Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Механізми нейрогуморальної регуляції функцій організму

Автор:   •  Декабрь 20, 2022  •  Лекция  •  471 Слов (2 Страниц)  •  136 Просмотры

Страница 1 из 2

«Механізми нейрогуморальної регуляції функцій організму»

Мета:

♦ навчальна: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми «Механізми нейрогуморальної регуляції функцій організму» про особливості нервової та гуморальної регуляції , головну відмінність між собою збагатити знання учнів про нейрогуморальної регуляції її значення для організму людини.

♦  розвивальна : розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; удосконалювати навички порівнювати фізіологічні процеси між собою.

♦  виховна: виховувати розуміння єдності всього живого зокрема організму людини ,бережливе ставлення до свого життя .

Обладнання й матеріали: інструкційні карти , таблиці , схеми.

Методи і прийоми: бесіда , ротація за станціями , складання схеми , заповнення таблиці , робота з інструкційними картками.

Базові поняття й терміни уроку: нейрогуморація, нейрон, гормони , нервова та гуморальна регуляція .

Тип уроку: узагальнюючий урок .

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ .

Бесіда за запитаннями

– Які особливості будови нервової тканини?

– Яка будова нейрона?

– Що таке гормони?

– Що таке орган?

– Які є фізіологічні системи органів в організмі людини?

ІІІ. МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

На попередніх уроках ми познайомилися з поняттями нервової та гуморальної  регуляції організму . На сьогоднішньому уроці ми перевіримо як ви засвоїли цей матеріал виконуючи практичні вправи.

IV. Узагальнення та систематизація знань

Ротація за станціями ( клас об'єднується в 3 групи кожна група працює з одній станцій. Кожні 10 хвилин учні переходять по часовій стрільці на іншу станцію та працюють там поки не виконують всі завдання на кожній із станцій).

Станція 1 Гуморальна регуляція .

Заповнити необхідні пропуски в таблиці " Гормони"

Залоза

Гормон

Дія

Гормони росту

Мелатонін

Тироксин

Інсулін

Глюкагон

Адреналін, норадреналін

Андрогени

Естрогени

Залоза

Гормон

Дія

Гіпофіз

Гормони росту

Стимулюють ріст молодого організму

Епіфіз

Мелатонін

Пригнічує статеве дозрівання

Щитовидна залоза

Тироксин

Посилення інтенсивності енергетичного обміну, впливає на ділення клітин

Підшлункова залоза

Інсулін

Біосинтез глікогену в печінці та м’язах, зменшення вмісту глюкози в крові

Глюкагон

Розщеплення глікогену до глюкози, підвищення вмісту глюкози в крові

Надниркові залози

Адреналін, норадреналін

Посилення розщеплення глікогену, підвищення вмісту глюкози у крові, посилення процесів окиснення

Яєчка

Андрогени

Формування вторинних статевих ознак, регуляція функцій статевих органів

Яєчники

Естрогени

Формування вторинних статевих ознак, регуляція функцій статевих органів

Станція 2. Нервова регуляція.

...

Скачать:   txt (7.7 Kb)   pdf (358 Kb)   docx (237.6 Kb)  
Продолжить читать еще 1 страницу »
Доступно только на Essays.club