Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

К-МИС жүйесі

Автор:   •  Январь 30, 2023  •  Лекция  •  822 Слов (4 Страниц)  •  143 Просмотры

Страница 1 из 4

Пән :  ЖКП 11 Электронды денсаулық сақтау жүйесі

Сабақтың тақырыбы: К-МИС жүйесі

Сабақтың түрі: тәжірибелік сабақ

Уақыт: 5 сағат

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік:  білім алушыларға денсаулық сақтауының дамуын,косымшалары мен жүйелерін қызметтерін,сипаттамасын оқытып үйрету.

Тәрбиелік : білім алушыларды  жауапкершілікке,  ұқыптылыққа, сабырлылыққа, тиянақтылыққа,

мейірімділікке, мұқияттылыққа талпындыру, өз мамандығына деген сүйіспеншілігін туғызу,

салауатты өмір салтын сақтауға, әдептілікке тәрбиелеу.

Дамыту: білім алушылардың есте сақтау қабілетін дамыту, клиникалық ойлау, зейіндік, танымалдық қасиеттерін қалыптастыру, кәсіби ептілігін шыңдау

   Білім алушы білу керек:

- денсаулық сақтауының жүйесінің  дамуын;  

- денсаулық сақтауының жүйелерін сипаттамасын;

- денсаулық сақтауының жүйелерінің ақпараттандырылуын;

   Білім алушы жасай білуі керек:

- Қазақстан Республикасының денсаулық сақтаудың жүйесінің іс- әрекеттерін;

- Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жүйелерің қызметтерін;

 - Қазақстан Республикасының денсаулық сақтаудың жүйесінің қосымшаларын ;

Пәннің пререквизиті: Білім алушылардың осы пәнді оқып үренуі үшін келесі пәндерден білімі болу керек: анатомия және физиология, жалпы патология негіздері микробиология, психология негіздері және коммуникативтік дағдылар, ҚР-ның денсаулық сақтау жүйесіндегі мейіргер мамандығы, мейіргерлік күтім және пациенттің қауіпсіздігі, шұғыл мейіргерлік күтім.

Пәннің постреквизиті: бағыттар бойынша мейіргер ісі.

Материалды-техникалық жабдықталуы: м/проектор, тақырып бойынша слайд және стандарттар, тесттер.

Ресурстар: Интернет желісі,сайттар,EMR және HER анықтамасы: http://edinformatics.org/healthcare-it-in-anutshall. «Ақпараттық Қазақстан 2020» мемлекеттік бағдарламасы «Егемен Қазақстан газеті»,Қазақстан Республикасының медициналық және фармацевтикалық ғылымын және денсаулық сақтау саласындағы инновацияларды 220 жылға дейін дамытудың тұжырымдамасы «Дидар газеті». https://vko.enbek.gov.kz/kk/node/313150

Құрылымдық-логикалық сызба және сабақтың хронокартасы

Сабақ бөлімінің атауы

Бөлімдердің мазмұны мен сұрақтар,

оқыту түрлері мен әдістері

Уақыт

(мин)

Ұйымдастыру кезеңі

Бөлменің, топтың сабаққа дайындығын тексеру, келмеген білім алушыларды белгілеу, сабақтың мақсаттары мен жоспарын хабарлау, тақырып бойынша білімнің осы мамандық үшін маңыздылығын анықтау.

5

Білім алушылардың білімін тексеру

- Қазақстан Республикасының е-денсаулық сақтауының дамуын?  

- е-денсаулық сақтауының жүйелері дегеніміз не ?

- е-денсаулық сақтауының қосымшаларын атап өтіңіз?

20

Тәжірибелік жұмыстарды, ем шараларды орындау техникасын  түсіндіру және көрсету

 Тақырып бойынша слайдттық материалдарды  көрсете отырып  түсіндіру.

  1. Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру принциптері.
  2. Денсаулық сақтау салсындағы ақпараттандырудың обьектілері мен субьектілері
  3.  ҚР денсаулық сақтау жүйесінің ақпараттандырылуы

55

Өз бетінше жұмысты орындау үшін әдістемелік нұсқау

Білім алушыларға  симуляциялық бөлмеде тәжірибелік іс әрекеттерді бірнеше рет қайталап тәжірибе жүзінде машықтануды нұсқау.

10

Білім алушылардың өз бетінше жұмысы

Білім алушылардың білім деңгейін бақылау сұрақтарына жауап беру,  медициналық манипуляцияларды стандарт бойынша орындайды, бірнеше рет жасап көреді, машықтанады.

130

Өз бетінше жұмысты талдау

Білім алушылардың қателіктерін түзеу, болдырмау жолдарын түсіндіру.

15

Сабақтың қорытындысын жасау, білім алушылардың білімін бағалау

Білім алушылардың түсінбеген сұрақтарына жауап бере отырып сабақты қорытындылау. Алдымен жазбаша жүргізген жұмыстарын талдай отырып бағалау, сабақ барысында туындаған қателіктер мен қиыншылықтар талқыланады. Әр білім алушыға сабақта алған бағасы хабарланады.

10

Үй тапсырмасы

Қазақстан Республикасның е-денсаулық сақтауының дамуы туралы мағұлматтар

5

...

Скачать:   txt (14 Kb)   pdf (87.5 Kb)   docx (14.3 Kb)  
Продолжить читать еще 3 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club