Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Антарктида – найхолодніший материк

Автор:   •  Февраль 21, 2019  •  Лекция  •  2,140 Слов (9 Страниц)  •  520 Просмотры

Страница 1 из 9

Тема: Антарктида – найхолодніший материк

Мета уроку:

Навчальна: сформувати в учнів уявлення про особливості материка Антарктида; навчити позначати на контурній карті материк і океани, які його омивають;формувати вміння порівнювати Антарктиду з іншими материками;

Розвивальна:розвивати вміння користуватися картою, атласом; розвивати мовлення, мислення, кмітливість, спостережливість, самостійність; розвивати спостережливість за навколишнім світом: за неживою природою (висота сонця над горизонтом, тривалість дня і ночі, залежність від температури повітря від тривалості дня і ночі, температура ґрунту і водойм, стан водойм, стан неба, хмарність, опади, напрям вітру) та за живою природою (рослинний світ, тваринний світ, праця людей);

Виховна: виховувати вміння спостерігати за навколишнім світом, мисленні процеси, пам’ять, увагу дітей та сприяти всебічному розвитку; сприяти естетичному вихованню учнів; виховувати почуття ефективного використання навчального часу, цілеспрямованість у досягненні поставленої мети.

Тип уроку: комбінований;

Обладнання (всі види наочності, які використовуються; перелік методичних посібників, підручника, зошита з друкованою основою; та ін.).: фізична карта Антарктиди, атласи (по 1 на парту), підручник з природознавства Гільберг Т.Г., Сак Т.В., робочий зошит до підручника Гільберг Т.Г., Сак.Т.В.;пірамідки для імен;картки салатового і червоного кольору;надрукований природничий приклад(на дошку); фото гори Вінсон, вулкану Еребус; портрети Джеймса Кука,Михайла Лазарєва, Фадея Беллінсгаузена;копії зошита(можуть забути); листки з запитаннями для підсумку;листки з тваринами і рослинами Австралії;

Основні поняття: Антарктида , Арктика,

Хід уроку:

І. Організаційна частина

Доброго дня, мене звати Софія Іванівна. І сьогодні я буду вашою вчителькою природознавства. Щоб нам легше працювалося на уроці , візьміть будь ласка свої ручки в руки і на пірамідках напишіть свої імена.(Учні підписують пірамідки)

Перевірка готовності до уроку: підручники, зошити, ручки.

ІІ. Хвилинка спостережень

- Яка зараз пора року?(Зима)

- Який місяць ? (Лютий)

Розгорніть свої зошити на сторінці 10 , зараз ми запишемо ваш календар спостереження. Сьогодні 14 лютого,на термометрі температура повітря( ?).

- На вашу думку , який сьогодні вітер? (тихий,легкий,помірний,сильний)

- Чому ви так вважаєте?

-А який стан неба?(ясно,хмарно,похмуро)

- Чи були сьогодні якісь опади?(дощ,сніг,град)

-А чи спостерігали ви інші явища?(блискавка,веселка,ожеледиця,відлига, туман)

- В якому стані зараз перебувають рослини?(в стані спокою)

- Яких тварин ви бачили сьогодні по дорозі до школи?(ворони,граки, омелюхи,білки)

-А чим зараз займаються люди в природі? (доглядають за тваринами, збагачують землю органічними добривами,розводять в вазонах насіння перцю і помідорів)

Народні прикмети:

14 лютого — Трохима.

Небо в зорях - на пізню весну. Якщо на нічному небі багато зірок, то буде пізня весна.

Якщо вітряно, то літо буде мокрим.

15 лютого — «Зимобор». Стрітення. Громниця

День Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла.

Молодці, ви добре провели фенологічні спостереження

(Запис на дошці під час проведення хвилинки спостереження, у зошиті)

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

- Пригадаємо, що ми знаємо про материки.

- Скільки

...

Скачать:   txt (27.5 Kb)   pdf (70.2 Kb)   docx (21.7 Kb)  
Продолжить читать еще 8 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club