Essays.club - Получите бесплатные рефераты, курсовые работы и научные статьи
Поиск

Оксигенотерапия

Автор:   •  Июнь 22, 2021  •  Лекция  •  1,760 Слов (8 Страниц)  •  887 Просмотры

Страница 1 из 8

                                Тәжірибелік сабақтың әдістемелік әзірлемесі

Пән: ___________________________________

Оқытушы :______________________________

Курс: __________________________________

Топ: ___________________________________

Күні:___________________________________

Сабақтың тақырыбы:  Оксигенотерапия

Сабақтың мақсаты:

 Білімділік:  оқушыларды науқастың оксигенотерапия әдістерімен таныстырып,үйрету.

Тәрбиелік: оқушыларды науқастың оттегімен емдеу  кезінде науқастармен қарым-қатынас жасай отырып тәрбиелеу.

Дамыту: оқушыларды науқастың оттегімен емдеу кезінде ыңғайлы жағдай жасау қабілеттілігін дамыту.

 Сабақтың уақыты:    180 мин

Сабақтың өткізу орны:

Сабақтың түрі: тәжірибелік

Оқыту әдісі: : құзіреттіліктерді меңгеру, SGL, HBL, EMI, формативті бағалау.

Пәнішілік байланыс: этика және дионтология,науқас күтімі, зарарсыздандыру және залалсыздандыру,асептика,антисептика.

Пәнаралық байланыс: ішкі аурулар пропедевтикасы, анотомия.

Сабақтың  жабдықталуы:

Материалдық : өзіндік жұмыстарға арналған бақылау сұрақтар, тест тапсырмалары, жағдайлық есептер, стандарттар

Техникалық-программалық: интерактивті тақта, телевизор, двд.

Оқушы білуі тиіс:

 Ылғалды оттегіні мұрын катетері арқылы беру

Ағзаны оттегімен қамтамасыз ету,тіндердегі оттегінің көлемін жоғарлату.

Оқушы істей білуі тиіс:

Бобров аппаратын беру іс әрекеті;

Мұрын катетерін зарарсыздандыру іс әрекеті;

                                          Сабақтың хронокартасы

I Ұйымдастыру кезеңі – 3 мин

II Теориялық білімін тексеру -15 мин

III Лобороториялық жұмыстарды көрсету немесе іс-әрекеттерді демонострациялау-40 мин

IY Өзіндік жұмысқа әдістемелік нұсқаулық -5 мин

Y Оқушылардың өзіндік жұмысы -90 мин

YI Сабақты бекіту – 15 мин

YII Қорытындылау – 5мин

YIII Үйге тапсырма – 2 мин

                                                 Сабақтың барысы

 I Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақтың мақсаты мен міндеті.

II Теориялық білімін тексеру.

Бақылау сұрақ:

1.Оксигенотерапия туралы тісінік.

2 Оттегімен емдеу әдістері.

3.Оттегімен емдеу көрсеткіштері.

4. Науқасты оттегімен емдеуге дайындау.

5.Бобров аппаратын қолданудың мақсаты.

6.Оттегі жастықшасын қолданудың мақсаты.

7.Қолданылған құрал жабдықтарды зарарсыздандыру әдісі.

Жауабы:

1.Оксигентерапия дегеніміз – оттегімен емдеу деп аталады.

Оттегіні беру жылдамдығы 4-5 литр болады.Егер оттегі 100% болса, оны әрбір 15 минут сайын үзідіспен беріп отырады.Оттег алған кезде қауіпсіздік ережесін сақтау керек(шылым шекпеу,сіріңке жақпау,баллонға қарсы тұрмау)

2.Орталықтандырылған оттегі беру,оттегі жастықшасы арқылы беру,бобров аппараты арқылы мұрын катетерімен беру,бет маскасы арқылы беру және мундуштук арқылы беру.

3.Көрсеткіштері –тұншығу,тыныс алудың қиындауы, демікпе.

4.Науқасқа процедура барысын түсіндіріп келісімін аламыз.Пациенттке ыңғайлы жағдай жасаймыз.

Пациенттің ауыз қуысындағы бөтен заттардан тазалыңыз.

5.Мақсаты тіннің гипоксиясын азайту,дымқылданған оттегі беру.

6.Мақсаты тіндердегі оттегінің көлемін жоғарлату.

III Лабораториялық жұмыстарды көрсету немесе іс-әрекеттерді демонстрациялау

Жоспар:

Стандарт « Ылғалды оттегіні мұрын катетері арқылы беру»

Мақсаты: ағзаны оттегімен қамтамасыз ету,тіндердегі оттегінің көлемін жоғарлату.

...

Скачать:   txt (24.5 Kb)   pdf (87.5 Kb)   docx (18.7 Kb)  
Продолжить читать еще 7 страниц(ы) »
Доступно только на Essays.club