки, лист, листя з дуба, берези, клена, розрізні пазли, горіхи, предметні картинки, мішечок.
Хід заняття
- Вступна частина
Доброго ранку діти! У нас сьогодні присутні гості, давайте з ними привітаємося (Доброго ранку!). Привітаємося пальчиками.
Дітки, коли я сьогодні йшла до вас, по дорозі зустріла ведмедика. Ми з ним поговорили і я далі пішла до вас, а він все йде, і йде за мною. Я в нього запитую чому ти йдеш за мною? А він мені відповідає, що він дуже поспішає в дитячий садок, йому потрібно передати листа дітям. Щоб дізнатися хто його написав відгадайте загадку:
У садах, лісах блукає,
В жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості.
(Осінь)
Правильно – це осінь! Вона передала запитання:
Пригадайте, як називаються осінні місяці (вересень, жовтень, листопад). Який зараз місяць осені? (жовтень). Як ви гадаєте, чому місяць називається жовтень? (жовтіє листя, трава). А який місяць буде наступним? Подумайте, чому він має назву листопад? (З дерев опадає усе листя). Якого кольору стає листя восени? (жовте, зелене, червоне, жовтогаряче). І справді, листя буває різнокольоровим.
- «Знайди і виправ помилку»
Діти уважно прослуховують речення, знаходять у них невідповідності і за допомогою вихователя коригують їх зміст.
Ведмедик підготував нам речення, подумайте, чи правильно він говорить.
Почався другий осінній місяць – листопад. (Жовтень).
Листячко на деревах різнобарвне: чорне, біле, синє. (Жовте, червоне, оранжеве).
У цю пору листочки на деревах починають виростати. (Опадати).
Із кожним днем стає все тепліше. (Холодніше).
Услід за осінньою порою прийде суворе та морозяне літо. (Зима).
Молодці, діти! У нас зараз золота, чарівна пора, яка називається – осінь.
- Основна частина
Давайте подивимося що ж осінь ще нам передала? Що це? (листочок), З якого він дерева? (з клену), Якщо він з клену, то він який? (кленовий).
- Гра «Склади листочки»
Педагог роздає кожній дитині пазли листочків і пояснює їм завдання.
Осінь-художниця зробила листочки барвистими, гарними. Але пустотливий вітерець — відомий бешкетник. Ось він і порозривав усі листочки. І тепер вам, діти, слід листочки поскладати.
Кожна дитина говорить який в неї листочок і якого він кольору (у мене березовий листочок, він жовтого кольору.)
Молодці, діти, всі справилися з завданням.
...