Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Зміст ринкової конкуренції та її роль в організації ринкової економіки

Автор:   •  Сентябрь 29, 2021  •  Контрольная работа  •  3,638 Слов (15 Страниц)  •  275 Просмотры

Страница 1 из 15

Методична розробка уроку економіки у 10 класі

 економічного профілю

Вчитель: Ткаченко Наталія Миколаївна

вища категорія, вчитель – методист

Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7

ім. М. Савченка Сумської міської ради

Тема: Зміст ринкової конкуренції та її роль в організації ринкової економіки.

Мета уроку:

  • ознайомитися зі змістом понять «конкуренція», «монополія», «олігополія», «монопсонія»;
  • навчитися виділяти та формулювати характерні ознаки ринкових структур;
  • розвивати в учнів логічне мислення, навички порівняння, інтуїцію;
  • розвивати вміння працювати у групах, формулювати та відстоювати власну думку;
  • виховувати економічну культуру споживача.

Тип уроку: засвоєння нових знань (з використанням комп’ютерної техніки)

Обладнання: комп’ютер, підручник, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів.

Економічний диктант -  із запропонованого переліку відібрати  та записати у зошити основні риси, що характеризують ринкову економіку.

Суспільна власність на фактори виробництва, самостійність, незалежність, виробництво, розподіл і обмін базуються на звичаях, традиціях, культових обрядах, економічна свобода суб'єктів ринку, низький рівень економічного і соціального розвитку, свобода виробника у виборі товару, об'єму виробництва, ціни продукції, що випускається, панування виробника над споживачем.

( Учні зачитують правильні відповіді. )

А яка найголовніша риса, притаманна ринковій економіці, не прозвучала у нашому диктанті?  (Конкуренція)

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.

Вступне слово вчителя. Оголошення теми та мети уроку.

        Справді, на попередніх уроках ми зустрічали термін «конкуренція». Спробуйте пояснити це слово. Прийом « Мозковий штурм

 (учні відповідають, що конкуренція – це змагання…)

(звертаємось до презентації)

  • Між ким? Між виробниками однотипних товарів, послуг або між споживачами за товар  в умовах дефіциту.
  • За що? За залучення  більшої кількості споживачів.
  • Для  чого? Для отримання максимального прибутку.

- Поміркуйте, чи існувало це поняття при командній (адміністративній) економіці, чи мало воно велике значення для розвитку виробництва?

(Ні, тому що не було свободи вибору ні у виробників, ні у споживачів. Це була планова економіка.)

Прокоментуйте вислів лауреата Нобелівської премії:

[pic 1]

«Конкуренція являє собою процедуру відкриття, пізнання нового — процедуру, властиву еволюції в усіх її формах, що змушує людину поза її бажанням пристосовуватися до певних ситуацій. І саме за рахунок зростаючої конкуренції, а не за рахунок солідарності збільшується поступово наша ефективність»

Фрідріх фон Хайєк,

 видатний австро-американський економіст,

лауреат Нобелівської премії.

Фрі́дріх-А́вґуст фон Хаєк (8 травня 1899, Відень — 23 березня 1992, Фрайбурґ) — австрійський економіст та представник Австрійської школи економіки, послідовний захисник ідеалів економічної свободи, опонент Джона-Мейнарда Кейнса, переконаний критик соціалізму, лауреат Нобелівської премії з економіки 1974 р.

Наукову спадщину Фрідріха фон Хаєка становлять 18 книг, до яких належать: «Чиста теорія капіталу» (1941), «Використання знання у суспільстві» (1945), «Контрреволюція науки» (1952), «Структура сприйняття» і «Конституція свободи» (1960), «Право, законодавство і свобода» (у трьох томах, 1973 — 1979), дві збірки лекцій і статей «Дослідження в філософії, політиці, економіці та історії ідей» (1967 — 1978), «Безробіття і грошова політика», «Уряд як генератор ділового циклу» (1979) та багато інших праць. Його лекція «Згубна самовпевненість», за яку він разом з Ґуннаром Мюрдалем став Нобелівським лауреатом, написана в 1988 р.

...

Скачать:   txt (51.3 Kb)   pdf (449.9 Kb)   docx (1.1 Mb)  
Продолжить читать еще 14 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club