Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Компьютерлік графика. Графикалық редакторлардың түрлері. Графикалық редактордың негізгі мүмкіндіктері мен қолданылуы

Автор:   •  Март 26, 2018  •  Лекция  •  1,094 Слов (5 Страниц)  •  2,168 Просмотры

Страница 1 из 5

ҚАЗАҚСТАН  РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҒЫЛЫМ ЖӘНЕ БІЛІМ МИНИСТРЛІГІ

ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН ГУМАНИТАРЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ

Келісілді

ШҚГК әдіскері                                                                          

А. Е. Бекшоинова_______

Бекітілді

Директордың ОІ

орынбасары

Ж.А. Слямбекова ______

АШЫҚ САБАҚ ӘЗІРЛЕМЕСІ

                   Пәні: Информатика 

Тақырыбы: «Компьютерлік графика. Графикалық редакторлардың түрлері.                 Графикалық редактордың негізгі мүмкіндіктері мен қолданылуы»

Қаралды

ПТК жетекшісі                                                           Г.Қ. Аманова_______________

Оқытушы:  Сләмғалиева Н.А

                                                                                                                                                     

                                                           

                                           

     

  Өскемен қаласы,

2018 жыл

Сабақ жоспары

Пән атауы: Информатика

Сабақ өтетін мамандық, тобы: 0111093 – «Информатика мұғалімі», 1-инфо-1

Сабақтың  өтетін уақыты, орны: 17.03.2018 ж., сағат 9.40-11.10, 206 оқу кабинеті

Сабақтың тақырыбы: «Компьютерлік графика. Графикалық редакторлардың түрлері. Графикалық редактордың негізгі мүмкіндіктері мен қолданылуы»

Сабақ мақсаттары:

Білімділік: тақырып бойынша білімдерін жан-жақты жетілдіру, оқушыларды компьютерлік графика ұғымымен таныстыра отырып, графиканың түрлері,редакторлары туралы білімдерін қалыптастыру;

Дамытушылық: студенттердің компьютерлік графикамен жұмыс істеуге үйрету арқылы теориялық білімін, ой-өрісін, шапшаң ойлау қабілетін дамыту;

Тәрбиелік: студенттерді жан-жақты болуға, техникалық құрылғыларды пайдалану барысында жүйелілікке тәрбиелеу.

Сабақ типі:жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, орыс тілі, ағылшы тілі, психология  

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: сөздік, түсіндіру, топтық жұмыс, ақ тақта әдісі, рефлексия

Сабақтың көрнекілігі: таратпа қағаздар: смайлдар, рефлексия кестелері, видео материал, компьютерлер, интерактивті тақта, ақ тақталар, графика суреті  

Сабақта қолданылатын технологиялар: АКТ, оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлау, тірек схемасы

Сабақта қолданылатын оқу-әдістемелік құралдар:

«Компьютерлік графика» ШукетаеваК.К., Белгожаева Ш.Д., Текесбаева Н.А.

https://bilimland.kz/ru

https://learningapps.org бағдарламалары

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Жұмыс түрі

Оқытушының іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Кезеңнің мақсаты,  күтілетін нәтиже

1

Ұйымдас-тыру

2-3 мин.

Сұрақ-жауап

- Good morning, dear children! Sit down! Who is on duty today? What date is it today? Who is absent today?

How are you? What’s the weather like today?

Оқу-құралдарын даярлап, сабаққа әзірлену. Кезекші оқушылардың сабаққа қатысуы туралы мәлімет беру.

Оқушылар жауапкершілігі

2

Психологиялық ахуал туғызу

5 мин

“Now I am…”

 Түсіндіру. Мысал келтіру.

  • How do you do today?
  • Ok, now let’s show your emotions and feelings. You should choose one appropriate smile and make a sentence. For example:
  • “Now I’m happy”.

Sad, Nervous , Angry, Hungry

Tired, Thirsty , Sleepy, Surprised, Scared, Excited

Bored, Mad, Stressed, Silly

Confused, Relaxed, Depressed, Afraid, Disgust

Берілген смайлдардың біреуін таңдау арқылы дәл қазіргі эмоциясы мен сезімін білдіруге сөйлем құрау қажет.

