Релігія стародавніх греків
Автор: Яна Деркач • Декабрь 1, 2018 • Творческая работа • 1,519 Слов (7 Страниц) • 361 Просмотры
Тема: Релігія стародавніх греків
Триєдина мета: (навчальна) створити в учнів уявлення про особливості давньогрецької релігії та міфологію стародавніх греків; розкрити причини виникнення міфів, характерних рис давньогрецького пантеону богів, (розвиваюча) розвивати навички роботи в групі , удосконалити навички інтерактивного вивчення нового матеріалу (виховна) виховувати інтерес до античної культури, розуміння та важливість вкладу Стародавньої Греції у загальносвітовий культурний розвиток, почуття колективізму.
Тип уроку: практичне заняття
Обладнання: карта «Стародавня Греція»,мультимедійна презентація, картки з завданнями, навчальні плакати та інші дидактичні матеріали.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання
2.Перевірка готовності до уроку.
3. Рефлексія (створення позитивного психологічного настрою на урок)
ІІ. Основна частина.
- Актуалізація опорних знань.
Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні ми продовжуємо знайомитися з духовним світом древніх греків, його найважливішою частиною, а що це за частина ви дізнаєтесь коли розгадаєте шифр.
- Подивіться на дошку і скажіть як називаються предмети побуту які ви бачите?
- Правильно. Це амфори. Кожна з них містить на собі запитання, на яке ви повинні дати правильну відповідь. Кожна правильна відповідь дозволить вам повернути амфору і таким чином дізнатися що за літери вони приховують. Отже почнемо.
(Запитання на картках)
1. Як називався півострів на якому розташована Греція? (Балканський)
2. Які моря омивають Грецію? (Егейське, Іонічне, Середземне)
3.Кого називають батьком історії? (Геродот)
4. Як називається влада народу? (Демократія)
5.Як називається форма правління коли влада зосереджена в одних руках?
(тиранія)
6.Назвіть автора Ілліади та Одіссеї? (Гомер)
7.Яке море греки називали Понтом Евксинським? (Чорне)
8. Назвіть два найбільші міста- поліси в Греції? (Спарта та Афіни)
9.З якою країною постійно вела війну Греція? (Персія)
10.Як називається найвища гора Греції? (Олімп)
Вивчення нового матеріалу
2.Оголошення теми і мети уроку.
- Отже вам вдалося відповісти правильно на запитання і ви дізналися про що йтиме мова сьогодні на уроці.
- Сьогодні ми з вами з'ясуємо особливості давньогрецької релігії, характерні риси давньогрецьких богів і спробуємо пояснити, чому в Греції з'явилися саме такі боги.
- Ви запитаєте чому ми повинні вивчати Грецьких богів? Тому що релігія греків дуже вплинула на розвиток як самої Греції так і сусідніх держав. А сусідами греків були і ми. Наприклад з греками вели торгівлю наші предки скіфи. Саме на Україні греки побудували багато міст-колоній, які ми ще будемо з вами обов’язково вивчати. Тому звичайно грецька культура та релігія вплинули і на нас.
- Отже розглянемо карту Греції.
3. Робота з картою
- вчитель на карті показує країну Фессалію, на півночі Греції. Гору ОЛІМП.
4. Розповідь учителя.
- На півночі землі, населеної еллінами, знаходиться країна Фессалія. На кордоні з Македонією, серед гір, з усіх боків оточують Фессалийская рівнину, височіє гора Олімп - найвища з усіх гір Еллади.
- Схили її вкриті густими лісами. Там ростуть дуби і каштани, вічнозелений чагарник. Важко піднятися на цю гору, скелясті схили її обривисті, на вершині лежить вічний сніг.
- В ясні дні сніги Олімпу тануть на сонці, але вершина гори завжди оповита густими хмарами. Люди вважали, що за хмарами, саме там у височині - житло безсмертних богів. Смертному неможливо проникнути в них. У царстві богів завжди літо. З неба ллється яскраве блакитне світло. Місце, присвячене всім богам, називають пантеоном.
5. Словникова робота
Учні записують у робочий зошит нове історичне поняття.
ПАНТЕОН - місце, присвячене всім богам.
6. Робота з підручником
- Відкрийте підручник стр. 126-128. § 25. Знайдіть виділені жирним чорним шрифтом імена Богів та запишіть їх до зошиту у стовпчик. Зверніть увагу: кожен з них має своє призначення .
...