Антарктида – найхолодніший материк
Автор: sonya5555 • Февраль 21, 2019 • Лекция • 2,140 Слов (9 Страниц) • 597 Просмотры
Тема: Антарктида – найхолодніший материк
Мета уроку:
Навчальна: сформувати в учнів уявлення про особливості материка Антарктида; навчити позначати на контурній карті материк і океани, які його омивають;формувати вміння порівнювати Антарктиду з іншими материками;
Розвивальна:розвивати вміння користуватися картою, атласом; розвивати мовлення, мислення, кмітливість, спостережливість, самостійність; розвивати спостережливість за навколишнім світом: за неживою природою (висота сонця над горизонтом, тривалість дня і ночі, залежність від температури повітря від тривалості дня і ночі, температура ґрунту і водойм, стан водойм, стан неба, хмарність, опади, напрям вітру) та за живою природою (рослинний світ, тваринний світ, праця людей);
Виховна: виховувати вміння спостерігати за навколишнім світом, мисленні процеси, пам’ять, увагу дітей та сприяти всебічному розвитку; сприяти естетичному вихованню учнів; виховувати почуття ефективного використання навчального часу, цілеспрямованість у досягненні поставленої мети.
Тип уроку: комбінований;
Обладнання (всі види наочності, які використовуються; перелік методичних посібників, підручника, зошита з друкованою основою; та ін.).: фізична карта Антарктиди, атласи (по 1 на парту), підручник з природознавства Гільберг Т.Г., Сак Т.В., робочий зошит до підручника Гільберг Т.Г., Сак.Т.В.;пірамідки для імен;картки салатового і червоного кольору;надрукований природничий приклад(на дошку); фото гори Вінсон, вулкану Еребус; портрети Джеймса Кука,Михайла Лазарєва, Фадея Беллінсгаузена;копії зошита(можуть забути); листки з запитаннями для підсумку;листки з тваринами і рослинами Австралії;
Основні поняття: Антарктида , Арктика,
Хід уроку:
І. Організаційна частина
Доброго дня, мене звати Софія Іванівна. І сьогодні я буду вашою вчителькою природознавства. Щоб нам легше працювалося на уроці , візьміть будь ласка свої ручки в руки і на пірамідках напишіть свої імена.(Учні підписують пірамідки)
Перевірка готовності до уроку: підручники, зошити, ручки.
ІІ. Хвилинка спостережень
- Яка зараз пора року?(Зима)
- Який місяць ? (Лютий)
Розгорніть свої зошити на сторінці 10 , зараз ми запишемо ваш календар спостереження. Сьогодні 14 лютого,на термометрі температура повітря( ?).
- На вашу думку , який сьогодні вітер? (тихий,легкий,помірний,сильний)
- Чому ви так вважаєте?
-А який стан неба?(ясно,хмарно,похмуро)
- Чи були сьогодні якісь опади?(дощ,сніг,град)
-А чи спостерігали ви інші явища?(блискавка,веселка,ожеледиця,відлига, туман)
- В якому стані зараз перебувають рослини?(в стані спокою)
- Яких тварин ви бачили сьогодні по дорозі до школи?(ворони,граки, омелюхи,білки)
-А чим зараз займаються люди в природі? (доглядають за тваринами, збагачують землю органічними добривами,розводять в вазонах насіння перцю і помідорів)
Народні прикмети:
14 лютого — Трохима.
Небо в зорях - на пізню весну. Якщо на нічному небі багато зірок, то буде пізня весна.
Якщо вітряно, то літо буде мокрим.
15 лютого — «Зимобор». Стрітення. Громниця
День Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла.
Молодці, ви добре провели фенологічні спостереження
(Запис на дошці під час проведення хвилинки спостереження, у зошиті)
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
- Пригадаємо, що ми знаємо про материки.
- Скільки
...