Білім алушылардың көңіл күйлерін көтеру, жаңа мәліметтерді қабылдауға дайындау, шетел тіліне ауысуға икемдеу

3

Үй тапсырма сын тексеру

5 мин

«Ақ тақта» әдісі

Қазақ және орыс тілінде өткен сабақтағы Power Point бағдарламасында қолданылатын етістіктерді айту, дұрыс айтылуы мен жазылуын тексеру

Вставить – insert

Создать – create

Сохранить – save

Печать – print

Нарисовать – paint

Вырезать – cut

Изменить – change

Копировать – copy

Үй тапсырмасы бойынша берілген сөздердің аудармасын тауып, болған айғдайда тақтаға шығып көрсету

Жазу және дұрыс айту дағдыларын қалыптастыру, ұқыптылық, шапшаңдық, бар білімді жаңғырту, уақыт үнемдеу

4

Жаңа тақырыпқа кіріспе

5-7 мин.  

«Сөз табу»

Интеракивті тақтаға көптеген сөздер жазылған тор көз шығарылады. Табылған сөздер арқылы тақырыпты ашу.

Жаңа оқу материалының тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. (Would cloud бағдарламасында әзірленген сөздер жиынтығы)

Кезек-кезек табылған сөздерді айту. Табылған сөздер арқылы тақырыпты ашу.

жаңа тақырып жайлы ой қалыптастыру, оқушылардың назарын жаңа сабаққа бұру

5

Жаңа тақырып

10 мин.

Түсіндіру

Компьютерлік графика ұғымы, түрлері жайлы қысқа видео көрсету. Талдау. Түсіндіру. (Bilimlend сайтымен жұмыс)

Тыңдап-түсіну, видеоматериалды талдауға қатысу

Тақырып бойынша білім қалыптастыру, негізгі мәселені ажырата білу

Ой бөлісу, білімді кеңейту, тақырыпты ашу.

6

Топқа бөлу

3 мин.

 Топқа бөлу

 Алдарына бағдарламар бейнеленге карточкалар ұсыну.

Өзіне ұнаған бағдарламаны таңдап, тобын анықтау

Ынтымақтастық арқылы күтілетін нәтижеге жету

8

Топтық жұмыс

Меңгерту

 

7.1. 25 мин.

7.2. әр топ

3 мин

Тапсырмалар:

Тақырыпқа қатысты түрлі тапсырмаларды орындау

Нұсқаулық беру, жекелей топтарға көмек көрсету

 https://learningapps.org бағдарламасында әзірленген тапсырманы орындау

теориялық білімді жүйелеу, практикамен байланыстыру, сөйлеу қабілеттерін дамыту

9

Сергіту сәті 4-5 мин

“Бинго”

Әр студент жазылған пікірге сәйкес студентті тауып, сол торға қол қоюын сұрайды. Кім ең бірінші бес түрлі қолтаңбаны тігінен, ұзыннан және көлденең жинайды «Бинго» деп дауыстап айтуы тиіс. Ол қатысушылардан  жинаған қолтаңбалардың иелерінің есімдерін айтуы қажет.

Әр студент жазылған пікірге сәйкес студентті тауып, сол торға қол қоюын сұрайды.

Жаттығу, сергіту

10

Бекіту

5-7 мин.

“Жылдам жауап бер”

www.Kahoot.it бағдарламасымен жұмыс, тапсырма мақсатымен таныстыру

Сабақта оқып, үйренген материал бойынша www.Kahoot.it бағдарламасы арқылы берілген сұрақтарға жауап беру

Білімді толықтыру, тиянақтау, алған білімді талдау, ортаға салу

11

Үй тапсыр

масы

1-2  мин.

Жұптық

жұмыс

Тақырыпқа қатысты тапсырма беру

Графика түрлеріне қатысты презентация әзірлеу

12

Рефлексия

2-3 мин.

«Көңіл-күй алма ағашы»

Қызыл алмаға түсінгендерін, жасыл алмаға қиналатын сұрақтарын, сары алмаға түсінбегендерін жазып, ағашқа орналастыр.

Білім алушылар стикерлерге бүгінгі сабақ жайлы ойларын жазып таңдаған алмаға  апарып жабыстырады.

Ой-өрісті кеңейту, ой қорыту, қорытынды жасап, шешім қабылдауға үйрету

13

Бағалау

2-3 мин.

Бағалау парағында өзін өзі бағалау

The lesson is over! Good-bye!

Критерийлер бойынша барынша шынайы жауап беру

Өз мүмкіндіктері мен білімдерін  бағалауға үйрету.

...

Скачать:   txt (11.2 Kb)   pdf (295.2 Kb)   docx (17.7 Kb)  
Продолжить читать еще 4 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club