Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Маса предмета. Лічба в межах 10. Орієнтування в просторі

Автор:   •  Март 25, 2021  •  Лекция  •  3,089 Слов (13 Страниц)  •  268 Просмотры

Страница 1 из 13

Тема. Маса предмета. Лічба в межах 10. Орієнтування в просторі.

Тип: комбіноване

Мета: закріпляти навички лічби в межах 10 (предметів, звуків) за допомогою різних аналізаторів, а також назв фігур. Вчити порівнювати предмети за масою, орієнтуватися у просторі, вирішувати логічні завдання: порівнювати предмети на картинках між собою, міркувати і доводити свій вибір.  Корекція недоліків логічного мислення, кмітливості, уваги, пам’яті, зв’язного мовлення. Формувати вміння бачити, спостерігати, виділяти суттєве.

Розвивати увагу, наочно - образну і словесно - логічний пам'ять, вміти чітко викладати свої думки.

Обладнання: роздатковий матеріал, цифри від 1 до 10, зображення тварин з казки «Рукавичка».

Хід заняття:

І. Організаційний момент:

       1. Психологічна гімнастика:

– Малюки, ви добре спали?

Без плачу сьогодні встали?

Всі до мене поверніться,

усміхніться… (діти посміхаються вихователю)

В нас діток зараз багато,

Треба всіх їх привітати.

(діти вітаються один з одним усмішками)

       2. Прихід гостей:

-Діти, ви любити казки? От і сьогодні до нас завітала казка, але вона незвичайна, математична.

- Чи всі знають казку «Рукавичка»?

(Так)

- У казці трапилась ось яка пригода. Пішов дід до лісу за дровами та й загубив…що він загубив?

(Рукавичку)

- Мабуть зажурився старий, мерзнуть руки. Сів він на пеньок, голову схилив. Допоможемо діду зігрітися? Давайте погріємо ручки.

(Діти хукають на свої ручки, розтирають пальчики, долоньки).

ІІ. Основна частина:

     1. Кількісна лічба в межах 10.

[pic 1][pic 2][pic 3][pic 4]

Перед дітьми на дошці розставлено цифри в порядку від 0 до 10

Вихователь: - Дітки, ми зіграємо в гру, де я показую цифру, а ви повинні від цієї цифри рахувати до «10», а згодом назад, тобто від «10» до цієї цифри.

Наприклад: вихователь називає ім’я дитини і показує указкою на цифру «3», а дитина повинна назвати «3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10», вихователь згодом каже «а тепер назад» і дитина рахує «10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3».

Вихователь опитує всіх дітей, або більшість з них.

- Добре, гарно рахували, дідуся своєю лічбою зігріли.

2. Робота з геометричними фігурами.

– Давайте допоможемо дідусеві знайти рукавичку. А щоб ми швидше її знайшли, подивіться ось на цей малюнок.

[pic 5]

- З яких геометричних фігур він складається?

(Відповідь дітей)

- Скільки геометричних фігур використано?

(8)[pic 6]

- На що схожий малюнок?

(Собаку)

- А чи була собака в казці?

(Так)

- І що вона зробила в казці?

(Знайшла рукавичку)

-Так, і ось ця рукавичка.

3. Розв’язування задач:

- Дітки, скажіть будь ласка, чи пам’ятаєте хто першим знайшов рукавичку?

(Мишка)

[pic 7]

- Так, і вона стала проситися: «Впусти мене, рукавичко, погрітися, змерзли мої лапки».

- Вона заглянула в рукавичку і там були завдання, давайте і ми їх переглянемо.

- В завданні було написано, що потрібно розв’язати задачі і ми повинні їх розв’язати, тому починаємо:

  • Скільки рук у людини?

(Дві)

  • Скільки очей у світлофора?

(Три)

  • У якої геометричної фігури немає ні початку, ні кінця?

(Круг)

  • На груші виросло п’ять яблук, а на ялинці лише два. Скільки всього яблук виросло?

(П’ять, бо на ялинці яблука не ростуть)

  • Скільки місяців в році?

(Дванадцять)

– Добре! Молодці! Допомогли і Мишці. Впустила рукавичка Мишку.

4. Лічба і називання чисел:

- Дітки, а хто був наступним, ти хто прийшов до рукавички?

(Жабка)

[pic 8] 

- Правильно, і тут скаче Жабка та й собі проситься. І у неї завдання, їй потрібно перейти через річку, назвавши по порядку цифри.

Вихователь запрошує по черзі дітей, дає їм указку і діти повинні показати цифри по порядку і назвати їх, від 1 до 10.

[pic 9]

- Ви молодці, тепер і Жабка може жити в Рукавичці. Тому скільки тепер жителів в ній?

...

Скачать:   txt (36.2 Kb)   pdf (1.2 Mb)   docx (1 Mb)  
Продолжить читать еще 12 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club